Letohrátky (TV seriál)

• slovenský

Rozprávková jazda

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1990, 65x22 min

Co říct? Animáč za všechny prachy z doby, kdy tyhle animáče ještě byly o něčem a taky dobře dabovaný. Škoda, že tohle i u nác nevydávaj na DVD, hned bych to koupil, i když nemám DVD přehrávač. Tohle je možná i lepší i jak... Vlastně ne. Tohle je společně s Gumídkama, Kačerovem a Rychlou rotou ten nejlepší seriál, kterej Disney natočil. (ale fakt nevím, jaký a jestli ještě nějaký natočili).(13.2.2006)

• Manarit

V dětství mě to příliš neoslovilo a i dnes mi přijde, že Letohrátky jsou docela pozadu za seriály jako My z Kačerova a Chip a Dale. Přestože je každý díl o úplně něčem jiném, nemohla jsem se zbavit dojmu, že sleduju pořád to samé do kola. Ani ty charaktery mi nepřišly nějak moc výjimečné nebo zajímavé.(9.11.2011)

Jako dítě jsem to sledoval a bral to jako pohádku. Nedávno jsem dělal pořádek ve starých VHSkách a narazil na několik kazet, kde byl právě Balú, Gumídci, Kačerov atd. Kouknul jsem na těch několik dílů Letohrátek a brečel jsem smíchy. Jako dítěti mi ty vtípky nedocázely, ale ve dvaceti jsem brečel smíchy. Lůďa a Fěšákton rules :-D(16.8.2009)

Letohrátky to je srdcovka mého dětství. Balůa mám opravdu rád a Rebeku a Kida jakbysmet. Nemohu si pomoci a tak i po těch x letech je na co koukat. Vtipná úvodní znělka a příběhy co se odehrávají převážně ve vzduchu. Nejlepší na Letohrátkách je báječný humor. Hlášky, kterých je habaděj, a směju se jím dodnes. Oblíbený Disney animáček s nejlepším kresleným Méďou na světě. Viděny epizody: 01, 11, 22, 29, 36. (90 %)(8.2.2014)

Z Disneyovek z 80. let, je pro mě tento seriál méně oblíbený. Nemám rád ten typ seriálů, kde se cestuje po světě, a akce s letadly moc nemusím. Trošku se mi líbílo ty zápletky. Viděl jen každý několikátý díl. Jediné dobré je pouze původní český dabing (který se uchoval bez předabování, psáno 2015) a kresba(23.7.2015)

• - Seriál měl být původně o Rampovi McKvákovi ze seriálu My z Kačerova. Nakonec byla ale hlavní postava změněna na Balúa. Nicméně i tak zůstala v seriálu spousta prvků z původního seriálu, včetně slova "Tale" v názvu a jmen většiny letadel. (HappySmile)

• - Epizoda nazvaná "The Ransom of Red Chimp" je adaptací slavného příběhu O. Henryho "The Ransom of Red Chief". Stejně jako O.Henryho příběh končí tento díl tím, že únosci musí zaplatit peníze uneseným hlídačům. (HappySmile)

• - Seriál byl založen na seriálu Tales of the Gold Monkey (1982), který běžel na ABC v letech 1982 - 1983. (HappySmile)