Půlnoční příhoda

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1960, 13 min

Jiří Vojta

Hana Walachová

V tom filmu je tolik dětské hravosti, že se až nechce věřit, že je to možné.(20.6.2015)

I když vím, jaké naši filmaři a výtvarníci uměli vytvořit skvosty, stejně vždycky znovu žasnu, když na některý z nich narazím. Z Půlnoční příhody na mě dýchla kouzelná atmosféra Vánoc mého dětství a vláček, ten jsem si taky přála dostat pod stromeček. Potěšila mě pohádkově hravá animace, milý, zábavný a zároveň i poučný příběh, jaký udělá radost malým, ale i těm hodně odrostlejším dětičkám.(20.7.2014)

Tohle je krásná nostalgie. Když jsem tam viděl tu stavebnici Merkur, z které jsem sám také stavěl a která se navíc vrací a je možné ji znovu koupit, prostě jsem si uvědomil, že to dětství je sice pryč, ale pořád je možné si ho připomínat. Břetislav Pojar tak učinil v krásně napínavém a akčním snímku, který hýří nápady.(16.2.2015)

Jak to vypadalo, když se Břetislav Pojar osamostatnil. Je to další příjemná variace na Vzpouru hraček, tentokráte v barvě pod vánočním stromečkem s dramatickou kolizí v samém závěru.(17.8.2015)

Dojemné a roztomilé! Nic víc není potřeba dodávat :)(20.8.2012)