Trailer 5

Vavča

Celkem zajímavá a příjemně ubíhající romance. Film jako by nestál pouze v žánru romantického dramatu, ale působil spíše jako časosběrný dokument o lidech narozených za dob heisei éry (1989-2019). Ren potká Aoi, když je mu 12 a chce to ve fotbale dotáhnout daleko. Ona má díky své neúplné rodině jiná přání. Tato dvojice se různě setkává a loučí v dalších dvou dekádách. Film je velmi civilní, ukazuje kromě příběhu hlavní dvojice jakými problémy si mladí lidé musí v Japonsku procházet. Nemožnost získat nějaké solidní sociální postavení, roamování do ciziny s nejasnými výsledky, ztráta vztahů, rodinného zázemí, atd. Do toho katastrofy vyšší moci, kterým se také vyhnout nedá, ale hlavní dvojici spojují nitky osudu... A to je možná hlavní kámen úrazu filmu, vy prostě celou dobu víte, jak to dopadne, tvůrci rezignovali na nějaký více propracovaný scénář, povedly se jim však charaktery. Co mě na filmu baví jsou velmi slušné herecké výkony, Nana Komacu, kterou jsem neznal, nepřišla mi jako vhodná zpočátku, ale nakonec mě přesvědčila o svém umu. Takumi Saitó jako bezstarostný burzovní makléř měl neuvěřitelné charisma, nováček Takasagi Mahiro by snad také mohl být do budoucna hereckým příslibem, Suda a Nana jsou samozřejmě sebejistí ve svých rolích. Pro Japonce to musí mít mnohem větší emoční, výpovědní hodnotu, než pro cizince, nemluvě o jistém hávu nostalgie, naprosto chápu pokud má film vyšší hodnocení, než moje. ()