poster

Na život!

Drama / Krimi

Česko, 2015, 60 min

Režie:

Jiří Slečka
Nastala chyba při přehrávání videa.
  • Probos
    ****

    Film se až do poslední chvíle tvářil velice tajemně - autoři nám za žádnou cenu nechtěli v žádném z trailerů prozradit ani špetku děje. Tajnůstkařili dokonce i na začátku filmu, když své dílo představovali - celý děj shrnul Jiří Slečka slovy: "Nebudeme Vám o ničem dlouho vyprávět - uvidíte sami!" Poté se zhasnula světla a promítání začalo. Začátkem jsem dostal přesně to co jsem očekával - začátek v noir vyprávějícím stylu, kdy hlavní hrdina představuje svůj dosavadní život a nebojí se u toho prohodit nějakou tu chytlavou hlášku... Po několika minutách rozvíjení děje a hrubém rozvržení charakteristiky postav jsem zjistil proč byli autoři tak tajemní. "Na život!" je ten druh filmu, který nelze shrnout v popisku tak, aby se dokázal vystihnout a nic důležitého nevyzradit. Proto i já v popisování filmu končím v tuto chvíli a nebudu zde zbyečně vypouštět spoilery. Z technické stránky mě film velice příjemně překvapil, obraz byl velice pěkný a zvuk - který byl u minulých filmů poměrně kritizován - byl čistý a bez šumu. Sama o sobě by mohla být kapitola o hudbě, která byla podle mého vkusu perfektní (moc pěkná i závěrečná písnička Alžběta Melichárková - Nezoufej!). Z objektivního hlediska bych hodnotil asi za 3* a to hlavně z toho důvodu, že přes pěknou hlavní zápletku zde zůstalo až moc nedořešených věcí, které pak vypadaly, že se ve filmu objevily jen náhodou. Věřím, že to byla jen otázka rozpočtu a navíc - ještě jsem nikdy neviděl, že by celé kino začalo jásat a tleskat, když se na plátně objeví chlupatý zadek hlavního hrdiny - z těchto důvodů hodnotím 4*.(21.12.2015)

  • - Interiéry bytu hlavních postav se ve skutečnosti natáčely v několika různých bytech a místnostech v Olomouci a Praze. (mr.free)

  • - Většina filmu se natočila za pouhých sedm dní v srpnu roku 2015. Poté následovalo jen pár krátkých jednodenních dotáček v září. (mr.free)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace