Billy Lee a jeho bratr Jimmy jsou experti na bojové umění, kteří se starali o děvče jménem Satori, když ji umřeli rodiče. Satori jim za to daruje půlku starého čínského talismanu, který má mimořádnou sílu. Druhou půlku vlastní šéf podsvětí Koga Shuko, bojový mistr a velkomagnát, který udělá vše proto, aby získal jejich půlku - a s ní taky absolutní moc a sílu. (oficiální text distributora)

choze

Post-apokalyptické Los (New) Angeles, mystický dvojdílný medailon, honičky po zemi i po vodě, obrovské exploze, blondýna s bičem, mutanti, laciné triky, záporák Robert Patrick a mladý Mark Dacascos... ScreamJay by sám zasloužil dělo, protože předlohou DVOJITÉHO DRAKA nebyl komiks, ale stejnojmenná japonská bitkářská arkáda z osmdesátéhosedmého a jde o jednu z prvních videoherních adaptací (prvenství ji uzmul o rok starší nintenďácký SUPER MARIO BROS.). Pokud víte co od videoherní adaptace 90. let čekat, buď se tomuto filmu vyhnete a nebudete tu žvanit nesmysly a nebo si ho užijete (a nebudete tu žvanit nesmysly). ()

JFL

Navzdory populárnímu předsudku nebyly osmdesátky nejhorší érou co se týče módy, stylu, vkusu a popkultury. Veškeré zlo 80s totiž kulminovalo v první polovině následující dekády a "Dvojitý drak" patří mezi výstavní kousky této doby charakterizované hypertrofovanou campovostí. Rané devadesátky současně představovaly první kapitolu v pokusech Hollywoodu soustavně adaptovat popkulturní značky jako komiksy a videohry. Jenže narozdíl od současného úzkostlivě pietního podkuřování fanboyům poučenou sofistikovaností a patetickou vážností byly tehdejší adaptace koncipované zcela volně a namísto zohledňování předloh sázely na dobový styl filmů pro mládež. Ten zjevně vycházel z osmdesátkových televizních animovaných seriálů pro starší děti jako "Želvy ninja", "BraveStarr", "COPS", "Bionic Six", "MASK" a spousty dalších, potažmo pak z jejich raně devadesátkových mocnin typu "Street Sharks" či "Biker Mice from Mars". Z nich devadesátkové hrané franšízové filmy jako trilogie "Želvy ninja" a krátká série videoherních adaptací sestávající ze "Super Mario Bros", "Dvojitý drak" a "Street Fighter" převzaly jednak pestrobarevnou paletu, přepjatě znakovité vyjadřování postav i mix komiksové fantastičnosti s dětinskou nevážností i pastišovou provázaností s dobovými módními a popkulturními trendy. "Dvojitý drak", stejně jako oba další jmenované videoherní filmy, fascinuje především jako adaptace se zcela původním vyprávěním. S předobrazem má totiž společný pouze název a hrstku okrajových prvků, jako jsou punkáči, pouliční gangy a dva bratři coby hlavní postavy. Na druhou stranu původní videohra sama žádný příběh neměla. Právě o to šílenější je pak finální podoba světa, postav a příběhu filmu, které jsou cele dílem scenáristů. Navíc, když uvážíme, že tvůrci prostě jen potřebovali natočit něco, co ponese stejný název jako úspěšná dobová videohra, o to více překvapí snaha vytvořit rozsáhlý fikční svět s vlastní mytologií a různorodými kastami. Výsledek tak představuje fantasmagorický galimatyáš, kde každá sekvence na jedné straně hýří barvičkami a afektovanou teatrálností, ale současně disponuje opulentní výpravou a nespočtem bláznivých detailů utvářejících kolorit zdejšího postapokalypticky futuristického světa. A to nemluvě o skvostném hereckém obsazení, které už snad ani nemohlo být více 90s. Lze se domnívat, že tvůrci projekt iniciovali ve světle oznámení podobně koncipovaného prvního videoherního filmu "Super Mario Bros.", který sliboval být hitem nové generace, jenž načne zlatou žílu videoherních adaptací. Ten se ovšem stal kolosálním propadákem a stejný osud potkal i "Double Dragon". Z kreativně rozjívených videoherních filmů nejlépe dopadl "Street Fighter", který nicméně za podstatnou část zisků vděčil obsazení Jeana Clauda Van Damma. Naopak horentní tržby zoufale nenápaditého "Mortal Kombatu", který pastiš, nadsázku a dětinskost prvních třech videoherních filmů nahrazoval patetičností a vážností, předurčil směr Hollywoodu. Jak by asi vypadala dnešní popkultura, kdyby se fanboyové nestali arbitry vkusu a rozjívená kreativita ve stylu "Super Mario Bros." a "Double Dragon" mohla pokračovat, posléze oproštěná od anti-estetického balastu 90s? () (méně) (více)

ScreamJay odpad!

