Ukojení (E03) (epizoda)

Austrálie, 1995, 1 h 46 min

Steve Jodrell

Mac Gudgeon
  • Britney75

Na svou dobu je to dobrý seriál, sledovala jsem ho už jako malá, ale přijdou mi ty díly velmi a velmi zbytečně v některých pasážích zdlouhavé!(17.1.2016)

Velmi kvalitní krimi seriál, všechny díly jsou napínavé, popřípadě i napínavé jako kšandy... Navíc, snad díky tomu, že to není z USA, ale z Austrálie, nejsou policajti a vyšetřovatelé namachrovaní rambové ( a místo na hračičky s DNA se soustředí např. na výskyt holubího trusu... :-) Tento díl o dvojčatech, krásně zobrazující romantickou sourozeneckou lásku (až za hrob) jako náhražku za ne zcela ideálně provozovanou lásku mateřskou, je můj nejoblíbenější, proto dávám 100% Celkově si seriál zaslouží minimálně 80%(15.1.2013)

• Paity

Název filmu si skoro říká o nějaký sexuálně-erotický podtext. V každém případě ani TV film Halifaxové nijak nevybočuje ze seriálového průměru.(13.12.2012)

Pětka se sice víc než odpovídá balanci s "opravdovým uměním" (příště už nebude), nicméně nutno uznat, že seriál jde skutečně nad průměrnou úroveň žánru. Trochu bych ho přirovnal k novácké Expozituře, která má ovšem pevnější kostru (provázanost, vývoj v čase). Soubor je více fragmentální, avšak nespojuje ho pouze osoba hlavní hrdinky. Jednotlivé příběhy mají napětí a gradaci. Nápaditost však není úplně vyrovnaná, takže postupem času autoři začali tak trochu vařit z vody. Je to ovšem pochopitelné, geniální neomylnost patří spíše do americké produkce. Jistou slabinou, aspoň pro mne, byl nepřesvědčivý nástin sexuálního života psychyatričky, takový plochý, jakoby narychlo naroubovaný, aby se neřeklo.(3.10.2013)