Letohrátky (TV seriál)

• slovenský

Rozprávková jazda

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1990, 65x22 min

I tato Disneyovka stojí za to. Patří určitě mezi mé oblíbené.(14.2.2011)

Pamatuju si,že jsem v určitém věku musel mít doma model Drakouše stůj co stůj!(11.11.2009)

Všetko čo pred 20timi rokmi dával WALT DISNEY UVÁDZA malo drajv, dobrodružstvo, nápady, humor a mimoriadne sympatických hrdinov. Tento animovaný ´´trhák´´ nieje výnimkou.(19.1.2011)

Klasická ranní disneyovka. Kde jsou ty časy, kdy člověk vstával v 6 ráno, aby mohl shlédnout celý pohádkový blok! A dnes tu máme pokemony, digimony a já nevím jaké další sračky...(20.11.2008)

Nemýlím-li se, tak tohle jsou Rebecca, Kid a Balú. Nemá to sice takovou šťávu jako Gumídci, ale pořád je to super. Vzpomeňte si třeba na Dona Fanfána nebo Šéf Chána... no a svébytná architektura a design, čekali byste něco takového od Disneyho seriálu? Je to pro trochu starší děti než Gumídci nebo i Rychlá Rota, přece jen je to dobrodružná záležitost a dost se tam střílí - při vhodné aplikaci je to ale zcela nezávadné:) 80% PS: ČT:D se při uvádění Letohrátek v roce 2014 vyznamenala způsobem, který bych očekával od Skupiny Nova - pamatujete si ještě, jak s velkou pompou koupili Battlestar Galacticu, ale jaksi "jim nikdo neřekl", že seriál na vteřinu přesně navazuje na pilotní minisérii, kterou ovšem nekoupili?:) No tak u Letohrátek se stalo to, že se po nějakých padesáti epizodách najednou do vysílání vloudila úvodní dvojepizoda, tudíž se Kid a Balú znova poprvé setkali... a tak nějak to i bylo jinak nadabované, takže z Kida Mrakošlapa byl nepřeložený Kit Cloudkicker;) No alespoň jsem se dozvěděl, že česká verze má Kida místo Kita...(23.5.2003)

• - Seriál měl být původně o Rampovi McKvákovi ze seriálu My z Kačerova. Nakonec byla ale hlavní postava změněna na Balúa. Nicméně i tak zůstala v seriálu spousta prvků z původního seriálu, včetně slova "Tale" v názvu a jmen většiny letadel. (HappySmile)

• - Seriál byl založen na seriálu Tales of the Gold Monkey (1982), který běžel na ABC v letech 1982 - 1983. (HappySmile)

• - Kid měří 114 cm. (HappySmile)