Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (CinemArt)

Shakers

Trailer vyzeral zaujímavo, ale zvyšok stal za prd. Námet nebol zlý, ale ten žáner horor a komédia mi tam vôbec nesedel, stále sa mi tie dva žánre bili a nakoniec mi to neprišlo dobre ani ako komédia ani ako horor. Aj keď uznávam, že niektoré scény sa podarili a boli skutočne pôsobivé pokiaľ sa tam na chvíľku nevtipkovalo. Inak by to mohlo byť fajn ako horor. Kulisy vyzerali celkom dobre a strašidelne. 50% - 2* ()

lamps

Dokud sám nejsem bohatý, nemám problém s touhle vybíjecí svéráznou pohádkou sympatizovat. Zábavně oživený koncept honu na člověka, který se zvrhává v morbidní vyvražďovačku v oblíbených kulisách velkého barokního sídla. Sice tomu občas podráží nohy lacině oddalované vyvrcholení a s tím spojená nemohoucnost lovců, ale divák se pořád může upínat k výborné a fuckující hlavní postavě (Samara Weaving je pro tyhle role fakt jako zrozená) a ve finále se může naštěstí spolehnout na nepředvídatelnou vlnu nadhledu, díky níž to lze celé akceptovat jako zvrhle a otevřeně zábavný brak v áčkovém provedení. Víc takhle kvalitních vymývačů mozku do kin, a klidně všechny se Samarou.. 75% ()

Pepinec

Tak si říkám, že jsem si tenkrát tu bejvalku mohl vzít, když tak strašně moc chtěla. Jsem si naprosto jistej, že bych ji našel první. A moje zbraň? Všechny... ()

filmfanouch

Tenhle film- hned ze začátku upozorňuji- není žádná kdovíjaká pecka. Dá se to celé popsat jako vlastně celkově oukey hovadina, která se dá v klidu užít, trvá jenom něco kolem hodiny a půl tudíž rychle uteče a následně už není nikdy důvod ten film vidět znova. Od toho filmu ale rozhodně víc nečekejte! Krvavá nevěsta je docela originální projekt, který si na začátku bere klasickou Hru na schovávanou, následně si s ní ale pohraje hodně po svém a dojde k hodně divokým věcem. Po mírně zmateném prologu nastane takových pohodlných 10 minut té pravé předsvatební a následně novomanželské atmosféry, kde je většina příbuzných hrdince sympatická, ze zbytku má ale pocit, že jí nesnáší a ani oni jí nepřijdou dvakrát sympatičtí. Naštěstí se ale neskončí u žánru komedie o tom jak se musí nová hrdinka zavděčit nové hrdince, ale začnou se dít ony zajímavé věci, které jsou hodně napadité! Následných přibližně 45 minut času je totiž film neskutečně zábavný, hraje si parádně s černým humorem a občas přihodí hodně zábavnou brutální vraždu. A především v tu danou chvíli funguje slušně i atmosféra a po dlouhý době fungují i lekačky. Jenom je ve finále škoda, že se toho přece jen nechopil někdo schopnější. Podobný námět bych rád viděl v rukou takového Tarantina, který by film roztáhl, rozpracoval si detaily, vylepšil dialogy na špičku a možná přihodil i víc brutality. Právě díky silné přítomnosti černého humoru jsem si na Tarantinův styl hodně vzpomněl a říkal jsem si, že jen škoda, že se toho nechopil alespoň někdo jako Tarantino. Jenže ono by to asi stejně ve finále nebylo vůbec potřeba, protože je Krvavá nevěsta pitomost. Zábavná pitomost, ale pořád pitomost. Ten film se alespoň může pochlubit zajímavejma postavama, kde všichni nejsou vyobrazení jako sadističtí vrazi, kteří si vraždy nevinných lidí nutně užívají. Všichni nejsou 100% zlo, jenom jsou prostě k těm zlejm skutkům dohnaní. Jenom to některejm až moc přerostlo přes hlavu a je i možný, že si to začali sami užívat. Jenom je škoda, že si film s tímhle tématem ,,jsou to opravdu psychopati nebo vraždí z donucení´´ nevyhrál zas tak tolik. A ono pozadí, proč vlastně celou dobu dělají to co dělají mi přišlo hrozně líně vymyšlený, na druhou stranu si to tohle béčko asi může dovolit. A především mě mrzí fakt, že se tu celou dobu hraje s dosti zajímavým dějovým archem, který je ve finále zničen jedním ze zvratů, který se odehraje asi 5 minut před závěrečnými titulky. A následně pak dojde k závěru..... který jde prostě a jednoduše označit jako WTF. A ve finále mi přišlo i škoda, že zůstalo až dost pozadí oněch zlých činů skryto. Ten film naštěstí stojí na skvělý Samare Weaving, která je sympatická, nemá problém působit jako silná ženská hrdinka a především má její postava strašný koule a vydrží hodně. Je to skvělá hlavní hrdinka se kterou se dá hodně snadno navázat vztah. Samaru Weaving určitě čeká ještě hodně plodná kariéra a strýček Hugo Weaving může bejt hrdej. Je ale ve finále škoda, že se dá celý dějový vývoj filmu a i jeho konec předpokládat už od prvního traileru. Grace se ve finále nezapojí zas tak moc a spíše náhodou zabíjí ona šílená rodina, vše se ale pomalu pěje z jasných bodů od A přes B okolo C do D. Naštěstí se občas objeví zajímavej vizuální nápad, brutální smrti jednotlivých postav jsou vymyšleny hodně kreativně a ten černej humor funguje hodně dobře. Jenom je škoda, že oněch nápadů, brutálních vražd a černého humoru není ještě o trochu víc. Ten film není super. Ten film není žánrová revoluce. Není ani kdovíjak chytrej. Je naopak hrozně naivní a uvědomuje si, že to je béčková slátatina, která má diváka neurazit a alespoň trochu pobavit. A v tomhle ohledu funguje parádně. Má to skvělou Samaru Weaving (jestli skutečně dojde na reboot Vřískotu.... I Want Her!) a v rámci horrového béčka okořeného černým humorem funguje narámně. A především nevěsta ve svatebních šatech s keckami a brokovnicí vypadá neskutečně cool! () (méně) (více)

Cappuccino

Originálny námet, skvelá Samara Weaving a zábavná hra na mačku a myš. Redy or Not mohlo byť ešte lepšie, keby sa jednotliví členovia rodiny pri love viac činili, pretože mi väčšinu času prišli skutočne neschopní. Ale nevadí, bavil som sa aj tak. ()

misterz

Tak nejak takto si predstavujem hororovú komédiu. Dejová linka síce zvlášť neohúri, no spĺňa všetky kritéria nenáročnej zábavy - vtipné situácie, sem-tam masaker, slušní herci, k hlavnej postave si človek hneď získa vzťah, zaujímavé záporné postavy.... a hlavne je tu môj obľúbený hororový námet - boj o život proti presile. Záver sa tiež výborne vydaril, celkom pekný twist musím uznať. Do určitej miery sa to aj dalo čakať a som rád, že si autor vybral práve túto variantu ukončenia. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Vančura

Toto mě dost minulo (původně jsem to vlastně ani vidět nechtěl, ale nakonec jsem se tomu rozhodl dát šanci). Humor mi povětšinou přišel nevtipný (a protivně vulgární), všechny postavy do jedné mi byly nesympatické (btw. ten závěrečný zvrat v Alexově vztahu k jeho novomanželce byl zcela nepochopitelný a stupidní, podobně jako v případě jeho bratra, který ho prodělal též), a vadí mi i vyznění filmu, že všichni bohatí lidé jsou nějak "poznamenaní", takový názor mě skutečně irituje, i kdyby byl maskovaný nadsázkou (podobně jako nesnáším výrok přisuzovaný Balzacovi: "Za každým velkým majetkem se skrývá zločin"). Navíc jsem měl celou dobu pocit, že sleduji jakýsi bizarní remake ruského hororu Nevěsta, a i bez toho bych měl silné tušení, že už jsem něco takového musel v minulosti vidět - děj je v každé scéně dokonale předvídatelný, a celkově ten film podle mě nepřišel s ničím, co by tady už nebylo předtím. Příště bych se mu obloukem vyhnul. ()

mzss1

(80%) Viděno v kině. Abych se, pravdu přiznal, tak na tohle jsem zašel zcela neplánovaně. Výběr dovolené po kouskách, tak proč toho nevyužít a jít do mého druhého domova (kina) ? :D Od tohoto filmového počinu jsem očekával zábavný úlet s pořádnou porcí krvavosti. No, v podstatě se mé požadavky naplnily a možná jsem o ždibec dostal víc, než jsem očekával. Takto dávám rovné a zasloužené 4 z 5* na CSFD. Celkově to do žánru shrnuji jako odlehčený akční krvavý thriller, kde je nádech hororu jen minimální, což rozhodně nevadí. I, jsem si chvílemi myslel, že sleduji snad nějakou Tarantinovku, což jistě přeháním, ty jeho inteligentní a ujeté hlášky tu rozhodně nejsou, ale díky té přepálené krvavosti na konci a celkovým konceptem snímku mi to trochu připomnělo, což se rozhodně cení. První cca 1/3 je klasické seznamování s postavy a filmem. Nějak extra mě to netankovalo, ale bylo to na druhou stránku relativně svižné, aniž bych se nudil. Pak se to rozjelo a tempo snímku vydrželo až do úplného konce. Nadlehčené to bylo akorát, po půli filmu to začalo tímto způsobem víc fungovat. Krvavé scény byly super a až ke konci trochu víc přitlačily na pilu, za což jsem rád. Trochu drsnější byly například scény ve stodole, kdy hlavní hrdinku střelili do ruky, poté si zapíchla ruku na hřebík nebo závěr, kdy byla málem hromadně zabita, tak, že byla připoutaná a sledovala bandu idiotů, věřící v Satana či co. Nevím, co přesně bych vytkl, možná to mohlo být trochu delší než ta cca devadesátiminutovka. A k tomu mohlo být tím pádem dramatičtější finále. No, víc to kritizovat nemůžu. Mělo to ve finále dvě pointy. Jedna byla obyčejnější, druhá výraznější. Posledních pár minut bylo až moc ujetých – ty krvavé výbuchy (víc to spoilerovat radši nebudu :D ) byly na jednu stranu mega super, ale na druhou až mooooc. Herecké obsazení je na tom obstojně. Nejvíc mě samozřejmě bavila hlavní hrdinka (krvavá nevěsta) Samara Weaving, která svými fuckovacími hlášky někdy fakt skvěle perlila. Ostatní bez připomínek. Filmová hudba od mého velkého oblíbence Briana Tylera byla skvělá, ostatně jako vždy. Sice to zde nebylo až tak zapamatovatelné, abych jej poslouchal samostatně, ale i tak super. To se musí vidět, někomu to může sednout méně. Nějaká vážnost se zde hledat nemůže, je to dost odlehčené. Mě to bavilo a těším se na další shlédnutí. ()

pornogrind

Původně jsem na film chtěl jít do kina. Nakonec jsem ale rád, že mi to kvůli mé časové vytíženosti nevyšlo. Krvavá nevěsta je lacinou vybíjenou s nesympatickou nevěstou, stupidníma postavama a WTF koncem. Nefungovalo to ani jako horor ani jako komedie. Za mě je tenhle kousek těsně nad odpadem. ()

