poster

Únos

 • USA

  The Clearing

 • Německo

  Anatomie einer Entführung

 • Slovensko

  Únos

 • Nový Zéland

  The Clearing

Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Orlau32
  ***

  Poměrně dobrý film, ikdyž je nutno vzít v úvahu, že tam hrály 3 hvězdy REDFORD-MIRREN-DAFOE. Kdybych si u toho scenáře představila jiné herce, tak by to bylo tak na 2*. Mám takový zvyk, že u kriminálek režiruji v duchu s režisérem, a pokud se mi to podaří stejně (mám na mysli vývoj děje), pak film nepovažuji za nic převratného. U tohoto filmu jsem přesně předpokládala, že není chata, není banda, že je jenom jediný pachatel a tím je Willem DAFOE. Snad kdyby režisér zvolil "jiný ksicht", tak by mi to nevyšlo. Jenže zvolil "zaporáka" a tím to bylo dáno. Více než REDFORD mě zaujal výkon HELEN MIRREN, která přes veškerou hrůzu zachovala před dětmi, milenkou manžela i policii "dekórum", jako pravá dáma. REDFORD má svůj styl hraní, ale stále dobrý.(24.5.2008)

 • dobytek
  **

  Vzhledem k hereckýmu obsazení jsem teda očekával víc. Tohle je dost podprůměrnej film na téma únos. Tady se dá snad ocenit jenom docela překvapivej a originální konec. Jinak film neni originální vůbec. Naopak je plnej nejrůznějších stupidních klišé. Když svýho únosce přiškrtim, až z toho ztratí vědomí, tak místo toho, abych mu pro jistotu uštědřil ještě pár šlapáků na hlavu, tak se k němu otočim zády a budu čekat jako debil, až se probere. A při předání výkupnýho nemohlo samozřejmě chybět pobíhání od telefonu k telefonu a finální odjezd metrem. V kolika jinejch filmech jsem to už viděl? Jinak kromě toho zmiňovanýho konce těžko něco chválit. Možná sem tam nějaký náznaky atmosféry. Tohle stačí tak na dvě hodně slabý hvězdy...(31.8.2014)

 • Jizni Tlapa
  ***

  "Miluješ mě?Pak mám vše co potřebuju"...Kéž bych mohl mluvit stejně, jako hlavní hrdina...já však čekal mnohem více. Po zajímavém úvodu a namlsání diváka v podobě legend v ústřední trojici se "obět" dočká za doprovodu průměrné kamery a střihu jen nic neříkající výpravě do středu divočiny. Ani hudební doprovod nemá co nabídnout, a tak tím oním pomyslným nadprůměrem tituluji hlavně závěr, který je nadmíru neočekávaný a dává Clearingu špetku zajímavosti....(5.3.2012)

 • tron
  **

  Tento nemecko-americký dramatický triler fanúšikovia Roberta Redforda príliš nemilujú. Naozaj sa môže stať nevydareným filmom taký film, v ktorom účinkujú Helen Mirren, Redford, Willem Dafoe, Matt Craven a Alessandro Nivola? Ako sa to vezme. Vyložene nevydarený asi/ani nie, ale priemerný a s nábehom na slabý áno. Pokusy o psychológiu (dialógy, komorné ladenie, stereotypný dej) nestoja za veľa, no aspoňže sa skúsení herci starajú o solídnu remeselnú fušku na nedeľu večer (hoci nepresvedčivú a celkovo chabo vystavanú).(21.6.2008)

 • Enšpígl
  ***

  Tenhle film jsem sehnal v klubu českých turistů. Vášnivý turista Willem Dafoe si na jeden výlet unese jako rukojmího Roberta Redforda. Během jejich společného výletu se dozvíme proč to udělal a co na tenhle výlet říká Redfordova rodina. Robert Redford a Willem Dafoe zahráli své role velmi dobře. Ovšem celkově zůstalo jenom u jednoho únosu. Mně film neunesl .(18.3.2007)

 • - Spoiler: Během natáčení bojové scény v lese utrpěl Willem Dafoe zlomeninu žebra poté, co do něj Redfordův dvojník narazil a povalil jej na zem. (Kritiq)

 • - Natáčení probíhalo v okolí Asheville v Severní Karolíně. (Terva)

 • - Film je volně inspirován skutečným únosem Gerrita Jana Heijna, který se odehrál v Nizozemsku roku 1988. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace