Krvavá nevěsta

Nevesta na zabitie

Ready or Not

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2019, 96 min

Dokud sám nejsem bohatý, nemám problém s touhle vybíjecí svéráznou pohádkou sympatizovat. Zábavně oživený koncept honu na člověka, který se zvrhává v morbidní vyvražďovačku v oblíbených kulisách velkého barokního sídla. Sice tomu občas podráží nohy lacině oddalované vyvrcholení a s tím spojená nemohoucnost lovců, ale divák se pořád může upínat k výborné a fuckující hlavní postavě (Samara Weaving je pro tyhle role fakt jako zrozená) a ve finále se může naštěstí spolehnout na nepředvídatelnou vlnu nadhledu, díky níž to lze celé akceptovat jako zvrhle a otevřeně zábavný brak v áčkovém provedení. Víc takhle kvalitních vymývačů mozku do kin, a klidně všechny se Samarou.. 75%(16.9.2019)

Pěkně natočený, vcelku hlavopatoidní a poměrně zábavný, ovšem veskrze tuctový a nijak výrazně nevybočující sterilní vybíjecí kočkopes pro náctileté požírače vypukané kukuřice, který nenašel varlata vydat se ani k pořádnému hororu, ani k pořádně brutální kokotmédii. Partička snobských člověčenezlobkářských kokůtků nedisponuje kromě opravdu kulantní tety Heleny dostatečně úchylným potenciálem k vytvoření pořádného tlaku a ňoumovitá nevěsta celou dobu spíše jen tak zdrhá a ječí, přičemž sem tam někoho náhodně nehodově típne. Na jedno snězení to jakž takž ujde, ovšem zdejší přehnanou vyčerveněnost přikládám výhradně výronům nevkusných paniců nad tou čuňákovitou blonckou, která sice téměř i hraje, ale film je pak globálně hodnocen optikou mnutí si šulínka neestetickými nekňuby, co by ze zoufalství vlezli i na jejího strýce Yga. Já si tedy v první chvíli myslel, že omylem čumím na hranou verzi Nasraných ptáků.(13.9.2019)

Čistokrevná odlehčená hororově komediální zábava, jaká už tu dlouho nebyla. Tvůrci tímto složili reparát za nepříliš povedený Devil's Due a navázali na svůj segment z první antologie V/H/S, kterým na sebe před lety poprvé upozornili. Krvavá nevěsta je vkusná taškařice, jež hravě využívá vlastně tak trošku nablblého námětu (který se ale zcela akurátně hodí pro film, jenž se nebere smrtelně vážně), panoptika ujetých zbohatlíků a nesmírně sympatické hrdinky v podání Samary Weavingové. Výsledkem je svižná jízda, které se jen těžko odolává. Osobně bych možná uvítal, kdyby to bylo ještě o trochu divočejší, ostřejší a ulítlejší (zas tak krvavé, jak se budou snažit naznačovat někteří mainstreamoví komentátoři, to fakt není). Jakmile se ale hrdinka dostane do ráže a začne neskutečně roztomile fuckovat na všechny strany, jdou veškeré výtky k ledu. Užil jsem si to moc.(22.8.2019)

Grace se právě vdala a dochází jí, že to nebyl dobrý nápad. Její noví příbuzní s ní totiž chtějí hrát hru na schovávanou. Když ji do rána nenajdou, vyhraje. Když ji objeví, pravděpodobně zemře během krutého rituálu. Bude legrace. Krvavá nevěsta je černohumorná hororová podívaná, ve které se střídají vcelku brutální scény s hodně drsným humorem, ale i solidně napínavými momenty. Má skvělou hlavní hrdinku a jediný problém nakonec je, že do toho tvůrci nešlápli ještě víc. Jako celek je to ale hodně fajn.(27.8.2019)

Jednohubka co odsýpá. Chtělo to snad jen o chlup větší příklon k pulpovosti, zapojit Grace aktivněji během finále a především cameo od Vina Diesela s nějakým tím proslovem o rodině.(26.8.2019)

Po hodně dlouhé době konečně zase jednou horor (no, spíš černá komedie), který si klade otázku: je rodina něco, co stojí za to v životě mít? Spoiler: lol(25.8.2019)

Fucking rich people. Půvabně zvrhlé a nebývale hravé. Krvavá nevěsta je svěží černohumorná variace na Connellovu povídku The Most Dangerous Game s boží Samarou Weaving, whedonovskými postavami a dostatečnou dávkou brutality, co příjemně odsýpá, sympaticky pomrkává na Schoedsackovu adaptaci a zvládne i překvapit.(22.8.2019)

Vzpomněl jsem si na filmy Sama Raimiho, tedy na ty jeho dobré filmy, a nepřestával jsem málem až žasnout nad tím, jak dobře se bavím. Krvavá černohumorná schovávaná rozhodně umí překvapit i napnout a nebýt pár trochu slabších a předvídatelnějších částí (útěk do lesa), neměl bych co vytknout. Kromě Samary Weaving (na rozdíl od netflixovské The Babysitter je tentokrát za hrdinku a mě napadá, že oba filmy toho mají hodně společného a byl by z nich ideální program na celý večer) a dalších sice méně známých, ale výborně (se) bavících herců, musím vyzdvihnout hudbu Briana Tylera, která dělá v pravých chvílích tu pravou atmosféru. Scéna rituálu a toho po něm je bez přehánění nezapomenutelná.(3.9.2019)

(80%) Viděno v kině. Abych se, pravdu přiznal, tak na tohle jsem zašel zcela neplánovaně. Výběr dovolené po kouskách, tak proč toho nevyužít a jít do mého druhého domova (kina) ? :D Od tohoto filmového počinu jsem očekával zábavný úlet s pořádnou porcí krvavosti. No, v podstatě se mé požadavky naplnily a možná jsem o ždibec dostal víc, než jsem očekával. Takto dávám rovné a zasloužené 4 z 5* na CSFD. Celkově to do žánru shrnuji jako odlehčený akční krvavý thriller, kde je nádech hororu jen minimální, což rozhodně nevadí. I, jsem si chvílemi myslel, že sleduji snad nějakou Tarantinovku, což jistě přeháním, ty jeho inteligentní a ujeté hlášky tu rozhodně nejsou, ale díky té přepálené krvavosti na konci a celkovým konceptem snímku mi to trochu připomnělo, což se rozhodně cení. První cca 1/3 je klasické seznamování s postavy a filmem. Nějak extra mě to netankovalo, ale bylo to na druhou stránku relativně svižné, aniž bych se nudil. Pak se to rozjelo a tempo snímku vydrželo až do úplného konce. Nadlehčené to bylo akorát, po půli filmu to začalo tímto způsobem víc fungovat. Krvavé scény byly super a až ke konci trochu víc přitlačily na pilu, za což jsem rád. Trochu drsnější byly například scény ve stodole, kdy hlavní hrdinku střelili do ruky, poté si zapíchla ruku na hřebík nebo závěr, kdy byla málem hromadně zabita, tak, že byla připoutaná a sledovala bandu idiotů, věřící v Satana či co. Nevím, co přesně bych vytkl, možná to mohlo být trochu delší než ta cca devadesátiminutovka. A k tomu mohlo být tím pádem dramatičtější finále. No, víc to kritizovat nemůžu. Mělo to ve finále dvě pointy. Jedna byla obyčejnější, druhá výraznější. Posledních pár minut bylo až moc ujetých – ty krvavé výbuchy (víc to spoilerovat radši nebudu :D ) byly na jednu stranu mega super, ale na druhou až mooooc. Herecké obsazení je na tom obstojně. Nejvíc mě samozřejmě bavila hlavní hrdinka (krvavá nevěsta) Samara Weaving, která svými fuckovacími hlášky někdy fakt skvěle perlila. Ostatní bez připomínek. Filmová hudba od mého velkého oblíbence Briana Tylera byla skvělá, ostatně jako vždy. Sice to zde nebylo až tak zapamatovatelné, abych jej poslouchal samostatně, ale i tak super. To se musí vidět, někomu to může sednout méně. Nějaká vážnost se zde hledat nemůže, je to dost odlehčené. Mě to bavilo a těším se na další shlédnutí.(9.9.2019)

Romantické drama s prvky černé komedie se v závěru promění v satanský horor. Le Domasovi jsou svázáni tradicí a smlouvou, kterou jejich pradědeček uzavřel s jistým pánem Le Bailem, což není nikdo jiný, než Belial. Grace má samozřejmě smůlu, že si místo šachů, Černého Petra nebo dámy vytáhne zrovna schovávanou, která by měla skončit jejím obětováním. Popravdě čekal jsem větší taškařici, zběsilejší naháněčky a brutální gore. Ne že by se člověk neuchechtl při nepodařených zabitích nebo nástupu tety Heleny na scénu, ale na záchvat to rozhodně nebylo. Grace je blondýna, a tak se chová jako klasická blbka - své pronásledovatele (až na jednu výjimku) nedobíjí, a tak ji mohou být zakrátko opět v patách. Ale budiž. Na druhou stranu jsem se nenudil, ponuré sídlo bylo báječné a na krev v menší míře také došlo (a až v závěru rovnou na větší rubínovou lázeň). Lepší průměr - 3,5* jsem zaokrouhlil nahoru.(25.8.2019)

Most dangerous game meets Clue. Milunka hovadina, z ktorej sice nebude klasika ale na jedno pozretie potesi. Skoda, ze to obcas stracalo tempo. Chybaju mi podobne filmy. 7/10(23.8.2019)

Pro mě něco na způsob Evil Dead 2 - ulítlá, ale vůbec ne hloupá brutální a krvavá hororová jízda plná nadhledu a skvělého absurdního černého humoru. V jádru je to samozřejmě totální pitomost, ale napsaná, natočená i zahraná se zjevnou chutí a očividným talentem. Hlavně to má skvělé postavy (především hlavní hrdinka a Daniel), které jsou výborně využité, a v podstatě každý dějový aspekt (zvraty, jednání postav) tu má nějakou svou vnitřní logiku. Takže i když jsou věci, co se zde odehrávají, v mnoha ohledech utržené ze řetezu, nekompromisní, nekorektní (nakládání s dětmi), skoro až zvrhlé, vždy to dává v rámci filmu alespoň trochu smysl a nikdy to nesklouzne k otravné slátanině. Super oddechovka pro fanoušky trochu ostřejší a divočejší zábavy a rozhodně jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku. 80 %(27.8.2019)

Komediální horor, který bohužel nevyužil úplně svůj hororový potenciál, spíše se zaměřil na tu komediální rovinu, což je trošku škoda, ale není důvod z toho dělat tragédii. Jako jednohubka to funguje dobře a dá se na to dívat i s drahou polovičkou, která hororům zrovna nefandí. :))) 60%(13.9.2019)

Ready or Not mě velmi příjemně překvapilo, a to především proto, jak umně kombinuje napětí, gore a humor. Ve výsledku se ale nejedná o žádnou krvavou taškařici – humor je filmem sice prostoupen dost, ale rozhodně z děje nedělá úplnou frašku, spíš mu dodává nadhled a zvyšuje tím divácky zážitek. Příběh je sám o sobě dostatečně promyšlený a nastolená mytologie byla rozhodně zajímavá. Ze začátku mi to přišlo lehce o ničem a na první nadechnutí jsem z toho trošku cítil smrádek fádnosti – dopředu jsem počítal s mnoha nedostatky a dírami –, ale tím, jak se příběh vyvíjel, se tyto zdánlivé nedostatky začaly hezky vyjasňovat a pomalu do sebe vše krásně zapadalo, až jsem musel uznat, že je to vlastně promyšlenější, než jsem předem čekal. Měl jsem pocit, že rozehraná zápletka nemůže utáhnout celovečerní film, ale naštěstí měl děj připravená esa v rukávu. Jak stopáž plynula, užíval jsem si to víc a víc a i samotné zakončení bylo více než uspokojivé. Ready or Not je morbidně zábavná laskomina a opravdu kvalitní komediální horor, který stojí za to vidět.(11.9.2019)

Úžasně odlehčená, místy hodně zábavná a hlavně neskutečně akční střílečka, která si vůbec na nic nehraje a jede pořád vpřed. Přesně něco takového jsem dnes potřeboval a proto jsem spokojen skoro na maximum. Navíc Samara je typově natolik perfektní, že mi svým šarmem a pózami v průběhu filmu na tváři několikrát vykouzlila úsměv. A hlavně v situacích, kde bych to vůbec nejmíň čekal.(26.8.2019)

Parádní hororově komediální zábavná lahůdka, která se může pyšnit velmi dobře napsaným scénářem s vtipnou pointou. A hlavně film celou dobu šlape tak, jak má a zbytečně nenudí a nic neprotahuje. Takhle má vypadat moderní hororová variace s komediálními prvky na téma hra kočky s myší.(3.9.2019)

Krvavá nevěsta je příjemným překvapením, asi málokdo čekal, že se to povede a ono se to povedlo, je to vtipné, (možná až moc) je tam trochu cítit horor, má to velice sympatickou hlavní hrdinku a až do konce vás to umí udržet v nejistotě. Při sledování, se mi hned vybavil starší kousek, který je podobně laděný "You're Next", kdy do již tak velké rodiny, přibude nový člen a nikdo vlastně netuší, čeho je nový člen schopný aby přežil. Ano Grace sice neni taková mašina na zabíjení, ale i tak se ji daří docela obstojně odolávat dotěrné rodině. Co však zamrzí, je to že to neni moc horor, ale velice dobrá černá komedie, kdy rodina nahání nevěstu a ta se snaží rodině zdrhnout, znáte to klasická rodinná naháněčka. Ve filmu je pár drsných scén a za mně vede určitě studna, a taky pár šokujících překvapení. A kromě Grace, vyniká snad jenom tetička a starší brácha, ostatní rodinný příslušníci sou celkem normálně šílení. A pak že s rodinou je nuda.(8.9.2019)

Ready or Not je zábavná a nenáročná zlomyslná komedie s poměrně zajímavým obsazením (Andie MacDowell v netradiční roli), poměrně rychlým dějovým spádem a docela slušnou dávkou morbidní zábavy. Strach a nějakou výraznější hororovou stylizaci nečekejte, jde opravdu jen o lehce akční hříčku plnou černého humoru. Každopádně já si pravý horor prožil ještě před filmem, když v kině pustili trailer na Román pro pokročilé. Brr.(19.9.2019)

Člověk by si řekl, že jde do kina na klasickou slasher kravinku, kde bude Samara Weving běhat standardně po domě a snažit se přežít tuctové vraždění (i když se zajímavou myšlenkou). Ale nakonec se z toho znenadání vyklubalo jedno z největších "hororových" překvapení tohoto roku. Postavy jsou i na tak malém prostoru poměrně komplexní a jejich chování dává oproti žánrovým zvykům smysl. Do toho všeho se děj vyvíjí mnohdy nečekaně, a nebýt dvou laciných chyb se vzdáleností (člověk někam ujede autem, ale rázem jsou u něho osoby, které neměly reálnou šanci se tam dostat), byl by scénář prakticky bezchybný. I tak si ale Ready or Not zaslouží maximálně podpořit, protože přišla s krasně černo-humornou podívanou, která v kinech dlouho nebyla. A kvůli tomu na plný počet půjdu.(23.8.2019)

Nečekal jsem nic a dostal víc. Prdelní romantické intro je posléze vystřídáno se zábavnou naháněčkou. A ano, žánrové zařazení do komedie vedle hororu/thrilleru rozhodně není lživé. Krvavá nevěsta je docela krvavá a taky místy hodně nadsazená. Tím si pro mě bodíky sympatie sbírala jako na běžícím páse. Jako taková nenáročná oddechovka funguje Krvavá nevěsta skvěle a ač jsem se bál jestli mě celou dobu bude nahánění jedné blondýny v panství bavit, tak bez diskuze bavilo. Postava Samary Weaving je půvabná a jak vyplyne najevo, nejedná se o žádné ořezávátko. Do toho všeho opar tajemna, nějaké to zvrácené rodinné tajemství a závěrečný... no, nechte se překvapit.(17.9.2019)

• aluna

Fuck, fuck! Shit!! Crap!!! Fuuuck!! Brutalita bez příčiny, co má bavit? Fuck?! Svět se v prdel obrací, jestli tohle lidi chtěj...(6.9.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6