silentname

"Where We Disappear" je reálne dosť zaujímavý film. Uznávam, že som vôbec nevedel ako sa to celé vyvinie a k čomu nakoniec dospejeme, no záver ma skutočne poriadne prekvapil. Je to vysoko psychologický film, kde nie sú veci také, ako sa zdajú. Keď si ale v hlave človek premietne film spätne, neviem či to dokážem reálne nejako vysvetliť. Okey. Možno môžem na to celé uplatniť teóriu, s ktorou prišiel kedysi film "Identity". To by technicky bolo možné, no na druhú stranu si tým nemôžem byť úplne istý. Aspoň v niektorých momentoch. Dávam im však plusové body za to, že sa tvorcovia pokúsili prísť s niečím, čo je v jadre zaujímavý nápad. Vnútorne ešte trošku film spracúvam, no na konci filmu si budete dávať veľké množstvo otázok. Najmä ohľadom toho, čo je vlastne skutočné a čo nie. A to je podľa mňa celkom fascinujúce. Lebo neviem si inak predstaviť ako to celé na konci vlastne mohlo inak fungovať. Každopádne postavy sú zaujímavé, pričom Anastasia a Prushka sú asi moje dve obľúbené. Svetlana je okey, no myslím si, že mohla ponúknuť trošku viac. Lubov v podaní Katharine Isabelle je tiež celkom schopná a Masha ako tvrdá líderka bunkru pôsobí tiež dosť uveriteľne. Jeden vážne problém však s filmom mám. A tým je fakt, že sme v ruskom gulagu a väčšinou tu je počuť angličtinu. A bohužiaľ ma to celú dobu ťahalo z filmu von. Nemohol som si poriadne užiť niektoré momentky, lebo som si kládol otázku, prečo nezobrali niekoho, kto vie rusky. Pôsobilo by to uveriteľnejšie. Celkovo som s filmom spokojný, no nemôžem sa tváriť, že by tam neboli problémy. Myslím si, že tých 73 minút času čo s tým strávite stojí za to. Tempo to má dobré, postavy zaujímavé a rovnako aj dobré dialógy. Čeknite si film a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()