Uprchlík (TV seriál)

Utečenec

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 2000, 22x45 min

• Lacike

Vdaka blu-ray edicii filmu s Fordom na ktorom sa nachadza pilot k tomuto serialu som si pozrel aspon pilot a po jeho skonceni na dalsie diely nemam najmensiu chut. Su tam dve akcne sceny, ktore vykradaju samotny film. Ale aspon su na TV pomery kvalitne prevedene. O zvysku sa to neda povedat. Je to po dejovej stranke paradoxne taka skratkovita verzia filmu v ktorej vôbec nefunguje dramaticka stranka. A podla komentarov to tak je aj v dalsich dieloch. Takisto herecke obsadenie mi prislo dost slabe, takze sa ani necudujem, ze serial po prvej serii zrusili. 4/10.(22.6.2015)

Asi budu zase v opozici, protože mě se tenhle seriál líbil. Říkal jsem si, že to bude nudné, ale nezdálo se mi to a navíc byl vnitřní život hlavního hrdiny zobrazen velmi dobře. No a docela šokantní závěr.(3.5.2003)

Tento 22-dielny seriál/séria bežal pod typickým názvom UPRCHLÍK aj na NOVE. A to v čase keď sa v USA séria ešte vysielala (január 2001). (Odkaz pre JOHNa DOE: Aj film A.Davisa, aj táto verzia z roku 2000 sú remakom klasického seriálu zo 60-tych rokov.) Je trestné, že tvorcovia (kvôli neúspechu v USA, alebo kvôli 11.9.2001?) sériu nechali bez rozuzlenia. STEPHEN LANG, ktorý geniálne stvárnil jednorukého vraha tak ostal nepotrestaný a jeho identita neodhalená. Hanba Vám WARNER BROS ! (25.3.2004)(25.3.2004)

Svého času v zaslouženém hlavním vysílacím čase napínavá podívaná se schopným sympaťákem Timem Dalym byla malým zjevením, u jehož žádné epizody jsem nesměl chybět. I na ploše jediné sezóny se ale projeví očividná (a v tomto případě i logická) repetetivnost epizodických zápletek, kterým slouží ke cti hlavně to, že se nesníží k vymýšlení nejnepravděpodobnějších zvratů. Přesto si seriálový Richard Kimble zasloužil větší šanci než mu produkce dala.(13.5.2006)

• Mire

ripo má pravdu, príbeh roztiahnutý na 22 častí, nedokončený seriál, hlúpo skončená posledná časť, umelé zápletky ktoré nemali hlavu a pätu, proste akoby sa zakaždým zrazu niečo posralo a utečenec musí furt proti niečomu bojovať. Nie nie, tento remake má veľa dier, ale keď som bol mladší som to ešte tak nevnímal, takže som si ho v pohode pozrel...(1.11.2009)

• - Záujem vlastniť práva na seriál mali NBC, CBS a ABC. Nakoniec ich získala CBS. (m.a.t.o.)

• - Rozpočet úvodnej epizódy bol 6 miliónov dolárov. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Seriál sa končí tzv. cliffhangerom (dramatický záver, v ktorom hrdina zostáva v nevyriešenej, nebezpečnej situácii; koniec v najnapínavejšom momente). (m.a.t.o.)