Chvilku sem váhal nad jednou hvězdičkou, ale při hlubším rozboru tohoto děla, tedy opravuji díla (no to dělo je přesnější neb taky nadělá víc škody než užitku) jsem musel ustoupit. Údajná komiksová předloha asi byla o něčem, což se ovšem nepovedlo přenést do filmu. Třeba u Roberta Patricka bych čekal, že si po Terminátorovi 2 bude pečlivěji vybírat své role. Celý film je opředen do hávu jednoduchosti, speciální efekty jsou primitivní a i na televizní zpracování dost chudé. Příběh sám o sobě není nikterak originální, tedy až na pár slabých záchvěvů, kdy se záporák mění ve stín, to mě i celkem zaujalo. A nevytrhnul to ani přesteroidovaný gauner jenž se dá v závěru na stranu dobra. Takže Mortal Kombat je milionkrál lepší volba než tento pokus o průměrnou sci-fi. ()

klerik

Je smutné vidieť v tomto "MORTAL COMBATe" ako sa Dacascos musí krotiť, aby vyniklo bitkárske nemehlo Wolf. A R. Patrick ako záporák - hrôza. Ale, na druhú stranu, je to o trochu lepšie ako STRÁŽCOVIA VESMÍRU... ()

SeBig

Budu hodnej. Nebylo to uplně strašný béčko...ačkoliv takovouhle kravinu už si nikdy nepustim. Dvě za vizuál a za cute Milano. ()

honajz

Od těchhle nízkorozpočtových céčkových rádoby sci-fi akčáren člověk moc nečeká. Ale tohle... tohle je přece jen síla. Jak je to hloupé, nezajímavé, nudné, a ty souboje jak jsou tak okatě kašírované. Že podobné filmy občas postrádají logiku, s tím se taky dá smířit, ale tady logika nefunguje nikdy a nikde. Navíc je to chvíli akčňák, chvilku se to snaží být komedií, ale s takovým tím podivně blbým a trapným puberťáckým humorem. Některé postavy a efekty skutečně bolely. Navíc to není blbé tak, až by to bylo zábavné. Taky jsem čekal, že po získání dvou půlek draka bude mít hlavní padouch nějakou super sílu. A ono nic, běhal v kolečku a sem tam přepůlil monitor nebo sloup. Fakt blbé, až je to jen blbé, nic víc. (I když celosvětová síť s názvem Shukonet pobavila určitě, byť nechtěně.) ()

eraserhead666

Asi neznám zářnější, a v podstatě žádný jiný, příklad tak propastného rozdílu mezi kulervoucím, ultra mega super cool trailerem, který vám ustřelí trencle, zastaví vaše srdce, drze nachčije do krku a rozezní v palici zvoni řvoucí: "To chci vidět, to chci vidět, to chci vidět!" a filmem slabým jako jednoletý závodník v páce. Tohle je prostě neskutečné umění, ze strašně špatného filmu sestříhat geniální trailer. Trailer si určitě pustím ještě několikrát, a možná se u něj párkrát ukojím, celý film mi před ksicht ale už nesmí (no, možná sestříhaná koláž s Alyssou Milano). ()

Bauer

Tento film mě bavil před 10 lety, bavil mě i teď a myslím, že mě možná bude bavit i za 10 let! Je to béčko? Béčko nevím, možná je na tom film i hůř. Jenže i přesto já to považuji za vynikající zábavu. Příběh je zajímavý. Akčních scén je docela dost. Dočkal jsem se jak honiček po zemi, tak na vodě a hlavně bitky. K tomu sem tam nějaká vtipná hláška a já skáču metr dvacet. Nesmyslů je tam také dost! Bratři Leeové. Jméno jak nějakých kung-fu bojovníci a přitom oba Američané. Hlavní padouch původním jménem Guisman? A pak se nechal přejmenovat na Kogo SHuko? Frajer, co má sílu deseti můžu? No tak proč mu jí nezvýšit na dvojnásobek a udělat z něj obludu. Na to já ale kašlu. Příjemně strávená hodina a půl. Velmi podceňovaný film, který by si zasloužil 60%. ()

Lacike

Rozpravka pre deti predskolneho veku. Vsetci herci trapne prehravaju ostosest, nejakych veľkolepých akcnych scen je tu minimum, takze jednu hviezdu davam len za obcasnu nejaku tu slusnu otocku, ktoru predvedie Dacascos v inak dost detinsky pojatych pseudokomickych bitkach a za sexi blond preliv vlasov Alyssy Milano. 2/10. ()

corpsy

Všeobecne dosť neuznávaný prepis videohry ( ja osobne neporovnávam, nemal som tú príležitosť sa s ňou stretnúť ), ktorý je však totálnym dobrodružným výplachom a ktorý poteší aj milovníkov ´´zlých´´ filmov. Je to ´´zlý´´ film, ale veľmi zábavný. ()

Derek

double dragon sa radi medzi akcne spracovania videohier z pociatku 90tok ale nema tak velky rozpocet (super mario bros), velke hviezdy (street fighter) alebo dobru akciu (mortal kombat) ako konkurencia. vsetko je tu totalne beckove ci uz od vypravy, cez herecke vykony az po suboje (ktore vdaka dacascosovy obcas ujdu, ale ak je niekto iny zapojeny nema to daleko od trapnosti). ma to svoje urcite naivne caro (samozrejme pomoze ak mate okolo 10. rokov a oblubujete videohry) a vdaka mladej alysse milano (v blond paruke) je i obcas sa na nieco pozerat... ()

Juto odpad!

Tento film má veľa problémov...zlé herecké výkony, hrozné dialógy a režisér musel byť zhúlený po celú dobu natáčania. Film je hrozný a hlúpy...a nestojí za váš čas. Odpad je ešte slabé slovo. ()

majo25

Toto nemohlo baviť ani pred 20 rokmi. Že sa dal Damascos na takúto koninu nahovoriť po takých filmoch ako Mistr neznámého boje či Americký samuraj, tak to sa divím. Popri bizardnostiam sú to práve súboje, ktoré sklamú najviac. Rovnako nefunguje ani humor, na ktorý asi vsádzali autori najviac. ()

MightyHal

WTF? Já se bavil, ujetý akční film s totální esencí všech ujetostí v osmdesátkách/devadesátkách. Skvělý praktický efekty (hlavně ty masky mutantů), zasazení do post-apokalyptického světa ovládaného gangy, to mi prostě sedlo. Díky tomuhle prostředí není nouze o naháněčky v autech v polorozpadlém městě či na člunech po toxicitou zamořené vodě. Ten film má všechno a hází na vás jednu šílenost za druhou (třeba kamikaze pošťáka) a očividně se ani nebere vážně. Tím pádem fakt nechápu kritiku ve stylu že film má jednoduchý příběh, VŽDYŤ JDE O PŘEDĚLÁVKU ARKÁDOVÉ RUBAČKY PROBOHA! Děj je prostě klasické klišé, ale o to tu vůbec nejde. A herci? Byli super a zábavně přehrávali, i když teda Robert Patrick ve svém SWAG ohozu mi to prodal asi nejvíc. Tomu ta role vyloženě sedla a místy i ukázal že má i smysl pro komiku. Takže jo, za mně naprosto nefér hodnocená pecka, která má všechno co správná bizár z osmdesátek/devadesátek má mít (teda když nepočítám gore,nahotinky a bla bla :D). Spokojenost! 8/10 ()

VanTom

Za mě vlastně dost dobrý (guilty pleasure). Excentrické "devadesátkové" akční postapo béčko (volně podle videohry) se nebere vůbec vážně, dvojice kung fu bratrů se neustále špičkuje, Alyssa Milano v kratičkých šortkách vystrkuje pozadí a démonický záporák Roberta Patricka konstantně hlásí. Výprava je velice slušná, "osmibitové" počítačové efekty… no, neskutečné a bitky sice ne moc propracované, spíš dětinské, ale rozverně zábavné. ()

iXtr3m3

Ťažká rozprávka pre malé detičky, ktorá ma nebavila ani v čase vzniku a už vonkoncom nie dnes. Jedna hviezda len za mladučkú Alyssu Milano a trio Marka Dacascosa, Scotta Wolfa a hrozného Roberta Patricka. ()

Corpsegrinder

35 procent? To si děláte prdel ne? Ano je to sice neskutečná pytlárna, ale taky velmi zábavná. Nečekal jsem že z v podstatě bezpříběhový hry udělaj adaptaci která zahrnuje dystopickej rok 2007, raketový auta, virtuální realitu a Robert Patrick si střihne záporáka jménem ŠUKO s účesem ve stylu jogurtu Monte. Čistokrevná béčková šílenost která má kupodivu pár solidních vtipnejch hlášek. ()