Cosby Show

Komedie / Rodinný
USA, (1984–1992), 80 h 47 min (Minutáž: 22–49 min)

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Keshia Knight Pulliam, Malcolm-Jamal Warner, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander (více)

Série(8) / Epizody(197)

Pre manželov Cosbyovcov nastal veľký deň D. Začal sa školský rok a prišiel čas, kedy ich dve z detí odchádzajú na internát a oni si konečne budú môcť vychutnať chvíle pokoja. Ale tie netrvajú dlho, pretože Theo (Malcolm Jamal Warner) zabudol zaplatiť ubytovací šek na internáte a škola ho nemá kde prichýliť. Zlatým klincom programu je Denise (Lisa Bonetová), ktorá sa rozhodla prerušiť štúdium na vysokej škole. Už ju unavuje neustále naháňanie sa za vzdelaním, zistila, že pre tento spôsob života nie je stvorená. Svoju budúcnosť si predstavuje celkom inak a bez zbytočných stresov. Na návštevu prichádza Sondra (Sabrina Le Beaufová) s manželom Elvinom (Geoffrey Owens). Dozvedeli sa o bojovej atmosfére v domácnosti a po dôkladnom zvážení predkladajú Denise neodolateľnú pracovnú ponuku... (oficiální text distributora)

agassi68

Musím podotknúť, že nie som žiadny veľký priaznivec seriálov. Mám rád napätie, akciu, zlé konce. A napriek tomu som videl každú časť Cosby show. Tá rodina ma načisto dostala a nedbal by som stať sa jej členom aspoň na týždeň.Pri poslednom dieli som mal slzy na krajíčku. Moja druhá rodina odišla do nenávratna.. ()

Pukancek

Tak toto je pre mňa seriál všetkých dôb :)) černošská rodina. Matka právnička, otec gynekológ... kopa detí na krku :)) a hlavne kopa kopa humoru. Tento seriál je pre mňa klasika. Ľutujem, že teraz to už v TV nebeží (ja viem, že sa to dá pozrieť aj na PC, ale to mi kazí celkovú atmosféru večera stráveného pri TV :) ) Keď už deti vyrástli a mohlo sa zdať, že seriál smeruje k akémusi stereotypu, oživila to malá Vanessa ;D Jej výstupy zbožňujem. Malé múdre dievčatko, ktoré dokáže každého udiviť! :) 5* z 5 a veľké ĎAKUJEM režisérom seriálu :))) ()

Lacike

Další sitcom mojej mladosti, ktorý som si výnimočne vychutnával s vydareným Sk dabingom. Tento typ sitcomov, v ktorých sledujeme prakticky bezchybných rodičov ako vychovávajú svoje nezbedné deti, ma baví dodnes. Po rokoch som si pozrel nejaké úryvky na youtube a kadencia vtipov a celkovo tempo seriálu je oproti súčasným sitcomom oveľa pomalšie, ale keď Cliff začne riešiť s deťmi nejakú neplechu, tak ma to stále rozosmeje. Nech už je Bill Cosby akýkoľvek, tak komediálny talent mal. Ženu mu hrá elegantná a príjemná Phylicia Rashad. Z detí som mal najradšej jediného syna Thea a nádhernú Denise v podaní Lisy Bonet. Z neskorších postáv som si obľúbil podpapučového manžela Sondry a to Elvina alebo Theovho kamaráta Švába. Postupne jak rástla malá roztomilá Rudy, tak jej úlohu potom pekne prevzala snáď ešte roztomilejšia Olivia. Jedine Vanessa ma nejak extra nebavila. Neviem, či som videl komplet seriál. Pokiaľ ho odvysielala Markíza celý, tak určite. Koniec si už nepamätám. Ale radím ho k tým lepším a behom sledovania mi na ňom nič nevadilo. Aj to výchovné poúčanie detí tu pôsobilo na rozdiel od seriálu Krok za krokom, oveľa prirodzenejšie. 8/10. ()

Marek1991

Bill Cosby so skoro čisto afroamerickým seriálom, rodinným sitkomom s bežnými rodinnými problémami a vtipným podtónom ovládol svetové televízie. Svojou charizmou a humorom priniesol niečo nové. Tou širokou rodinkou a ich vyvíjajúcimi sa životmi a udalosťami v nich veľmi seriál zaujal. Neobľúbil som si to ako neskorší Step by Step, ale do našej rodiny to po večeroch, keď som bol dieťa prinieslo veľa zábavy. ()

• Bill Cosby trval na tom, aby sa natáčalo v New Yorku. (rador)
  • Carl Anthony Payne II, kamarát Thea, bol vyhodený zo seriálu, pretože si odmietol ostrihať vlasy. (rador)
  • V prvých epizódach mal Cliffov syn Theodor prezývku Teddy. Neskôr sa ale zaužívala iba prezývka Theo. (rador)