The Cure – Anniversary 1978-2018 Live in Hyde Park London (koncert)

• Austrálie

• Nový Zéland

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2019, 137 min

Tim Pope

Vizualne a zvukovo velmi vydarena snimka. Bez zbytocnych prikras a s minimom efektov si clovek uzil koncert, kde Cure zahrali v zivotnej forme. V kine na HD premietacke s Dolby Digital zvukom to bolo subjektivne lepsie ako osobne dakde v strede davu. Hanba pada na moju hlavu, ze az po tomto filme som si uvedomil, ze ich gitarista je naozaj svetova trieda. Kupujem ihned CD Greatest Hits do auta :)(12.7.2019)

Roberta Smitha sice zlá čarodějnice zaklela do podoby postavy z hororu, ale dle hlasu je tam uvnitř pořád ten kluk s burtonovskou image a srdcem plným melancholie... A The Cure hrají minimálně stejně dobře, energicky a hypnoticky jako zamlada! Dokonce i v kině dalo velkou fušku netančit, neskandovat a netleskat. S JaneElliot jsme zkrátka z Aera odcházely s velkým úsměvem na tváři. 2 ukázky: Lovesong a Lullaby.(12.7.2019)

Legendární The Cure oslavili 40. výročí ve velkém stylu a já jsem ráda, že jsem s nimi u toho mohla být. Dechberoucí záznam vás tam totiž na velkém plátně skutečně přenese. Parádní zážitek a navíc skvělá příprava na letošní Colours of Ostrava.(12.7.2019)

Pro fanoušky The Cure je to povinné! A musí se to vidět v kině. Je to jako stát u podia.(11.7.2019)

Je to už 40 rokov, čo zmaľovaný chlap s divokým három rozvibroval so svojimi melancholickými víziami žalúdky ľudom po celom svete. Pod vplyvom The Cure vznikla snáď každá druhá kapela, ktorá dnes niečo znamená. V Hyde Parku to bol krásny večer, ktorý sme vďaka Timovi Popovi mohli zažiť aj na striebornom plátne. Uvidíme, či The Cure čaká ďalších rovnako úspešných 40 rokov :) A je to vlastne úplne jedno. Chlapci predsa plakali, plačú a budú plakať vždy.(12.7.2019)