Únos

Únos

Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 91 min

• SallyZen

Nuda.... Nebejt Redforda s Defoem tak to pošlu rovnou do odpadu. Za každýho jedna hvězdička. Jinak mě to vůbec nebavilo. Stopáž snímku není vůbec dlouhá, ale měl jsem kolikrát chuť to vypnout. Nakonec jsem to dokoukal a o nic bych nepřišel kdybych klikl na červené tlačítko na ovladači. Už ten název mě deptá, jelikož jsem viděl další dva filmy s tímto názvem a s jistotou můžu říci, že je to ten nejslabší "Únos". 30%(12.3.2012)

Taková růžová knihovna přetřená trochu na modrozeleno a do detektivního hábu. Ale jako ... - celkem klid, srozumitelný příběh, nějaký vývoj, rozuzlení a hlavně, neurážela mě žádná prvoplánová imbecilita. Byl to prostě normální film, ovšem ničím taky nijak zvláštní. Ale i to není někdy na škodu s dobrými herci na place.(28.3.2014)

Tenhle film jsem sehnal v klubu českých turistů. Vášnivý turista Willem Dafoe si na jeden výlet unese jako rukojmího Roberta Redforda. Během jejich společného výletu se dozvíme proč to udělal a co na tenhle výlet říká Redfordova rodina. Robert Redford a Willem Dafoe zahráli své role velmi dobře. Ovšem celkově zůstalo jenom u jednoho únosu. Mně film neunesl .(18.3.2007)

• Maq

Historie jednoho únosu. Režie, scénář a trio vynikajících charakterních herců se vyhýbá jakémukoli pozérství, lacinému „hollywoodskému“ útoku na city. To by bylo fajn, mám rád, když se dobrá myšlenka prezentuje zdrženlivě, neokázale. Jenže tady právě chybí ta dobrá myšlenka, cokoli, co by stálo za tak důstojné a hvězdné sdělení.(28.1.2011)

Aneb kterak si Robert s Willemem vyrazí na čundr lesem. Jeden vyfasuje príma botasky, druhý zas okouzluje fešáckým knírkem. Mezitím se banda chlápků z FBI za pomoci příručky Mladého sviště snaží pomoci bezradné Helen, na níž vlastně až do samotného závěru není patrné, jestli svého muže miluje nebo nesnáší. Zato Willem je průhledný jako list papíru a chudák Robert dostal podobný prostor, jako dnes Plzeň na Nou Campu. Sečteno podtrženo; průměr.(20.10.2011)

• - Film je volně inspirován skutečným únosem Gerrita Jana Heijna, který se odehrál v Nizozemsku roku 1988. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v okolí Asheville v Severní Karolíně. (Terva)

• - Spoiler: Během natáčení bojové scény v lese utrpěl Willem Dafoe zlomeninu žebra poté, co do něj Redfordův dvojník narazil a povalil jej na zem. (Kritiq)