Reklama

Reklama

Epizody(65)

Kto by nepoznal slávnych hrdinov dobrodružnej Knihy džunglí? Jednou z najobľúbenejších postáv bol múdry medveď Balú, ktorý spolu s panterom Bagírom pomáhal malému Mauglímu uniknúť pred smrtonosnými zvieracími nepriateľmi - vlkom Akélom, hadom Haa a tigrom Šer-chánom. Populárny medveď Balú sa stal ústredným hrdinom ďalšieho seriálu z produkcie Walta Disneho. Odohráva sa na ostrovčekoch Tichého oceánu v tridsiatych rokov minulého storočia. Medveď Balú pracoval ako pilot lietadla v neprosperujúcej pacifickej leteckej spoločnosti. Keď firma skrachuje, ustarostený a nešťastný Balú zostane bez práce aj lietadla. Pomocnú ruku mu podá šikovná obchodníčka Rebecca Cunninghamová s dcérou Molly. Kúpia lietadlo, najmú ho ako pilota a rozbehnú sľubný biznis v oblasti logistiky, prepravy nákladov a poštových služieb na tichomorských ostrovoch. Z medveďa Balú sa stane letecký doručovateľ pošty a nákladov v Pacifiku. Ich vzťahy sú spočiatku veľmi premenlivé, ale stále viac sa upevňujú, predovšetkým po každom šťastne sa končiacom dobrodružstve. A o tie nebude núdza. Lenivý, trocha sebecký a do seba zahľadený pilot Balú však miluje divoké dobrodružstvá a na svojom novom lietadle ich zažije do sýtosti aj so svojimi novými priateľmi. Popri tom sa ešte stará o Kita Cloudkickera, malého lišiaka sirotu, ktorého si adoptoval. Ako otec a syn spolu vytvoria skvelý tím a Kit je jeho verným asistentom. Ďalším priateľom je Wildcat, pomerne nešikovný mechanik. Ich priateľka Louie zase vedie reštauráciu na jednom z ostrovov v Pacifiku. Nájdeme tu aj ďalšiu postavu z Knihy džunglí. Je ňou tiger Šer-khan, ktorý tu vystupuje ako bohatý a úctyhodný veľkoobchodník, naháňajúci všetkým poriadny strach. Pirát Don Karnage je zase mixom Čierneho piráta a Ricky Ricarda. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (80)

monolog 

všechny recenze uživatele

Co říct? Animáč za všechny prachy z doby, kdy tyhle animáče ještě byly o něčem a taky dobře dabovaný. Škoda, že tohle i u nác nevydávaj na DVD, hned bych to koupil, i když nemám DVD přehrávač. Tohle je možná i lepší i jak... Vlastně ne. Tohle je společně s Gumídkama, Kačerovem a Rychlou rotou ten nejlepší seriál, kterej Disney natočil. (ale fakt nevím, jaký a jestli ještě nějaký natočili). ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Jeden z dalších mých dětských oblíbených animáků, i když se jedná o datově jeden z nejstarších seriálů z proslulé dílny Walta Disneye, tak je stále v nějakých ohledech výjimečný a z pozdější či dnešní produkcí se to už moc dobře srovnávat nedá.. Ale i tak tento seriál, u mě hned po "Kačerech" a "Gumídkách" vyhrával na plné čáře. Poslední v mém pomyslném žebříčku u mně byla z této velké čtyřky "Rychlá rota" i když stále na dost velké a kvalitní úrovni. Naposledy jsem Rebeku sledoval ještě snad někdy na základce. Nevíce se mi samozřejmě líbili všechny ty letecké bitvy, tajemná letecká základna (alá Hvězda smrti z Hvězdných válek v animovaném provedení), těch zlých padouchů tam nahoře. Pak také ta postava opičáka a toho kapitánského piráta v modrém obleku, bohužel si už ale nevzpomenu na jejich jména. Jaká to škoda ! Ale že by to byli podle některých komentářů tady přeci jenom ten Luda a Chef Chán..?Jinak ale musím souhlasit s příspěvky od ostatních uživatelů že pod názvem Letohrádky by mě to ani ve snu hledat nenapadlo. Pro mě už na vždy zafixovaný "Rebeka, Kid a Balú!. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nemýlím-li se, tak tohle jsou Rebecca, Kid a Balú. Nemá to sice takovou šťávu jako Gumídci, ale pořád je to super. Vzpomeňte si třeba na Dona Fanfána nebo Šéf Chána... no a svébytná architektura a design, čekali byste něco takového od Disneyho seriálu? Je to pro trochu starší děti než Gumídci nebo i Rychlá Rota, přece jen je to dobrodružná záležitost a dost se tam střílí - při vhodné aplikaci je to ale zcela nezávadné:) 80% PS: ČT:D se při uvádění Letohrátek v roce 2014 vyznamenala způsobem, který bych očekával od Skupiny Nova - pamatujete si ještě, jak s velkou pompou koupili Battlestar Galacticu, ale jaksi "jim nikdo neřekl", že seriál na vteřinu přesně navazuje na pilotní minisérii, kterou ovšem nekoupili?:) No tak u Letohrátek se stalo to, že se po nějakých padesáti epizodách najednou do vysílání vloudila úvodní dvojepizoda, tudíž se Kid a Balú znova poprvé setkali... a tak nějak to i bylo jinak nadabované, takže z Kida Mrakošlapa byl nepřeložený Kit Cloudkicker;) No alespoň jsem se dozvěděl, že česká verze má Kida místo Kita... ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Určitě nejhorší ze zlaté čtyřky disneyovských raníčků (Ducktales, Rychlá rota a Gumídci). Kid byl sice ve vzduchu frajer, ale jeho momenty, kdy se jenom naštval na všechny kolem, byly vážně otravné. A když je Balú většinou horší ňouma než za celou Knihu džunglí, je zle. I přes oblíbené postavy z Mauglího světa. ()

duklak2 

všechny recenze uživatele

Tento animák od Disneyho se mi nějakým záhadným způsobem vymazal z paměti. Ani nevím proč, neboť se mě hodně líbil a považoval jsem ho mezi to nejlepší, co se v našich končinách od Disneyho vysílalo. Dokonce ten název Letohrátky mě připadá, že jsem ho nikdy neslyšel. Našel jsem ho tak, že jsem vygoogloval Walta Disneyho a dostal jsem se na web, kde byly uvedeny Disneyho animáky. Název mě hned upoutal a tak jsem si přečetl obsah a hned po dvou větách mi došlo, oč se jedná. Jakýsi medvěd z knihy džunglí řídil letadlo a měl pár kamarádů se kterými prožíval všelijaká dobrodružství. Abych si trochu zavzpomínal, tak jsem si na youtube pustil úvodní znělku. Považuji to za 3. nejlepší animák od disneyho (1. Skrblík, 2. Gumídci a 3. Letohrátky). ()

Galerie (13)

Zajímavosti (12)

  • Jim Cummings nadaboval skoro všechny postavy v seriálu, přičemž vytvořil skoro 40 různých hlasů. (HappySmile)
  • Seriál měl být původně o Rampovi McKvákovi ze seriálu My z Kačerova. Nakonec byla ale hlavní postava změněna na Balúa. Nicméně i tak zůstala v seriálu spousta prvků z původního seriálu, včetně slova "Tale" v názvu a jmen většiny letadel. (HappySmile)

Reklama

Reklama