Motorkář Cary Ford se vrací do Kalifornie z Thajska, kam uprchl před zákonem a drogovou mafií. Chce srovnat účty s grázlem, který na něj poslal policii, usadit se a žít v poklidu se svou přítelkyní. Jeho impulzivní chování a problémová povaha tomu však brání a zpráva o jeho návratu se rozšíří rychleji, než by si přál. Dříve, než stihne vše vysvětlit, namočí se do nových problémů a je znovu na útěku. Dealer Henry chce zpátky svoje drogy, a navíc Forda křivě obviní z vraždy bratra šéfa černošského gangu Treye. Proti Fordovi teď stojí nejen Henry, Treyovi motorkáři, ale i FBI. Nezbývá mu nic jiného než utíkat. Po jeho boku jedou nedovolenou rychlostí na motorkách dva přátelé a krásná Shane... (TV Nova)

kOCOUR

Ano, je to neuvěřitelná zhovadilost, ale vymyl jsem si mozek jako snad ještě nikdy předtím. Dokonale zvládnutá audiovizuální forma nejenže přebila obsah, ale dokonce ho rozdrtila na prach, ten zavřela do urny a hodila ji na dno oceánu. Zbyla spousta porušování přírodních zákonů, numetalu a drsných zpomalovaček. Bijte mě, ale po vypjatém pracovním týdnu mi to stačilo. Samozřejmě přiznávám, že vůbec netuším, o čem to bylo ;) ()

Matty

Pokud někdy posloucháte diskuzní pořad Rádia 1 Odvážné palce s Františkem Fukou a Tomášem Baldýnským, určitě jste již slyšeli o filmu Torque: Ohnivá kola. O filmu zmiňovaném při snaze zpochybnit Fukovu kompetenci hodnotit filmy. Dal mu totiž palec nahoru, což Baldýnský není schopen akceptovat. Vtip je v tom, že to není takový děs. Ve filmu se pořád něco děje: borci nadzvukovou rychlostí sviští na svých vytuněných motorkách, sexy roštěnky svůdně kroutí prdelkama, hyperdrsní negři cedí nelítostné hlášky, záporáci vyhrožují zabitím, muzika hraje na plné pecky – ani mě nenapadlo se začít nudit. Jen jsem si po těch osmdesáti minutách nějak nedokázal odpovědět na otázku: „o čem a k čemu to vlastně bylo?“. Ale myslíte si, že ve filmu s názvem Torque: Ohnivá kola je děj důležitý? Já si to nemyslím, zábava je v podobném případě na prvním místě. Není to film chytrý, logický, či smysluplný, ale protože to o sobě ví, nepůsobí až tak stupidně. Důkazem sebeparodie můžou být některé hlášky („Čemu ve větě: už tě nemiluju, seš mizera a už tě nikdy nechci vidět, jsi nerozuměl?“ nebo „Nezaplatíš benzín?“), i některé scény (lajna močících týpků). Důležitější než vtip byla pro tvůrce bohužel akce. Ne, není natočena špatně, naopak neuvěřitelně efektivně a skutečně „rychle a zběsile“, jen jaksi nepůsobí akčně. Uvědomoval jsem si, jak nehorázně je to cool, ale můj adrenalin nepřeskočil ani laťku „nic to se mnou nedělá“. Dobře se na to dívalo, akorát to postrádalo pořádný „drajv“. S ním bych možná uvažoval o ještě vyšším hodnocení. A co z toho plyne? Baldýnský nepozná kvalitní film :-). 60% Zajímavé komentáře: Brouk, 902 10 ()

Enšpígl

Co se dá hodnit na filmu kde není co hodnit. Tak snad jen Jaime Pressly, ta je sexy. Ice Cube tenhle tlusťoch - drsňák je trapnej a bohužel cpou ho do všeho, alespoň můžeme tipovat kolik přibral od posledního filmu? ()

Cervenak

Nepopísateľne stupídne, ale zároveň neskutočne nadupané, plné vizuálnych nápadov, dobre natočené (keby mali viac prachov na tie digitálne efekty, tak napíšem, že dokonale natočené) a hlavne cool. V kine som sa bavil, v telke po rokoch opäť. Pre mňa o triedu zábavnejšie než pokračovania Rýchlo a zbesilo a XXX 2 dohromady. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $21,215,059Tržby Celosvetovo $46,546,197║ Chlapci čo robili prv na reklamných či klipových spotoch to vizuálne vedia ale príbehovo takmer vôbec, tu ide skôr o príbehové vákuum, film sa stáva len prehliadkou celkom pekných obrázkov bez väčších ambícii. Inšpirácia filmom M:I:2 či Rýchlo a zbesilo sa nezaprie. /20%/ ()

imf

2.5* - Tak bezduchou, ale zaroven cool filmovou variaci na Road Rash jsem jeste nevidel. Skoda trochu nezvladnuteho finale (ktere bylo tak rychle, ze jsem ho nepochytal) a hodne brutalniho scenare, kazdopadne se modlim, aby Kahn natocil dalsi film, protoze jestli to svoje vizualni peklo utrzene ze retezu predvede v necem serioznejsim, bude to stat za to... ()

Djkoma

Tenhle film mě přesvědčil, že poslední dobou se točí filmy, které nemají děj a smysl(jsou naprosto o ničem), ale musíte se "pouze" bavit. Někdy jsem se smál víc než u nějaké čisté komedie. Obsahem hrůza, akce v pohodě, ale konec naprostej úlet. Ale celkově zábavnější (ale stupidnější) než Rychle a zběsile... ()

DaViD´82

Neskutečná debilita na n-tou. Pro samé zrychlovačky / zpomalovačky či průlety kamery tu nezbylo žádné místo pro postavy, dialogy či snad něco připomínající příběh (o logice a fyzikálních zákonech raději pomlčím úplně). Proto je tedy s podivem, že se na to vlastně dobře kouká. A pokud ne přímo dobře, tak aspoň snesitelně. ()

Superpero

Jo klidně přiznám že třeba xXx a obě Rychle a Zběsile se mi líbily ale tohle už je moc. Drsňáci působí strašně směšně a charisma potkali možná v noci v lese. Akční sekvence jakbysmet. Třešnička na dortu je dojice agentů FBI a závěrečná honička. ()

Shadwell

Torque lze sledovat stejně dobře buď jako normální závodní film, nebo jako parodii na závodní filmy, aniž by existoval výrazný předěl mezi oběma způsoby sledování. V důsledku aberantního čtení pak může být zároveň čten jako film antizávodní. Je to způsobeno převážně úzkostlivým podřizováním narativu pravidlům zvoleného žánru. Ani jedna věta z úst hrdinů, ani jediná akce nepůsobí v rámci zvoleného žánru absurdně – a přece absurdně působí celý film – zcela podle známého ecovského paradoxu, který tvrdí, že dva stereotypy nás v díle naštvou, ale stovky klišé dojmou. V rámci české komedie by se tento přístup dal srovnat s prvotní recepcí Fričovy Pytlákovy schovanky, kterou také díky striktnímu dodržování žánrových pravidel narativem mnoho diváků četlo jako klasické melodrama. Takovéto srovnání Pytlákovy schovanky s Torquem by nás nemělo pohoršovat, poněvadž každý, kdo prodělal bezmála hodinový, velezajímavý chat s Josephem Kahnem v rámci pořadu The Filmcast: After Dark - Ep. 98 - The Making of Torque, vícekrát nezapochyboval o jeho sklonu k čtverácké ironii a vážně míněnému záměru zkarikovat „zběsile rychlou“ předlohu, jakkoliv alibisticky takové poznámky post factum zní, kór od tvůrce, který by dle Barthese měl být dávno s pánem. Torque ovšem nejenže těží z napodobení vnější formy a jejího vyprázdněného obsahu, podobně jako Limonádový Joe aneb Koňská opera, ale vidíme u nich u obou i zřetelnou souvislost v souslovích horse opera (koňská opera) a horse power (koňská síla), která nedá žádnému automobilistickému nadšenci spát. Síla a myšlenková potence Torque se totiž skrývá v samotném názvu aneb pod svícnem největší tma - torque neboli točivý moment, slangově krouťák, od něhož je odvislý výkon motoru, naznačuje nutnost brát na zřetel mimo estetických vjemů také vjemy technické a přemýšlet během sledování o rychlosti, otáčkách, zrychlení a energii, tedy o veličinách, které film nikterak nevysvětluje, ale o kterých už asi mnohé víte ze školy, nebo z jiných pramenů: zatímco kupř. u benzínového motoru se výkon zvyšuje plynule, u nitra zažije řidič náhlý „výbuch“ síly, který už ale s růstem otáček neroste tolik, jako u benzínového auta. Důležité jsou rovněž povinné nuance, jako kdo a proč na čem drandí: leader gangu Henry na chopperu (vzhled > výkon), Cary Ford osedlal Aprilliu RSV (výkon > kubatura). Čtyři sta let po Galileovi a Descartovi už prostě patří k dobrému tónu prohodit ve společnosti něco o pumpách, optických přístrojích, nebo technických parametrech motorů a převodovkách. Sečteno, podtrženo, bez elementárních znalostí fyziky projede mnohé z Torque mezi prsty. ()

Dever

Soundtrack Trevor Rabin: 1. "Someday" - Nickelback 2. "True Nature"" - Jane's Addiction 3. "Forever"" - Kid Rock 4. "Lean Low"" - YoungBloodZ 5. "Out of Control (Hoobastank song)"" - Hoobastank 6. "Master of Light"" - Monster Magnet 7. "Lapdance (song)"" - NERD 8. "Fire and Flame"" - Robbie McIntosh 9. "Play It Loud"" - MxPx 10. "Yesterdays"" - Pennywise (band) 11. "Push It"" - Static-X ()

monolog odpad!

Když uvážím, že je to stoprocentní kopie Rychle a zběsile a že tu není nic kromě cool záběrů na efektně seskládaný herce, tak jo. Dá se to . . . . . . . . . leda tak hodit do popelnice. Případně si tím v případě nejvyšší nouze vytřít zadek. ()

Jara.Cimrman.jr

"Radši budu rychlej než neviditelnej." Motorky byly fajn, auta byly fajn, divoké motorkářky v kůži byly naprosto super a to je tak všechno. Vlastně není. On je tu totiž ještě docela dementní děj, ale mě zase tak moc nerušil, protože já jsem se při tomto vypláchnutí mozku vysokooktanovým benzínem měl pořád na co dívat, co poslouchat a čemu uhýbat. ()

dobytek odpad!

Kristovy játra!!!! Pokud snad uvažujete o tom, že se na tento "film" od nějaký bezvýznamný režisérský nuly podíváte, tak vás předem varuju. Já jsem do toho šel s tim, že to je blbost. Prostě jsem měl v tu chvíli chuť podívat se na nějakej film, u kterýho člověk klidně může vypnout mozek a čumět. Když teda vynechám to, že jsem celou dobu přemejšlel, jestli je to nějaká parodie na Rychle a zběsile (což je teda taková píčovina, že točit parodii je zbytečný), kde se místo v autech jezdí na fichtlech a nebo je to vážně myšlenej film, tak jsem opravdu mozkový závity moc namáhat nemusel. Ale jinak je to děs a hrůza. Herci stojej za hovno, scénář stojí za hovno (i když možná by se hodilo napsat, že scénář neexistuje), hudba stojí za hovno, triky stojej za hovno... Přemejšlim, jestli je ve filmu něco, co nestojí za hovno. No nějaký pěkný buchty jsem tam zahlídnul. Jo a taky mě zaujalo, že na začátku se tam objeví ten Peterbilt z Duelu od Spielberga. Ale to je opravdu všechno zajímavý na celym filmu a tim pádem Ohnivé prdele ode mě dostanou krásnej ODPAD. ()

Arx

Hvězdičku za rychlý motorky a sexy slečny. Jeden z velkých aspirantů na odpad. Torque má štěstí, že sem taky trochu motorkář :-) . Jinak by byl odpad opravdu na místě. ()

Shit

Co to bylo za děsnou blbost? Hlavni hrdina nesympatickej, namachrovanej a trapně hláškující a všichni ostatní stojí za stejný hovno. neustálý prosazování motorek taky docela sere a stupidní manévry na nich jsou spíš k smíchu, to by se tak akorát mohlo objevit ve sci-fi komiksu a ne ve filmu. Nic trapnějšího sem poslední dobou fakt neviděl ()

Gilmour93

Ryzí motodemence. Osmdesátiminutové sezení skupiny anonymních suverénů, které můžou ocenit maximálně dva druhy lidí. Uhrovití třináctiletí chlapci prohánějící se po dědině na fechtlu a Shadwell.. ()

Hal_Moore

Šílená, vizuálně přeplácaná, nádhernými ženskými naplněná a rádoby cool drsnými hláškami prošpikovaná sto a první variace na Need for Speed, tentokráte na dvou kolech. Nebýt poslední pětiminutovky, dělané na enginu z intra Midtown Madness, nechal bych tříhvězdičkové hodnocení. Takhle musím za toto zpraseně odfláknuté finále, které zkazí docela příjemný dojem, snížit na dvě. PS: Martin Henderson konečně v zapamatovatelné roli, škoda jen, že v takovém "nezapomenutelném" filmovém vizuálním infernu. ()

Brouk odpad!

Tak to je přesně film, o kterém si myslím, že ho dospělý člověk nemůže s „jakous takous“ filmovou minulostí hodnotit, tedy nezaujatě hodnotit. Jóóó, být mi tak +/- 13 let a být řádně “hormonálně“ rozvinut, jak se na tenhle věk patří eventuelně být v kterémkoliv věku s inteligencí někde na úrovni měňavky, tak „chrochtám“ blahem a oči budu mít tak navrch hlavy, že mi je doma budou muset zamačkávat a minimálně dva dny z toho filmu nebudu spát. Průs je, že mně sice je těch 13, ale několikrát a reaguji i na jiné podněty mimo světla na rozdíl od měňavky, tak mi nezbývá nic jiného, než hodnotit tenhle film z pohledu dospěláka takže: pokud by se ten film zkrátil někam na videoklipovou délku okolo 10-15 minut a nemluvilo se tam (atraktivní prostředí, líbivé tváře, dynamická muzika) o.k. je to vstřebatelné, ale!!! koukat na takovou ZHOVADILOST skoro hodinu a půl a nerozflákat při tom zařízení, na kterém jsem tuhle slátaninu viděl, to je taky výkon! ()

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

10.01.2008

Hayden Christensen zůstává věrný žánru sci-fi. Brzy jej uvidíme v akčním thrilleru Douga Limana Jumper, v němž ztvárňuje mladíka se schopností v sekundě se přesouvat na velké vzdálenosti bez toho,… (více)

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)