ZZ Top: That Little Ol' Band from Texas

Velká Británie / Kanada / USA, 2019, 91 min

Sam Dunn

Sam Dunn

Alex Shuper

Kdo z vás má taky tak rád kaktusácký ZZ Top sound, tady to je určitě dobrá volba k výletu do počátků a prapočátků texaské legendy, tj. převážně do let sedmdesátých - a novější tvorba už zůstane úplně beze zmínky. Těší účast komplet trojice členů, stejně tak (mě osobně) pár komentářů Joshe z Queens. Ať žije! 🌵(2.3.2020)

Se stylem Sama Dunna mám velký problém. Obzvlášť iritující je jeho snaha udělat ze starých fotek jakousi 3D animaci. Z téhle křeče jsem umíral už u jeho filmu o Alice Cooperovi. Jinak samotní ZZ Top a jejich sedmdesátkový blues rock samozřejmě za pět hvězdiček. Raději ale přímo z alb jako Rio Grande Mud, Tres Hombres nebo Fandango než z tohohle poněkud zdlouhavého dokumentu s takřka minimální informační hodnotou pro každého, kdo si někdy přečetl jakýkoliv trochu zasvěcenější článek o téhle kapele. Jinak úvod s triem projíždějícím se v ZZ mobilu nebo archivní koncertní záběry z jejich bláznivě experimentálního období na přelomu 70. a 80. let jsou určitě fajn. Celkový dojem ale vylepšují jen malinko.(5.3.2020)