poster

Sherlock Holmes: Případ zla (TV film)

 • anglický

  Sherlock

 • Case of Evil

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2002, 100 min

Scénář:

Piers Ashworth

Kamera:

Lukas Strebel

Střih:

Pamela Power

Scénografie:

Chris Roope

Kostýmy:

Ana Ioneci
(další profese)
 • bloodcountes
  ****

  Jsem nadšená. Jsem pobavená:))) To reversní pojetí Holmese jako holkaře a hedonisty mě fakticky dostalo:))) Přišlo mi to svěží, příběh drží pohromadě, má hlavu a patu, atmosféra Londýna je perfektní a James D´Arcy je na tenhle typ Sherlocka dokonalý. Přesný a dokonalý. ..."No toto?! Nejsme přece na divokém západě, tohle je Londýn !!!"(17.7.2014)

 • woody
  ***

  Vincent D'Onofrio jako Holmesova nemesis profesor Moriarty je asi to jediné, co tento průměrný televizní mix viktoriánské Anglie druhého dílu Francouzské spojky povyšuje někam výš. Pojal ho jako dekadentního buřiče a prostopášníka a bylo na něm vidět, že si roli mistra zločinu užívá. A to přesto, že celkově je na plátně asi 20 minut. Snad jen to okaté vyvracení Holmesovy očividné homosexuality skrze ty heterosexuální orgie si mohli odpustit...(27.3.2009)

 • filmmovier
  ****

  K tomuhle filmu jsem se stavil značně skepticky, ale nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen a vlastně i trošku šokován tím, jak mě to bavilo. Případ zla rozhodně nepatří k nejlepším ztvárněním Velkého detektiva, stejně tak k jeho nejlepším podobám napetří James D'Arcy, ale obojí je velmi zdařilé. Je to vlastně prolog ke kánonu a částečně i origin a nápad ani pojetí není vůbec špatné. Je to docela dost akční (což ale ani trochu nevadí, naopak), Holmes má na Baker Street doupě, kde provozuje sexuální orgie ve třech, hulí, chlastá a žije nevázaným mládeneckým životem a baví ho to. Dozvíme se, jak poprvé potkal Watsona i jak přešel na dýmku a dostal tu retardovanou lovevckou čapku, kterou nikdy neměl. Tenhle téměř cumberbatchovský Sherlock se nakonec opravdu povedl, děj je zajímavý, nenudí to, akce je skvělá a jako celek to opravdu až překvapivě výborně funguje a já se bavil. Atmosféra viktoriánského Londýna tradičně na jedničku. Vincent D'Onofrio je pravděpodobně nejlepší Moriarty historie, škoda, že nedostal víc prostoru. 75%.(24.2.2018)

 • (Z)denny
  ***

  Tento snímek by klidně mohl nést název - Jak Holmes potkal Dr. Watsona.. A děj se dá shrnout následovně - na začátku mladičný Holmes zabije Dr. Moriartiho - potom někdo zabije pár feťáků - Holmes se poznává s Dr. Watsonem - aby se mu lépe myslelo, tak se zlije Absintem jako dobytek - v průběhu opičky pochopí, že nic není jak si myslel - zamiluje se - nechá se chytit Dr. Moriartim, který kupodivu není mrtvý - Dr. Moriarti na něm vyzkouší nový alkaloid opia, který by měl nést "heroické jméno" - Holmes uteče - Dr. Moriarty zabije jeho lásku - Holmes zabije Moriartiho.. Je to vlastně takový jednoduchý dobře sledovatelný snímek, který nepřekvapí, ale ani nezklame..(31.7.2009)

 • jasiska
  ***

  Netradičné spracovanie tradičnej témy o najslávnejšom detektívovi všetkých čias. Uvidíme, ako Holmes spoznal Watsona, dozvieme sa čo-to o jeho rodine, dokonca spoznáme ženu, ktorú miloval. To všetko na pozadí prenasledovania večného nepriateľa profesora Moriartyho. Tiež zistíme, ako to "naozaj" bolo s jeho drogovou závislosťou, smiešnou čapicou a neodmysliteľnou fajkou. Mladý Holmes s ľudskou stránkou je síce zaujímavý námet, ale jeho spracovanie ma príliš nezaujalo. Nedá sa však ani povedať, že by to bolo nudné.(2.3.2008)

 • - Natáčení probíhalo v Bukurešti v Rumunsku. (Terva)