Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtrnáctiletého Marca dopadne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního zneužívání? A proč odmítá vypovídat a prchá před gangem zabijáka Zoly (Zdeněk Godla)? Oddělení Q, série dánských detektivních thrillerů podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena, přichází s novým filmovým pokračováním. Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem a jeho asistentem Asadem se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, jejíž stopy sahají až do České republiky. (Aerofilms)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (59)

POMO 

všechny recenze uživatele

Ulrich Thomsen je dobrý herec, o tom žádná, ale Nikolaj Lie Kaas dával roli Carla výraznější charakterové rysy, klíčové pro drajv filmu. A “nový Asad” je naprosto nevýrazný side-kick, takže buddie chemie mezi nimi, tak podstatná pro tuto detektivní sérii, je takřka fuč. Ještě větší problém je ovšem - a to i kdybychom film vnímali nezávisle na předešlých dílech - v samotném zpracování. Marco effekten je mdle a staticky zrežírovaný, dialogy přeplněnému ději chybí dynamika, neumí ztrhnout a akční scény (pokud je tak vůbec můžeme nazvat) působí jako z průměrného českého TV seriálu (nejmarkantnější je to v honičce na staveništi). Motiv s českými Romy coby šedou zónou příběhu bude už z principu v našich končinách kontroverzně vnímaný, ale i odhlédnouc od lokálních spojitostí působí rozpačitě. Bohužel, pokud se s příštím dílem něco výrazně nezmění, tato zajímavá série skončila předešlou Složkou 64. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Mižigarovi se vydali z těch našich odporně xenofobních lůzrů a hnojů do hřejivě nerasistického, neomarxisticky předpisově korektního a tolik filantropického Dánska, aby dělali to, co jim jde nejlépe. Tedy stali se dokonale asimilovatelnými, kulturu majority a zákony respektujícími, naprosto neparazitujícími a pro blaho své nové vlasti do úmoru pracujícími prvotřídními občany, s nimiž je prostě čirá radost mít dvojdomek. Neúnavnou a více než chvályhodnou migrační snahu naší milé Žižkovské spojky však všemožně hatí jednak bezskrupulózní bílí korupčníci, s nimiž mělo být dávno v každé patřičně na hlavu si seroucí společnosti po bolševicku zatočeno, a druhak odporně represivní, zcela netolerantní a zjevně diskriminační orgáni, zřetelně odporující závěrům I. sjezdu BLM. Hnus! Satanžel se pomalu senilnějící Olsen začíná prvoplánově zjednodušovat a poplatně světu, mířícímu do prdele, i populisticky cyklit, čemuž ještě nasadil trnovou korunu přáním, aby dosud výrazný, dokonale sehraný i zahraný tandem A&A - sympatický Arab a famózní Autista - přeobsadili nevýrazným, dost nahovno sehraným i zahraným tandemem E&P - nesympatický Egypťan a strnule sešklebený iritující Podivín. Navíc scénáristu najali na pracáku v rámci rekvalifikačního programu pro propuštěné hypnoterapeuty a totálně prkenný, ostřílený recidivista Godla by se měl objevovat v televizi maximálně tak při reportážích z Mírova. Podtrženo, sečteno a odbornými adjektivy filmově teoretické vědy vyjádřeno se z popiči napínačů pomalu, ale jistě stávají napiču napínače, a je zřejmě už jen otázkou času, kdy po vzoru Jakuba Obligace začne oddělení Queer vyšetřovat zdánlivě šťastnou náhodu u smrti nebinárního syrského transaktivisty při chirurgické změně pohlaví ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nová Q košťata nemetou. Minimálně pětinu stopáže Marco jede ve vlaku, pozoruje noční Dánsko, utíká po ulicích před agresivním mosteckým popelářem, nebo jen zasmušile kouká a k tomu zbytku to má mizivý vztah. Možná ani nevadí, že je kriminální zápletka banální a její konec, kdy si nový Asad hraje na Martina Riggse, po kterém brzy půjde ombudsman, nedává moc smysl. Spíš je problém, že Zandvliet z toho udělal statickou televizní povídku, která se chvílemi lepí na podrážky jak Carlovy nikotinové žvýkačky.. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Spousta producentů pokazí, co může. Přeobsazení hlavních rolí by nebyl až takový problém (Ulrich Thomsen je vynikající herec), Marco však svými logickými lapsy a nijakou atmosférou nesahá ani po kotníky předchozím dílům, obzvláště pak vynikající Složce 64. Škoda. A adaptace další knihy, Nesmírný, už se chystá, tak uvidíme, jestli se filmaři v dalším snímku poučí. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Ano původní herecké obsazení vůbec neodpovídá předloze, ale vůbec to nevadilo, když to skvěle fungovalo, tohle byl děs. Naši romové tomu moc nepřidali, to byly otřesné herecké výkony. Nový Carl neumí chodit, natož běhat a na jeho věčné přežvykování se nedá koukat. A celkově je to taky nuda a to mě kniha dost bavila. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v České republice, zejména v Praze. (Yardak)

Reklama

Reklama