Ples upírů

Ples upírov

Komedie / Horor

USA / Velká Británie, 1967, 108 min

• Skrk

Nesmírně dementní a nudná blbost, která nebyla ani hororem a už vůbec ne komedií. Sledovat grimasy všech přehrávajích a špatných "herců", bylo utrpení. Jenom proto, že to režíroval přeceňovaný Polanski a hrála v něm Sharon Tate (oběť Charlese Mansona), nebudu film zbytečně nadhodnocovat, ale jelikož jsem na CSFD...(30.8.2012)

Polanski je chameleon a za to ho miluju. Ples upírů patří mezi těch několik málo vyvolených, které můžu vidět i s dabingem, aniž by se mi ježily chlupy v nose. Velice svébytný, podivný, až šílený, zkrátka baví mě od začátku do konce. Sharon Tate je nádherná. Manson je zrůda. Uf. Neviděl někdo z vás v okolí nějaký hrad?(22.8.2010)

• pakobylka

Neveselá stylová taškařice v dobových kulisách, jejíž sledování mě stálo notnou dávku sebezapření. Nesympatické bizarní postavy se projevovaly nesympaticky bizarním způsobem, na němž jsem při nejlepší vůli neshledala pranic komického ani strašidelného. Prakticky jediné, na co se dalo dívat, byla krásná Sára. Při vší úctě k Romanu Polańskému musím konstatovat, že upírské komedie opravdu nejsou jeho silnou stránkou, neboť něco tak neskonale hloupého jsem už hodně dlouho neviděla.(8.5.2012)

Dnešní den jsem pojala jako studii upírských filmů a ze všech tento jediný měl, co nabídnout a bavil mě. V každé minutě se něco odehrávalo a nechávalo vás to napjaté či udivené či pobavené atd. Každá postava měla svou specifickou charakteristiku a ve filmu by prostě chyběla a herci byli výteční. Místy mi to připomínalo šílené ruské pohádky - zrychlené záběry, postava profesora Abronsia jako by z jedné přímo vypadla a i pojetím samotných venkovanů. Hrabě von Krolock sice nesahá Bela Lugosimu jako Drákulovi ani po paty, ale i tak je skvělý. Jeho homosexuální syn (a ne že ne) měl slušně namakaná stehna, jak tam tak běhal za Alfrédem jen v košili... No a Sára byla zcela nádherná oběť. Řekla bych, že český název "Ples upírů" je zavádějící, jelikož ples se tam odehrává až v posledních 10 minutách, takže možná se měli překladatelé držet originálního názvu. No a konec? Bravo... tleskám. Tohle totiž byl dokonalý konec, který jsem tedy minimálně já vůbec nečekala a film tak vzrostl v mých očích ještě více.(5.3.2017)

Strašně podivný film, jež mne vždy uspokojí jak sviň! Divákovy trvá alespoň třicet minut, než začne akceptovat TEN děsivě suchý britský humor. Na nejvyšší míru by mě překvapil fakt, jestli se alespoň někdy někdo během filmu usmál nad vskutku "povedeným" šprýmem. Brutálně nejkouzelnější scénou je kombinace necek (jež vypadají jako rakev) a zvoníka z chrámu Matky boží. To, jak se v tom bobu řití do údolí je fabulózní! Ergo jen jediná věc mi vrtá hlavou - jak je možně, že ta rusovlasá děva byla paní s kusadlama, když v tanečním sále byla ještě úplně normal? 87%(18.10.2012)

• - Roman Polanski si ve filmu zahrál druhou hlavní komickou postavu. Nenechal se však přesto uvést v úvodních titulcích a postačili mu jen titulky závěrečné. (Terva)

• - Roli Sáry měla původně ztvárnit Američanka Jill St. John. (Terva)

• - Sharon Tate a Roman Polanski si z počátku nepadli do oka a režisér prý nechal nezkušenou herečku jednu scénu opakovat až sedmdesátkrát. Po prvních neschodách se nakonec projevilo jejich vzájemné pouto a v lednu roku 1968 se vzali. Koncem tohoto roku přišla Sharon do jiného stavu. 9. srpna 1969 se pak Sharon Tate stala v osmém měsíci těhotenství obětí brutální vraždy členy tzv. Mansonovi sekty. [Zdroj: Cinema] (Terva)