Behind the Music (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný / Hudební

USA, 1997

Fred Peabody

René Verzier

Rick Rubin, Ozzy Osbourne, John Travolta, Deborah Harry, Olivia Newton-John, Stockard Channing, Jeff Conaway, Lorenzo Lamas, Eddie Deezen, Randal Kleiser, Patricia Birch, John Waters, Heather Locklear, Bret Michaels, Chloe, Weird Al Yankovic, Patricia Quinn, Huey Lewis, Steve Binder, Steven Van Zandt, Tina Turner, David Bowie, Sean 'P. Diddy' Combs, Geri Halliwell, Tommy Lee, Arlo Guthrie, Boy George, James Hetfield, Lars Ulrich, Meat Loaf, Linda Blair, Slash, Cher, Dee Snider, Snoop Dogg, Dr. Dre, Warren G., Gwen Stefani, Flea, Lenny Kravitz, Elton John, Matt Sorum, Kirk Hammett, Jason Newsted, Alanis Morissette, David Gahan, Martin Gore, Alan Wilder, Andrew Fletcher, Courtney Love, Ice-T, Frankie Avalon, Alice Cooper, Emma Bunton, Melanie Chisholm, Melanie Brown, Madonna, Sheryl Crow, Sharon Osbourne, Paul Rodgers, M.C. Hammer, Rick James, Eric Burdon, Grace Slick, Eminem, Barry Bostwick, James Brown, Curtis "50 Cent" Jackson, Glen Campbell, Neil Diamond, Jerry Cantrell, Duff McKagan, Chris Cornell, Richard Hartley, Stewart Copeland, Giorgio Moroder, Mark Mothersbaugh, Kenny Rogers, Ami Dolenz, Jamie Donnelly, Michelle Phillips, Pete Townshend, Peter Gabriel, Maurice Gibb, Billy Joel, Michael Tucci, Michael Stipe, Dionne Warwick, Doug Davidson, Lemmy, Dinah Manoff, Nick Carter, Stevie Nicks, Kelly Osbourne, princ Charles, Joey Ramone, Naomi Campbell, Adam Horovitz, Alan Longmuir, Derek Longmuir, Leslie McKeown, Gloria Gaynor, Lionel Richie, David Cassidy, Jackson Browne, Ian Astbury, Jamie Stewart, Desmond Child, Vince Neil, David Bryan, Cheo Hodari Coker, Victor Bockris, David Crosby, John Lennon (a.z.), Cynthia Lennon, Julian Lennon, Yoko Ono, Rikki Rockett, Bobby Dall, C.C. DeVille, Frankie Valli, Robby Krieger, Bill Wyman, Blake Shelton, Joni Mitchell, Brian Johnson, Cliff Williams, Robbie Robertson, Geraldo Rivera, Phil Campbell, Bonnie Raitt, Mickey Hart, Phil Rudd, Sammy Hagar, Bryan Ferry, Peter Buck, Mike D, Barry Pearl, Ahmet Ertegun, Gregg Turkington, L.A. Reid, Buddy Holly (a.z.), K.K. Downing, Rob Halford, Glenn Tipton, Ian Hill, Alan Price, Tico Torres, Steve Hackett, Dizzy Reed, Chaz Bono, Richie Havens, La La Anthony, Allan Carr, Randy Jones, Lisa Loeb, James Williamson, Scott Asheton, Artimus Pyle, Chad Smith, Russell Simmons, Kate Pierson, Ricky Nelson (a.z.), Zakk Wylde, Chris Stein, Les Claypool, The Big Bopper (a.z.), Herb Ritts, Brian Auger, Jerry Lee Lewis, Paul Arthurs (a.z.), Nick Rhodes, Mark Tremonti, Country Joe McDonald, Glenn Hughes, Jennifer Warnes, John Entwistle

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

• Kusko.t2

Behind the Music je TV seriál, ktorý má niekoľko sérii, ja som videl iba časť o skupine Blondie a preto keďže tento seriál má značné množstvo dielov (zaoberá sa omnoho viac skupinami a interpretmi než je uvedené v popise), neodvážim sa dať hodnotenie. Ale za časť so skupinou Blondie by to bolo za 5*.(24.5.2007)

Rád se dovídám co se dělo za oponou. U některých interpretů jsou jejich příběhy zajímavější, než jejich hudba. Řada z nich hudebně zmrzla, pár z nich úspěšně frčí i v dnešní době.(30.10.2010)

Behind the music je seriál, ktorý okrem toho, že rozpráva príbeh silnej hudobnej osobnosti (alebo aspon slávnej), dáva výrazný priestor aj jej. Čím dostáva seriál úplne iný, oveľa viac intímny a úprimnejší rozmer, ako by tomu bolo pri normálnom dokumente. Takže Bobby Brown si uvedomuje, že bol ťažký feťák, rovnako tak Courtney Love, nesympatický Pitbull si možno získa vaše sympatie tým, že z drogového dílera sa dokázal vyšplhať na hudobný komerčný vrchol atď. Videl som iba novšie časti, tak po roku 2009, takže neviem, ako bola séria koncipovaná na svojom začiatku.(7.10.2012)

Všetky časti tohto seriálu/dokumentu sú dosť dobré, aj keď sa niekedy viac venujú frontmanovi kapely, než celej kapele, preto 4*(15.8.2012)