Reklama

Reklama

G. Bizet: Lovci perel

(divadelní záznam)
  • USA Bizet: Les Pêcheurs de Perles (více)
všechny plakáty
Hudební / Drama / Romantický
USA, 2016, 121 min

Režie:

Penny Woolcock

Scénář:

Michel Carré (divadelní hra)

Hudba:

Georges Bizet

Obsahy(1)

Exotická opera o třech dějstvích z Metropolitní opery v New Yorku... Vysoce oceňovaná inscenace Bizetových Lovců perel v newyorské Metropolitní opeře představuje spíše raritu ve zpěvoherním repertoáru. Britská režisérka a filmařka Penny Woolcock vytvořila barvitou inscenaci, která posunula operu z orientální pohádky do uspěchané přístavní vesničky v některé ze současných rozvojových zemí. V snovém obsazení bude rozehrána Bizetova vzletná romance, která vypráví příběh překrásné hinduistické kněžky, jíž nadbíhají dva sokové v lásce, kteří se živí potápěním při lovu perel. Německá hvězdná sopranistka Diana Damrau vévodí obsazení jako kněžka Leila, vedle ní účinkují Matthew Polenzani jako Nádir, Mariusz Kwiecien jako Zurga a Nicolas Testé jako velekněz Nourabad. Nejznámějším hudebním číslem je proslulý mužský duet „Au fond du temple saint“ (V hloubi svatého chrámu), který je často uváděn při operních koncertech....Aby dostal objednávku na operu Lovci perel, musel teprve čtyřiadvacetiletý Georges Bizet, tehdy čerstvý vítěz Římské ceny, přijmout jemu vzdálené exotické libreto. Světová premiéra 30. září 1863 v pařížském Théatre Lyrique měla sice u obecenstva úspěch, opakovala se osmnáctkrát, ale kritika se pohoršovala nad domnělým napodobováním R. Wagnera a G. Verdiho, jen Hector Berlioz se vyjádřil o díle pozitivně a uznával Bizetovo mimořádné zpěvoherní nadání. V jednotlivých částech se dají předem vytušit vyzrálejší Bizetovy skladby, jako jsou Arlézanka a Carmen. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

NinonL 

všechny recenze uživatele

Bizetovi Lovci perel jsou jednou z nejkrásnějších oper, které znám. Je v ní mnoho nezapomenutelných árií a navíc celý děj je moc zajímavý. Samozřejmě je o lásce a o dvou socích v lásce ke krásné kněžce. ()

Mistr119 

všechny recenze uživatele

Nádherné výkony, výborná režie, jenom teda samotný námět trošku kýčovitý... :/ Neumím francouzsky a nevím, jestli to byla chyba překladu, ale modlit se k TÉ Šivě...to se mne osobně trošku dotklo (pozn. Šiva jakožto součást hindského trímurtí=nejvyšší trojice je společně s Brahmou a Višnuem rozhodně mužské podstaty, dokonce uctívači šivaismu jako symbol mužství, znázorňovaný s velkým mužským přirozením připnutým k pasu)... ()

Reklama

Galerie (15)

Reklama

Reklama