Tagatame no Alchemist

• Japonsko Gekijouban Ta ga Tame no Alchemist (více)

DaweForeman

Nemůžu si pomoct, ale studiou Satelight dělá prostě překrásné anime, co se po hudební a animační stránce týče. Zatím mě ani jednou tohle studio nezklamalo. Animace je zde překrásná a designy nejsou úplně přehnané, možná sem tam na začátku bych měl pár výtek ohledně 3D animace, ale to se dá tak nějak přehlédnout. Po hudební stránce to krásně podkresluje atmosféru a asi dvakrát mě ta hudba vysloveně uchvátila. Když se vrátím ale k příběhu, tak co jsem pochopil, tak je to anime, které je děláno podle hry a trochu to je tam vidět a tak člověk nemůže od toho očekávat nic světoborného. Na druhou stranu je tohle herní zpracování opravdu výjimečné, kdy to nepůsobí tolik pocitem toho, že vám něco uniká jen proto, že člověk nezná hru. Má to celkem ucelený samostatný příběh, který by si možná zasloužil celé své sériové anime namísto filmu, aby se dostal prostor k vysvětlení a lepšího sžití se s daným světem, který má svůj půvab a hodně velkého potenciálu. Jedná se hlavně o dobrodružné akční isekai fantasy s lehkým nádechem steam punku, kdy onen dobrodružný prvek je trochu potlačen kvůli právě délce anime, fantasy prvek velice zaujme a akční stránka má velice slušné zpracování. Isekai prvek může být odrazující pro některé, ale tohle zpracování sáhlo ke starým kořenům, kdy ještě nezačala ona isekai mánie, kdy bych to asi nejvíce přirovnal počinu "Shining Tears x Wind". U těch zmínek o jiných anime bych určitě ještě zmínil sérii "Fate", kdy tu vidíme určitou podobnost ohledně vyvolávání velkých hrdinů, aby bojovali, ale nebral bych to úplně jako kopii. V závěru bych chtěl zmínit obzvláště povedený konec, který i přes některé typické klišé byl celkem emoční. ()