Ples upírů

• slovenský

Ples upírov

Komedie / Horor

USA / Velká Británie, 1967, 108 min

Neskutečná, lehce perverzní (ale roztomile) bejkárna, která baví. Sharon Tate byla skutečně nádherná.(20.10.2013)

• BoPo

Rozprávka o upíroch, ktorá sa snaží byť vtipná. V hlavnej úlohe profesor s imidžom Einsteina a Polanski. Celé to má atmosféru akoby z Mrazíka a jediným svetlým momentom je krása Sharon Tate. Nech prach padá na takéto pokusy.(14.3.2011)

Dokonalý upírský hrad, židovský upír, který se nebojí křížů, a krásná Sharon Tate jsou hlavními klady. Jako celek mi ale film krev nějak nerozproudil. Kazí ho totiž příšerné Alfrédovo ňoumovství. Vím, že je to film s nadsázkou, jenže tohle už není vtipné, ale na facku. Ovšem nějaký pořádný upírský film bych si dal, a nemyslím tím žádné (post)moderní příběhy o začleňování upírů do proudu života či váhání mezi upíry a vlkodlaky.(9.2.2009)

Tahle upírská persifláž je, myslím, dost přechválená. Má sice své kouzlo, ale mnozí jiní předvedli totéž líp (třebaže později než Polański). Herec v roli hlavního upírobijce navíc nevídaným způsobem přehrává, což, jak známo, komedii zabíjí a Roman Polański je vynikající režisér, ale mizerný herec. Jeho krásná přítelkyně Sharon Tateová v roli upírky byla krátce po natočení tohoto filmu brutálně zavražděna. :-( 60 %(22.2.2003)

Kultovní snímek. Asi jediný film, při kterém jsem se občas zasmál a zároveň se i bál. Pro mě nezapomenutelný zážitek, u kterého jsem se ani chvíli nenudil.(3.9.2012)

• - Jedna ze zábavných scén znázorňující trojici hrdinů, kteří jsou narozdíl od přítomných upírů vidět v zrdcadle, byla natočena za pomoci falešného zrcadla, za nímž byli stejně oblečení herci. (Terva)

• - Sharon Tate a Roman Polanski si z počátku nepadli do oka a režisér prý nechal nezkušenou herečku jednu scénu opakovat až sedmdesátkrát. Po prvních neschodách se nakonec projevilo jejich vzájemné pouto a v lednu roku 1968 se vzali. Koncem tohoto roku přišla Sharon do jiného stavu. 9. srpna 1969 se pak Sharon Tate stala v osmém měsíci těhotenství obětí brutální vraždy členy tzv. Mansonovi sekty. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Existují dvě verze filmu. Kratší americkou verzi bez souhlasu režiséra sestříhalo studio MGM a doplnilo animovanými titulky, vysvětlujícími úvod filmu. V této verzi byli navíc oba hlavní představitelé předabováni. [Zdroj: Cinema] (kenny.h)