poster

O skleničku víc

 • anglický

  One Glass Too Much

  (festivalový název)
 • USA

  A Drop Too Much

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní

Československo, 1953, 20 min

Scénář:

Jiří Brdečka

Hudba:

Jan Rychlík
(další profese)
 • Aleee89
  ***

  Pojarův film s výrazným otiskem Jana Trnky (vyrobil loutky) jsem viděla dneska. Je to taková milá agitka na to, že řidiči by opravdu neměli před jízdou pít, protože to špatně dopadne. Kam se na film hrabe Besip :-). Je to zajímavé, přece jenom vidět opilou loutku na motorce je zážitek. Scéna, kdy titulní hrdina jede na motorce, je dobře sestříhaná, takže působí dynamicky a graduje. Bohužel v tom filmu ale přece jenom vidím až moc výrazné morální poselství, což mi trochu vadí.(15.6.2013)

 • ripo
  ****

  Autoři tohoto filmu znovu naléhavě připomínají všem řidičům motorových vozidel, jak velkým nepřítelem je pro ně alkohol, který si mnozí z nich stále ještě nedovedou odepřít před nastoupením jízdy nebo během ní. Pro půvabné zpracování závažné myšlenky mělo by se dostat tomuto filmu co největšího uplatnění promítáním v závodních klubech, osvětových besedách a podobně. Filmový přehled 35/1954(31.5.2009)

 • gudaulin
  ***

  První Pojarův skutečně samostatný film poté, co se rozhodl vykročit ze stínu svého studiového šéfa Jiřího Trnky. Ten sice byl výtvarníkem, ale scénář a režie byly plně v kompetenci Pojara. Na svou dobu novátorské a precizní, film sklidil v zahraničí ještě větší ohlas, než doma. Černá groteska o tom, že alkohol v krvi řidiče může nadělat pěknou paseku... Opilecký dojem byl navozován pohybem a rozostřováním kamery, případně kresbou mimiky na hlavičce loutky. Pracný a originální film, který mi moc nesedl stylem - mám přece jen raději Pojarovy poetické snímky... Celkový dojem: 65 %.(10.4.2009)

 • wovsi
  ****

  Napětí je zde gradováno opravdu mistrovsky. Úplně jsem tajil dech, kdy se už už hlavnímu hrdinovi (nezodpovědnému, ale i pochopitelnému) něco zlého nevyhnutelně přihodí. Popravdě mě ten závěr pak trochu mrzel, protože jsem klukovi fandil. Nebyl to žádný alkoholik a napil se ze slušnosti. Potom ale dostal větší lekci, než zasloužil. Raději si tedy domýšlím, že se motocyklistovi při bouračce nic nestalo a se svou milou se přeci jen nakonec shledal.(14.3.2009)

 • troufalka
  *****

  Animovaný skvost, na kterém se podílela početná skupina umělců. Loutky z dílny Jiřího Trnky (poprvé jsem viděla na vlastní oči podnapilou loutku!), aimace: Zdeněk Hrabě, Jan Karpaš, Stanislav Látal a Josef Kluge, úžasná muzika od Jana Rychlíka a Milivoje Uzelace se sborovým zpěvem Kocourkovských učitelů. Výborný zvuk i střih, hra se stíny, skoro by se dalo říct loutkový film noir!(19.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace