Čtrnáctiletého Marca dopadne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního zneužívání? A proč odmítá vypovídat a prchá před gangem zabijáka Zoly (Zdeněk Godla)? Oddělení Q, série dánských detektivních thrillerů podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena, přichází s novým filmovým pokračováním. Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem a jeho asistentem Asadem se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, jejíž stopy sahají až do České republiky. (Aerofilms)

JohnSmith

Zdá se, že oddělení Q je totálně pohřbeno. Po čtyřech výborných thrillerech přichází tenhle průšvih. Okleštění příběhu chápu, protože knižní předloha je celkem rozsáhlá a komplikovaná na množství postav, ale udělat z toho totální nudu s nesympatickým Thomsenem a zcela zazděným Youssefem, bylo moc. Celkově se to ani trochu nepodobá tomu, co nastavily předchozí díly a co jsme asi všichni měli rádi. Ale jsme aspoň známí ve světě, díky našim romským spoluobčanům. Bravo a třikrát hurá. ()

blackkocour

Tak nám zabili nudu, pancharti! "Marco??" - "Polo!!", "Marco??" - Polo!!", "Marco??" - "Ty, Polodemente, máš tlustý čelný sklo!!" ()

sedm.1

Pátý zfilmovaný případ Oddělení Q je průser jako Brno, a to hned ze dvou důvodů. Nevím tedy, co vedlo filmaře k přeobsazení celého vyšetřujícího týmu, ale pro mě se jedná o zásadní problém, a to nejen kvůli tomu, že prostě takovýto krok nepřináší nikdy nic dobrého, zde navíc ale oba noví ústřední herci působí jako naprosto nedůstojné ,,náhrady´´, které Kaasovi ani Faresovi nesahají ani po kotníky, nehledě na to, že se chovají i dost jinak a postava Assada je pak i hodně upozaděna, no prostě v tomto ohledu katastrofa. Na druhou stranu je ovšem i pravda, že případ, kterým se zde zabývá Oddělení Q tentokrát, tak by ale stejně nejspíš nezachránili ani původní herci, jelikož oproti předchozím parádním thrillerovým nářezům působí tento opravdu hodně nudně a nevýrazně. Začátek tedy ještě navnadí, jelikož pedofilie je pro pořádný potemnělý severský thriller téma jako dělané, jenže ono to postupem času nabere celé úplně jiný směr a ve finále se jedná o ryze politické šaškování, navíc s velmi brzy odhalitelnou pointou, a to i kvůli naprosté absenci zvratů a překvapení. Celé to vyšetřování je navíc zpracováno strašně unyle, bez výrazných momentů, bez akce, bez gradace, prostě tomuto filmu zkrátka chybí naprosto vše, co dělalo předchozí případy tak výraznými, tedy napětí, zvraty, syrovost, nekompromisnost, no a ono nové ústřední duo detektivů tu celou mizérii pak už jen podtrhává. Bohužel, za mě se tak jedná o strašný kvalitativní sešup dolu a s tímto přístupem prosím už další díl raději snad už ani ne. ()

Lukoboss

Předchozí případy oddělení Q jsem viděl a vesměs mě bavily, byly nadprůměrný a navíc to severský prostředí k těm krimi-thrillerům prostě sedí. No a tady je to vlastně možná to jediný, co tomu filmu sedí. Nechápu, proč bylo potřeba měnit něco, co fungovalo, ale podle toho to taky dopadlo. Hlavní dvojice vyšetřovatelů je nevýrazná, chemie z předchozích dílů je fuč, akce tady skoro není (v podstatě jediná je při nahánění v rozestavěným baráku, a to je teda naprosto žalostná scéna), vybudovat si vztah k postavám téměř nelze... no prostě se to hrubě nepovedlo. Role Z. Godly a jeho kumpánů v severským filmu potěší, ale to je pořád málo, aby to s hodnocením nějak hlo. A jestli další případy oddelení Q půjdou v těchto stopách, budou směřovat tak akorát do... no, víte kam! ()

kolemjdouc odpad!

totální fiasko.To není o tom,že chci aby bylo všechno oukej podle prvních tří dílů Oddělení Q.Jde o zpracování.Věčně zuřivě přežvykující Morck .Kdy už to vě mě vzbudilo podezření že mu scénář neudělil pár řádků ve scénáři pro stávající záběr,tak ho nechali přežvykovat jako tura ve stáji?.Nevýrazný Assad a o Rose se ani nezmíním....Tvůrci zřejmě vsadili na úspěch předešlých scénářů a stylem "vono to ňák dopadne "sesmolili toto dílko.A navrch posadili Romy z Čech.Fakt reklama..Mám doma čtyři knihy Oddělení Q do té poslední jsem investovala nemalý peníz, ale Marca doma nemám.Vzbudilo ve mě podezření téma.A tak jsem ji raději vynechala. Mizerná kamera,která jakoby pronásleduje herce do záběru.To není dokument ale film!Neskutečně protahované záběry na obličeje kdy se dočkáme jen toho že Morck polomrkne.Ve finále všechno špatně od začátku!Do posledního písmenka souhlasím s Arsenal83 koment 5.10.2021 ()

Disease

Sice nechápu tu celkovou změnu v obsazení, ale Thomsenův Karl Morck mě baví vlastně víc než Kaasův. Zpracování není sice nikterak potemnělé, ale bavil jsem se. ()

mira007

Pátý případ oddělení Q sice už nevyšetřuje sehraná dvojice profíků Fares a Lie Kaas, ale dva bezejmení a ikdyž uznám, že zápletka nebyla úplně marná, tak první polovina byla tak suchopádná nuda, že to bolelo. Českého diváka probere až přítomnost českých borců z Chánova v čele s hereckou megahvězdou Godlou, takže to funguje aspoň trochu jako milá kuriozita, ale výsledkem je nakonec stejně asi nejslabší krimi film ze série dle knih Adler-Olsena. ()

petikacka

Takže tady máme dánský film s našimi romskými herci. Děj filmu byl vlastně takový nijaký a naši Romové ještě víc. A to jsem zjistila až teď při recenzi, že je to pokračování série oddělení Q, které normálně žeru. Takže tohle se moc nepovedlo a ukázalo to akorát, že nastavovaná kaše za každou cenu je prostě nepoživatelná. Za mě 60% ()

korok

Po čtyřech skvělých dílech, jednoznačně slabší provedení i když stále dobře koukatelné a v určitých momentech napínavé. Nicméně nedosahuje kvality předchozích dílů a v případě zfilmování dalšího dílu (The Hanging Girl) bude muset nastat výrazná proměna, pokud se bude chtít série vrátit tam, kde začala. Knihu jsem nečetl, takže přesně nevím, jestli je to pouze zpracováním, nebo i dějem. Výměna herců ústředních rolí policejní vyšetřovatelské dvojice vůbec neprospěla. ()

Rockerman

Nejde ani tak o to, že "noví" Morck/Assad mají menší charisma, než původní dvojice, ale celkově ten film je bez vzruchu a nápadu a žádnému ze čtyř předešlých setkáních se zajímavými detektivy nesahá ani po kotníky. Závěr trošku vylepšuje dojem, ale na víc než dvě hvězdy to u mne nedosáhlo. ()

Fido

Škoda a promarněná šance. Kniha patří v sérii k mým oblíbeným, právě proto, že nepřekypuje násilím, ale zajímavým tématem i psychologií a životem hlavního hrdiny. Kdyby to Kaas a Fares nevzdali, scénář dělal Arcel, režíroval někdo jiný a vynechali "českou stopu", mohlo to být možná za pět. Takhle jsme zřejmě s Oddělením Q ve filmu skončili... ()

Amonasr

Nestává se asi často, aby si čeští Romové zahráli významné role v západní filmové produkci. A tady je to navíc ve vynikající severské krimi, která kromě sofistikované zápletky nabízí i patřičné napětí a v neposlední řadě také ukazuje, kde občas také končí humanitární pomoc rozvojovým zemím. A netřeba se utěšovat tím, že je to snad jen autorská fikce. Ani ten závěrečný happyend není v tomto případě nepatřičný, jsme přece na evropském severu, kde korupce není běžně tolerována a zametána většinově pod koberec i justicí jako u nás. ()

mac000

Hodně dlouho se nic moc neděje, potom se zápletka pomalu rozjíždí. Závěr je ale ve stylu severských krimi, jenom si nejsem jistý, že to vystačí k celkově pozitivnímu dojmu. Obsazení Z. Godly jako gangstera Zoly bylo za mě evidentně krokem vedle. ()

pity odpad!

Všechno spatně, herci špatný, kamera špatná a postavy nefungují Parádní ukázka jak zadřít skvěle fungující stroj. Leze to tak na nervy, že jsem to musel vypnout. ()

Pete

Nordisk převzal od Zentropy po čtyřech filmech práva na případy z oddělení Q, a dalších šest detektivních knih J.A.Olsena bude točit s jiným štábem, v jiném stylu. A to není vůbec dobrá zpráva pro fanoušky, kterých si zatím dovedli tito zábavní vyšetřovatelé Carl a Asad vytvořit celkem dost. Je to tak trochu zrada (Godla do zad), takhle v půlce změnit směr, a divák si stále říká, s jakou elegancí by to asi rozlouskli tamti dva. Přitom můžu za sebe říct, že s Thomsenem v hlavní roli problém nemám, mám toho herce rád (stejně jako původního Kaase), a ani nevadí, že roli pojali nyní zcela jinak. Všechny ostatní aspekty snímku jsou však minimálně o třídu horší, zápletka je průhledná, velmi slabá, a nic si nenalhávejme, ani Dánům nemusí vždy všechno vyjít, a tady podřadili ze čtyřky na dvojku. Největší problém vidím v tom, že Marco je šedivý, nudný, pomalý, není tu nic extra zapamatovatelného, a mám obavu, že tímhle tvůrci slibně rozjetou sérii úplně pohřbili. ()

ostravak30

Nového příběhu chybí všechno, co měli třeba mnou viděné Žena v kleci a Vzkaz v lahvi. Severská mrazivost, napětí a především tempo se poněkud ztratili. Od počátku příběh nevykazuje takovou zajímavost jako ty předchozí. Vyšetřovatelé se doslova motají v kruhu. A celková stopáž tyto dojmy jen umocňuje. Vše podstatné se také odehrává ve tmě. Česká stopa českého diváka jistě potěší, ale výsledný dojem to moc nezachrání. Zajímavé také je, že co film to jiný režisér o scénáristech ani nemluvě. Snad se zde projevila alespoň autorova touha poukázat na charitativní příspěvky mizející někam v dáli. Jistě by i občany dalších zemí zajímalo a mělo zajímat, kam mizí jejich peníze a zda jdou a to, k čemu jsou určeny. Proto přispívám od jisté doby výhradně na Dobrého anděla, UNICEFU a dalším organizacím už nemám důvod věřit. ()

subic

Ústřední dvojice vyšetřovatelů z oddělení Q prostě není tak přitažlivá jako v předchozích filmech, kde je hráli Nikolaj Lie Kaas jako Kárl a Fares Fares jako Assad. A o čem že to je? Čigoši z Česka v Dánsku, někdo si je najal, měli někoho zastrašit a nějak se to zvrtlo. A kupodivu je tu vykreslili poměrně dost nereálně, dost civilizovaně. Tentokrát je to ale fakt dvouhodinová docela dost nudaa. V závěrečných titulcích je dobrá čtvrtina českých jmen. ()