kingik

V normálních rodinách se nevěsta vede k oltáři a po svatebním veselí se koná svatební noc. V nenormálních rodinách je to maličko jinak: podle zavedené tradice si nový člen rodiny vytáhne kartu s nějakou prima společenskou hrou, absolvuje se naháněcí akt v rozlehlém starobylém sídle, nazývejme jej "hra na schovávanou", kdy je využit pestrý arsenál sečných a palných zbraní, načež orgastickým vyvrcholením pro ženicha a celé jeho fanatické příbuzenstvo je ten nepříjemný fakt, že je vdavek chtivá mladá paní obětována na oltáři. Z filmu cítím radost i zklamání. Film se nehodlal příliš brát hororově vážně, vydatně a horlivě koketuje s parodií a černou komedií a napětí i strachování se o hlavní hrdinku považuje za nedůležité. Samaře Weaving bílé svatební šaty sluší, o to víc, jsou-li potřísněny krví. Její nesympatická vizáž ji spíše předurčuje do rolí mrch než do hodných putěk, její herecký výkon určitě dobře kontrastuje s šílenci kolem ní. A partička je to (herecky a osobnostně) pestrá. Tvůrci si vzpomněli, že noblesně stárnoucí Andie MacDowell kdysi hrála v komedii "Čtyři svatby a jeden pohřeb", tudíž vsadit na tematickou "příbuznost" byl vcelku zajímavý tah. Henry Czerny, protagonista těch nejpodřadnějších filmů, dokáže být příslušně šílený a navrch přidává krapet démoničnosti, Adam Brody působil všelijak, jeho herecký rauš byl přijatelný, pokud jde o zástupkyně sexappealu, jsou k mání Melanie Scrofano, půvabná je především její roztomilá zmatenost po požití psychotropních látek, a Elyse Levesque, která přidává i uhrančivé pohledy, příznivci zlověstných babizen si jistě oblíbí Nicky Guadagni. Postav je ještě o něco víc, za zmínku stojí ženich Mark O´Brien, ale i neotřele pojaté služky, obsazené hvězdičkami Hanneke Talbot a Daniela Barbosa. Režisérské duo Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett svoje řemeslo poměrně ovládá, na kontě mají toho pomálu, ovšem celkem vědí, co točí. Hudebně Brian Tyler spolehlivě dodává hravé tóny, nepříjemná skladba, co provází hru, je mrazivým vrcholem stran hudební produkce. Zabití už takového vrcholu nedosahují, jsou málo nápaditá, závěrečné vyústění je pak z kategorie těch bizarně groteskních. Kamera chce diváka atmosféricky uzemnit, neškodilo by lepší nasvícení. Pomatená rodinka je zábavná i něžně zvrhlá, tak přejme jejím stvořitelům, aby i napříště dali vale tradičnímu pojetí zlomových okamžiků v lidském životě. 8/10 ()

Goldbeater

Ready or Not je zábavná a nenáročná zlomyslná komedie s poměrně zajímavým obsazením (Andie MacDowell v netradiční roli), poměrně rychlým dějovým spádem a docela slušnou dávkou morbidní zábavy. Strach a nějakou výraznější hororovou stylizaci nečekejte, jde opravdu jen o lehce akční hříčku plnou černého humoru. Každopádně já si pravý horor prožil ještě před filmem, když v kině pustili trailer na Román pro pokročilé. Brr. ()

dr.horrible

Fakt si neviem predstaviť, že by z tej témy šlo vyťažiť ešte menej a ešte tuctovejšie. Plusové body za Samaru a ústredný song, inak pre mňa (lebo to vyhypovala väčšina mojich obľúbených) asi sklamanie roku. Tieto filmy sú jedna zmála retro vecí, o ktorých som dúfal, že zostali zabudnuté v 90.tych rokoch a už sa nevrátia. 55% ()

Omnibus

„Kytice svatební, tradičně rudá... nevěsta karetní, sladká i tvrdá. Samet a závoj... manželské lože? V mušketě náboj... sekera, nože!“ Nádherně romantický svatební film. Doporučuji zejména všem vdavekchtivým hororovým fanynkám. Ahoj Faustko :-). Též použitelné coby návod na zpestření svatební noci, aneb pro nás hravé to pravé! Tetička se sekerou širočinou a sveřepým výrazem, zkoksovaná nešika, likvidující místo nevěsty služebnictvo, smrdutá kozí jáma a praktické využití nevěstiny dírky (tedy tu její prostřelenou dlaň, neb na nic jiného nedojde), majordomus s opařeným ksichtem, ale stále akční a loajální, instruktážní video „Seznamte se se svojí kuší“ a skotačivá písnička o hře na honěnou „Run! Run! Run!“, tak má vypadat pořádná svatba! Tradice jsou fajn. Btw, na zámku Kozel u Plzně každý víkend bývají svatby. Při výletech s mojí druhou manželkou mě tam často tahala, „na kukačku“, čili podívat se na nevěstu, jak ji to sluší, než vleze do Kozla a do chomoutu. Nikdy jsem to nechápal, co všechny holky na těch svatbách mají. Teď už to vím... ()

InJo

Pro mě něco na způsob Evil Dead 2 - ulítlá, ale vůbec ne hloupá brutální a krvavá hororová jízda plná nadhledu a skvělého absurdního černého humoru. V jádru je to samozřejmě totální pitomost, ale napsaná, natočená i zahraná se zjevnou chutí a očividným talentem. Hlavně to má skvělé postavy (především hlavní hrdinka a Daniel), které jsou výborně využité, a v podstatě každý dějový aspekt (zvraty, jednání postav) tu má nějakou svou vnitřní logiku. Takže i když jsou věci, co se zde odehrávají, v mnoha ohledech utržené ze řetezu, nekompromisní, nekorektní (nakládání s dětmi), skoro až zvrhlé, vždy to dává v rámci filmu alespoň trochu smysl a nikdy to nesklouzne k otravné slátanině. Super oddechovka pro fanoušky trochu ostřejší a divočejší zábavy a rozhodně jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku. 80 % ()

HoneyBunny

Lahůdková hororová jednohubka. Grace v podání talentované okaté Samary Weavingové (ano, je to Hugova příbuzná) je silná a sympatická hrdinka, které budete fandit. Zápletka je hravá a relativně originální a ocenit musím správně krvavý gore, který k těmhle filmům zkrátka patří. Krvavá nevěsta trochu připomíná patnáct, dvacet let staré horory, které se nebraly moc vážně a sloužili spíš pro pobavení specifické skupiny diváků - a daří se jí to. Třešničkou na dortu je postava Adama Brodyho (ženichův bratr), která je komplikovanější, než se na první pohled zdá. 70 % ()

Anderton

Samotná hra je nakrútená eňo ňuňo, len som mal tak nejak dojem, že toho bolo možno trochu málo a podobných lahôdkových úmrtí a premyslených krvavých scén tu mohlo byť ešte viac, k čomu by stačilo iba to, aby film trval o 10-15 minút dlhšie. V implicitnej rovine ide o polemiku o tom, ako život horných desaťtisíc prebieha v úplne inom vesmíre, než životy strednej vrstvy, nehovoriac už vôbec o chudobe. Samozrejme boháči z toho vychádzajú najhoršie. Krvavá nevesta sa zahráva aj s otáčaním kladných a záporných úloh a v závere zisťujeme, že ide aj o trochu iný žáner, než len o vyvražďovačku, čo môže viacerých divákov sklamať, niektorých ale naopak potešiť. K štvrtej hviezde mi chýbalo efektnejšie a dlhšie finále, aj keď sa určite nedá povedať, že nebolo "výbušné"... 70% ()

Kothy

Nakonec jsem tomu dal šanci a jsem za to rád. Co se bude dít je jasné už z traileru, ale i tak je tento survival horor zajímavý. Bohatá rodina, která uctívá Satana ráda hraje hry. Po svatbě přivítají nevěstu do rodiny, ale neobejde se to bez hry. Je zvolena hra na schovku, ale to ještě nevěsta netuší, co ji čeká. Musí se schovat, přežít do rána a zároveň se pokud možno vyhnout členům této šílené rodiny. Tak jednoduché to ale samozřejmě není a lidé začnou umírat. Podaří se zlomit onu rodinnou kletbu a dožije se nevěsta rána? Místy je to dost brutální a jindy zas trochu vtipné. Nevěsta není žádné ořezávátko. "Zasraní zbohatlíci!" ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)