Letohrátky (TV seriál)

• slovenský

Rozprávková jazda

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1990, 65x22 min

Co říct? Animáč za všechny prachy z doby, kdy tyhle animáče ještě byly o něčem a taky dobře dabovaný. Škoda, že tohle i u nác nevydávaj na DVD, hned bych to koupil, i když nemám DVD přehrávač. Tohle je možná i lepší i jak... Vlastně ne. Tohle je společně s Gumídkama, Kačerovem a Rychlou rotou ten nejlepší seriál, kterej Disney natočil. (ale fakt nevím, jaký a jestli ještě nějaký natočili).(13.2.2006)

Letohrátky to je srdcovka mého dětství. Balůa mám opravdu rád a Rebeku a Kida jakbysmet. Nemohu si pomoci a tak i po těch x letech je na co koukat. Vtipná úvodní znělka a příběhy co se odehrávají převážně ve vzduchu. Nejlepší na Letohrátkách je báječný humor. Hlášky, kterých je habaděj, a směju se jím dodnes. Oblíbený Disney animáček s nejlepším kresleným Méďou na světě. Viděny epizody: 01, 11, 22, 29, 36. (90 %)(8.2.2014)

Nemýlím-li se, tak tohle jsou Rebecca, Kid a Balú. Nemá to sice takovou šťávu jako Gumídci, ale pořád je to super. Vzpomeňte si třeba na Dona Fanfána nebo Šéf Chána... no a svébytná architektura a design, čekali byste něco takového od Disneyho seriálu? Je to pro trochu starší děti než Gumídci nebo i Rychlá Rota, přece jen je to dobrodružná záležitost a dost se tam střílí - při vhodné aplikaci je to ale zcela nezávadné:) 80% PS: ČT:D se při uvádění Letohrátek v roce 2014 vyznamenala způsobem, který bych očekával od Skupiny Nova - pamatujete si ještě, jak s velkou pompou koupili Battlestar Galacticu, ale jaksi "jim nikdo neřekl", že seriál na vteřinu přesně navazuje na pilotní minisérii, kterou ovšem nekoupili?:) No tak u Letohrátek se stalo to, že se po nějakých padesáti epizodách najednou do vysílání vloudila úvodní dvojepizoda, tudíž se Kid a Balú znova poprvé setkali... a tak nějak to i bylo jinak nadabované, takže z Kida Mrakošlapa byl nepřeložený Kit Cloudkicker;) No alespoň jsem se dozvěděl, že česká verze má Kida místo Kita...(23.5.2003)

Tak toto bol bezkonkurenčne môj naj kreslený seriál........dodnes si pamätám dvojdielnu epizódu "Komu zvoní zvon" ktorú som pozerával niekoľkokrát za sebou .....tento seriál formoval moju lásku k dobrodružným filmom.....nezabudnem nikdy! EDIT: Narozdiel od Ninja korytnačiek či Scooby-Doo v prípade Rozprávkovej jazdy zázrak naďalej trvá. Stretávka po rokoch s mojou detskou láskou dopadla vynikajúco. Obzvlášť v pôvodnom znení a v stereo zvuku je zážitok ešte o stupeň vyšší. Skvelá hudba, postavy (Balú, Rebeka, Kid, Wildcat, Šérchán, Don Karnage, Molly, Louie) príbeh, animácia. Pre niekoho je najlepší Disneyho seriál Káčerovo, pre mňa je to Tale Spin!(24.7.2008)

Tento animák od Disneyho se mi nějakým záhadným způsobem vymazal z paměti. Ani nevím proč, neboť se mě hodně líbil a považoval jsem ho mezi to nejlepší, co se v našich končinách od Disneyho vysílalo. Dokonce ten název Letohrátky mě připadá, že jsem ho nikdy neslyšel. Našel jsem ho tak, že jsem vygoogloval Walta Disneyho a dostal jsem se na web, kde byly uvedeny Disneyho animáky. Název mě hned upoutal a tak jsem si přečetl obsah a hned po dvou větách mi došlo, oč se jedná. Jakýsi medvěd z knihy džunglí řídil letadlo a měl pár kamarádů se kterými prožíval všelijaká dobrodružství. Abych si trochu zavzpomínal, tak jsem si na youtube pustil úvodní znělku. Považuji to za 3. nejlepší animák od disneyho (1. Skrblík, 2. Gumídci a 3. Letohrátky).(12.7.2008)

• - Seriál byl založen na seriálu Tales of the Gold Monkey (1982), který běžel na ABC v letech 1982 - 1983. (HappySmile)

• - Jim Cummings nadaboval skoro všechny postavy v seriálu, přičemž vytvořil skoro 40 různých hlasů. (HappySmile)

• - Fiktivní stát Thembria a jeho představitel jsou parodií na Stalinistický Sovětský svaz. (Jan.Kanak)