Dvojitý drak

Double Dragon

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1994, 89 min

Post-apokalyptické Los (New) Angeles, mystický dvojdílný medailon, honičky po zemi i po vodě, obrovské exploze, blondýna s bičem, mutanti, laciné triky, záporák Robert Patrick a mladý Mark Dacascos... ScreamJay by sám zasloužil dělo, protože předlohou DVOJITÉHO DRAKA nebyl komiks, ale stejnojmenná japonská bitkářská arkáda z osmdesátéhosedmého a jde o jednu z prvních videoherních adaptací (prvenství ji uzmul o rok starší nintenďácký SUPER MARIO BROS.). Pokud víte co od videoherní adaptace 90. let čekat, buď se tomuto filmu vyhnete a nebudete tu žvanit nesmysly a nebo si ho užijete (a nebudete tu žvanit nesmysly).(8.12.2007)

• honajz

Od těchhle nízkorozpočtových céčkových rádoby sci-fi akčáren člověk moc nečeká. Ale tohle... tohle je přece jen síla. Jak je to hloupé, nezajímavé, nudné, a ty souboje jak jsou tak okatě kašírované. Že podobné filmy občas postrádají logiku, s tím se taky dá smířit, ale tady logika nefunguje nikdy a nikde. Navíc je to chvíli akčňák, chvilku se to snaží být komedií, ale s takovým tím podivně blbým a trapným puberťáckým humorem. Některé postavy a efekty skutečně bolely. Navíc to není blbé tak, až by to bylo zábavné. Taky jsem čekal, že po získání dvou půlek draka bude mít hlavní padouch nějakou super sílu. A ono nic, běhal v kolečku a sem tam přepůlil monitor nebo sloup. Fakt blbé, až je to jen blbé, nic víc. (I když celosvětová síť s názvem Shukonet pobavila určitě, byť nechtěně.)(7.3.2014)

• Lacike

Rozpravka pre deti predskolneho veku. Vsetci herci trapne prehravaju ostosest, nejakych veľkolepých akcnych scen je tu minimum, takze jednu hviezdu davam len za obcasnu nejaku tu slusnu otocku, ktoru predvedie Dacascos v inak dost detinsky pojatych pseudokomickych bitkach a za sexi blond preliv vlasov Alyssy Milano. 2/10.(14.10.2011)

• eraserhead666

Asi neznám zářnější, a v podstatě žádný jiný, příklad tak propastného rozdílu mezi kulervoucím, ultra mega super cool trailerem, který vám ustřelí trencle, zastaví vaše srdce, drze nachčije do krku a rozezní v palici zvoni řvoucí: "To chci vidět, to chci vidět, to chci vidět!" a filmem slabým jako jednoletý závodník v páce. Tohle je prostě neskutečné umění, ze strašně špatného filmu sestříhat geniální trailer. Trailer si určitě pustím ještě několikrát, a možná se u něj párkrát ukojím, celý film mi před ksicht ale už nesmí (no, možná sestříhaná koláž s Alyssou Milano).(26.11.2014)

• Derek

double dragon sa radi medzi akcne spracovania videohier z pociatku 90tok ale nema tak velky rozpocet (super mario bros), velke hviezdy (street fighter) alebo dobru akciu (mortal kombat) ako konkurencia. vsetko je tu totalne beckove ci uz od vypravy, cez herecke vykony az po suboje (ktore vdaka dacascosovy obcas ujdu, ale ak je niekto iny zapojeny nema to daleko od trapnosti). ma to svoje urcite naivne caro (samozrejme pomoze ak mate okolo 10. rokov a oblubujete videohry) a vdaka mladej alysse milano (v blond paruke) je i obcas sa na nieco pozerat...(5.5.2014)