poster

Sherlock Holmes: Případ zla (TV film)

 • USA

  Sherlock

 • Case of Evil

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2002, 100 min

Scénář:

Piers Ashworth

Kamera:

Lukas Strebel

Střih:

Pamela Power

Scénografie:

Chris Roope

Kostýmy:

Ana Ioneci
(další profese)
 • TheJoker
  ****

  D'Arcy mi sice, jako mladá verze Holmese, zezačátku vůbec neseděl, ale pak jsem si tak nějak zvyknul. Nějaká ta akce Holmesovi taky nikdy neškodila a jak už bylo v komentářích řečeno, nuda to rozhodně nebyla a to pojetí bylo víc než zajímavý. Scéna s čapkou a dýmkou jakoby tomu dala nádech takového prologu.(27.7.2009)

 • liquido26
  ****

  Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem vcelku příjemné holmesovské překvapení. Mladý Holmes je pojat hodně neortodoxně jako alkoholik s traumatem z dětství, který kouří jednu cigaretu za druhou a kromě svých dedukcí provozuje na Baker street (kde žije sám bez Watsona a paní Hudsonové) také švédské trojky se svými nadrženými fanynkami. Doktor Watson je ukázán jako soudní patolog a rovněž jsme svědky jejich prvního setkání. Celé to funguje jako prequel, neboť se dozvíme, proč možná zcela zanevřel na ženy a taky, jak přišel ke své dýmce a dementní čapce, se kterou ho vidíme ve většině filmů a ilustrací.(27.9.2016)

 • (Z)denny
  ***

  Tento snímek by klidně mohl nést název - Jak Holmes potkal Dr. Watsona.. A děj se dá shrnout následovně - na začátku mladičný Holmes zabije Dr. Moriartiho - potom někdo zabije pár feťáků - Holmes se poznává s Dr. Watsonem - aby se mu lépe myslelo, tak se zlije Absintem jako dobytek - v průběhu opičky pochopí, že nic není jak si myslel - zamiluje se - nechá se chytit Dr. Moriartim, který kupodivu není mrtvý - Dr. Moriarti na něm vyzkouší nový alkaloid opia, který by měl nést "heroické jméno" - Holmes uteče - Dr. Moriarty zabije jeho lásku - Holmes zabije Moriartiho.. Je to vlastně takový jednoduchý dobře sledovatelný snímek, který nepřekvapí, ale ani nezklame..(31.7.2009)

 • woody
  ***

  Vincent D'Onofrio jako Holmesova nemesis profesor Moriarty je asi to jediné, co tento průměrný televizní mix viktoriánské Anglie druhého dílu Francouzské spojky povyšuje někam výš. Pojal ho jako dekadentního buřiče a prostopášníka a bylo na něm vidět, že si roli mistra zločinu užívá. A to přesto, že celkově je na plátně asi 20 minut. Snad jen to okaté vyvracení Holmesovy očividné homosexuality skrze ty heterosexuální orgie si mohli odpustit...(27.3.2009)

 • altaica
  **

  PRO MUŽE:Americká verze slavného detektiva v tv zpracování z diskrétního morouse v letech stranícího se žen udělala žvanivého mladíka a obšourníka, ochotného jít i do trojky. Arogantní, sebevědomý a sebestředný, ano to by byl Sherlock Holmes, ale chlubivý a propírající na veřejnosti své hrdinství a případy? No fuj, to není Sherlock, to je Hercule Poirot. A místo ujiždění na stříkačce s opiem chlastá gin a absinth, místo dýmky hulí cigára. K tomu Watsona degradovat z doktora s praxí na patologa? Z doktora sice nesportovní postavy, ale dříve vojáka udělat rozteklou bečku s gzichtem strýčka Váni? Co se týká klasiky jsem pro každou špatnost, ať je to klidně bizarní nebo bláznivé, jen ať to pak není blbé a tvářící se vážně. Londýnsky chmurná a mlhou zahalená atmosféra je ale vystižena dobře a dobové kostýmy také neurazí. Na šerlokovskou klasiku je tam moc přešlapů, na novátorský počin je to příliš starosvětské. Takový hybrid na jedno shlédnutí.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Sherlocka trápí noční můra, madame, v ní se z profesora Moriartyho stává doktor Mengele, který s prázdnou injekcí odchází od Holmesova umírajícího otce. Není nad to, získat k nepříteli vřelý vztah už od dětství. Moriarty coby blazeovaný seladon vnáší tu jedinou špetku humoru, co film potřeboval jako sůl. I když také není typově přesný, přesto si svou dávku ďábelskosti ve snímku poctivě odkroutil. Vincent D'Onofrio by s lepší hudbou byl srovnatelný s Michaelem Madsenem v Tarantinových Gaunerech         HLÁŠKA:Proč myslíte, že nám lhala? Gentleman nekombinuje hnědé boty s šedým kloboukem.// Ještě jedna věc. Medicínský název mojí drogy je dihydromorfin, ale stále hledám lepší název. Když vás něco napadne dřív, než zemřete, budu vám vděčný. Mělo by to být něco heroického.(18.2.2013)

 • - Natáčení probíhalo v Bukurešti v Rumunsku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace