Potkali se u Kolína

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Československo, 1965, 14 min

Rudolf Deyl ml.
  • Gilmour93

Vy jste ale vypečenej sprosťák, pane paascho. Že oni vám v dětství brali hračky, viďte..? Jedni se rozplývají nad kultovností a genialitou, druzí mají sto chutí vzít provaz a jít se pověsit na půdu. Mě to až na protivný hlas vypravěče nechává zcela chladným - asi to bude tím, že už jsem dost daleko vod Kolína. Zlatý Krteček..(27.10.2009)

Absolutně nejdokonalejší a nejpropracovanější "večerníčkový" skvost. Nemluvě o impozantních hrátkách s cílem rozvíjet dětskou představivost (narozdíl od bezduchých novodobých kousků - viz. Hroši) a také i o perfektně vyobrazené charakterové složce obou hlavních hrdinů, kdy ani jedna postava není bezchybná, tak jak je to v reálném životě. (kulaťák také dokáže nakoupnout nečekaně a zezadu dlouhána a naopak dlouhán, dokáže překonat svoje vypečené choutky a zachovat se jako old shatterhand, suma sumárum - bratrská láska jak má být...)(13.2.2007)

Seriál jsem už dlouho neviděla, ale patří k tomu málu, co ve mne nechalo z dětství silný dojem a citovou stopu. Na jedné straně jsem ho samotřejmě milovala, na druhé straně jsem strašně trpěla za Malého mevěda, kterého jeho větší kamarád vždycky pořádně trápil. Doufám, že se v nějakém dosud nenatočeném díle stal Malý medvěd asertivním a řekl Velkému medvědovi: Ne, teď bude po mém.(7.7.2008)

• Autenticita

Nikdy jsem nepochopila, a asi ani po přečtení ostatních nadšených komentářů nepochopím, jak tohle mohl někdo točit pro děti. Jako dítě jsem trpěla třikrát, jednak pro barevnost filmu - permanentní převládající hnědá, pro hlas dabéra - a hlavně za toho malýho využívanýho méďu. Když jsem se na to musela dívat v kině, tak mě to fakt mučilo. Teď dávám jednu hvězdu za řemeslnou stránku věci, a protože si to netroufám nazvat odpadem. Ale stejně se mi to vůbec nelíbí!(1.12.2009)

"Pane, pojďte... budeme si hrát!" ... "Moje babička je taky v polárce" ... Prostě 100% zábava pro malé i velké! :) Chytrý humor a překrásné animace plyšových medvídků a jejich příhod! :) "Leda si zahrát na nejlínějšího chlapa pod sluncem! Já takhle jako ležim, a jako pláču a vy se ptáte proč! Já mám hroznou chuť na maliny a vy se divíte, že si neutrhnu. Pane, to já přece nemůžu, vždyť jsem strašnej lenoch!" :D:D "To je nějaký konec hry tohleto?" "No, leda na budíka... tedá.. jestli umíte..!"(5.3.2011)