poster

Ples upírů

 • anglický

  The Fearless Vampire Killers

 • USA

  Dance of the Vampires

  (USA)
 • anglický

  The Fearless Vampire Killers or: Pardon Me, But Your Teeth Are in My Neck

 • slovenský

  Ples upírov

Komedie / Horor

USA / Velká Británie, 1967, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • milka
  **

  Celkem slabý mix komedie a hororu, ve které moc nefunguje ani jedno. Některé vtipy a scény jsou sice fajn a je vidět, že Polanskimu nápady nechyběly (gay upír pobavil). Režisérsky to je ale příšerně utahané, herecky toporné a příběhově zcela nezajímavé. Je to škoda, protože nápady tam rozhodně byly. Žánr upírských filmů ale nabízí mnohem a mnohem více zajímavějších kousků.(1.2.2012)

 • gudaulin
  ***

  Ples upírů patří k oceňované filmové klasice, ale musím se přiznat, že když jsem ho viděl, byl jsem poměrně zklamaný. Jednotlivé ingredience jsou zajímavé a dalo by se dlouho psát o krásných kulisách, o všech hororových klišé a prvcích, které Polanski do filmu zakomponoval a parodoval, jenže jako celek u mě ten snímek příliš nefunguje. Dokonce se s uzarděním přiznám, že Soukupova Svatba upírů, byť pochopitelně z hlediska filmařských kvalit stojí nepoměrně níž, u mě z pohledu pouhé zábavnosti zabodovala víc. Polanski je sice nadprůměrný režisér, ale podprůměrný herec, ale nevím, jestli je tohle příčinou, proč mám k Plesu upírů takovýhle odstup. Celkový dojem: 50 % s ohledem na osobu režiséra.(14.6.2006)

 • Rex Mundi
  *****

  I prehrávanie alebo ostatné nedostatky, ktoré niektorí tomuto filmu vyčítajú, sú len súčasťou Polanského hry. Veď je to paródia, komédia i horor v jednom. V tejto kombinácii jeden z najgeniálnejších počinov histórie. Alfredova nemotornosť, profesorova senilita, prekrásna Sarah i homosexuálny Herbert... a vôbec všetky drobné chutné detaily spolu tvoria výnimočné dielko, perlu troch žánrov. Dôraz na detaily je jedným s veľkých pozitív Plesu upírov a aj skvele vypočítaným zdrojom ďalšej zábavy. Aj keby to bol jediný Polanského film v kariére, mnohí by mu ho mohli závidieť.(27.10.2006)

 • 902 10
  *****

  roman polanski si vzal priklad ze znameho kuchare pejska (s malym p) a do vrouciho kotle hodil upiry, nadsazku, spetku horroru, stylove kulisy, sileneho vedce a na zaver prihodil i svou kocicku sharon tate (RIP) a sebe do hlavni role. naservirovany vysledek chutna bajecne a je zcela jiste na prvnim miste mezi upirskymi komediemi (kde je jak znamo znacna konkurence).(11.5.2007)

 • anais
  ***

  Jsem trochu zmaten. Ples upíru má být hororová parodie, komedie, ale zdaleka víc než humor se Polanskému daří děsit...nebo alespoň skvěle navozovat atmosféru starých filmových hororů. Hudba a obraz tvoří krásnou poctu Murnauovu Nosferatu. Polanski využívá každou ingredienci, která nesmí ve filmu o upírech chybět. Zatímco temnější část příběhu funguje skvělě (včetně neradostného konce), tam, kde se autor pokouší o humor, tam se mu nedaří.Hlavní dvě postavy profesor a student zmateně pobíhají ze scény do scény, a humor, o který se pokoušejí jim nesed...tedy, nesedl mně. Příjemnou nadsázku, která mi přišla skutečně vtipná do děje vnesl až charismatický upír, hrabě von Krolock. V jeho osobě se snoubí nadřazenost upírské rasy (podobná jako v japonských anime Hellsing a D:Vampirehunter) s nadsázkou. Stejně tak vtipný je jeho homosexuální syn, snažící si na věčné časy sehnat si partnera. Řekl bych že film jasně ukazuje, v čem byl v 60. letech Polanski silný, a co mu příliš nešlo... důkaz jeho schopností vyvolat v divákovi humorem nezčeřenou hrůzu měl přijít už o rok později....(8.1.2005)

 • - Jedna ze zábavných scén znázorňující trojici hrdinů, kteří jsou narozdíl od přítomných upírů vidět v zrdcadle, byla natočena za pomoci falešného zrcadla, za nímž byli stejně oblečení herci. (Terva)

 • - Snímek posloužil jako předloha pro úspěšný muzikál "Dance of the Vampires", který měl premiéru v roce 1974 ve Vídni. [Zdroj: Cinema] (Terva)

 • - Roman Polanski psal scénář spolu s Francouzem Gérardem Brachem. Jejich spolupráce na filmu ale nebyla ojedinělá, společně se podíleli již na snímcích Hnus (1965) a Ve slepé uličce (1966). Později pak spolupracovali ještě na filmech Nájemník (1976) a Hořký měsíc (1992). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace