The Star Wars Holiday Special (TV film)

Dobrodružný / Muzikál / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1978, 97 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (44)

• M.a.t.t.

Ideálna silvestrovská zábava pre fanúšikov sci-fi, špeciálne Hviezdnych vojen. Aj vás by zaujímalo v akom časovom období ságy sa tento špeciál odohráva? Doporučuje sa však výhradne ako doplnok ku konzumácii alkoholu a sledovanie v partii je taktiež vítané.(2.2.2009)

• JAn

Tahleta papundeklová obludnost neměla nikdy spatřit světlo světa a Lucas měl okamžitě po jejím vzniku spálit všechny dostupné kopie. Sledovat ji je čirý masochismus. Jediné, co na tomhle speciálu stojí opravdu za to, je pětiminutová animovaná vložka, která poprvé představila postavu Boba Fetta. Zbytek je jenom nesourodý a nudný slet zrůdně prvoplánových estrádních vystoupení. Že byli Ewokové otravní? Pak jsou wookiové hotové peklo. Doufám, že Abramsova Hvězda smrti rozstřílí celý Kashyyyk na prach!(7.10.2013)

• D.Moore

Já vím, že je to hlavně pro děti, ale vždyť přece snad ani děti na tom nikdy nemohly být tak zle, aby se jim líbilo zrovna tohle. Každopádně pověsti nelhaly - bizarnější dílo aby jeden pohledal a jestli někdo nemůže vystát Jar Jara Binkse, v tomto případě mu bude stačit pět, deset nebo nedejbože patnáct minut na to, aby prvního Gungana, kterého potká, pozval na pivo a za všechno se mu upřímně omluvil. Protože třeba pohled na paní Chewbaccovou v zástěře, která vaří podle televizního pořadu čtyřruké mimozemšťanky... Ne, ne, ne a ne. Je to vážně Síla.(17.11.2015)

• Tom_Lachtan

Tenhle film je ukrutná zhovadilost, opravdu nesmírných rozměrů, už jen, jak to začíná - dva podivní kříženci piskořů, panenky Chukie a příliš dlouho používaných kartáčů na schody, kteří se pokouší vydávat za rodinku Chewbaccy/Žvejkala, se tu dívají na jakousi odpornou galaktickou verzi ein kessel buntes s něčím, co vypadá jako zběř jugoslávských válečných prchlíků v homoerotických oblečcích zářivých barev, co se vydávají za cirkusáky, aby je pustili přes hranici a proto se snaží improvizovat, když jim někdo řekne, ať ukážou, co cirkusálního dokáží. Což, pokud by někdo nepochopil, tak tím myslím, že to opravdu vypadá nedobře. A veškeré humory jsou tu rakovinotvorné, třebas když se Žvejkalovo manželka (popis viz výše + zástěra) pokouší vařit podle tv kuchařky, nebo.. Nebo cokoliv jiného, ok je tu relativně snesitelná animovaná část, která by se klidně hodila do animované sbírky krátkých scifi povídek Heavy Metal, ale to je zoufale málo. No.. Na druhou stranu, je to prostě poplatné totálně béčkové, soudobé, televizní zábavě a vzhledem k tomu, že se vysílalo jen jednou a pak se to zavřelo do trezoru, tak jsem nakonec lehce smířlivej.(26.5.2017)

• Janchor

I have a bad feeling about this.(19.11.2013)

• dr.horrible

Úbohá estráda. Pol boda za animák s Boba Fettom a to je tak maximum, čo tej urážke vypotím.(15.1.2018)

• pepo

WHAT THE FUCK?!?!? Drogy by mali vážne zákázať. Peklo pekelné, ale aspoň ten kraťas s Boba Fettom je celkom fajn. 1/10(4.1.2018)

• HAL

Svým způsobem nejhorší film všech dob - protože vedle tohoto dokonce ani Jar Jar Binks "není až tak zlý".(7.1.2014)

• Visáč

Jeden z vrcholov 70s nevkusu. Pri sledovaní takýchto ujetostí sa mi vždy zasteskne. Mám totiž podozrenie, že ak by som v tej dobe TV producentom pitchol ideu na farebný remake Občana Kanea s Travoltom v hlavnej roli a disko soundtrackom, nielenže by to schválili, ale ešte by ma vybavili lajnou koksu na cestu.(26.7.2016)

• anais

Tak toto pro mě bylo skutečným překvapením! Původní trilogie nemá tři díly, ale čtyři:-) !!! Jedná se o vánoční televizní (!) speciál, ve kterém se Chewbacca vrací s Hanem na svou rodnou planetu, aby mohla rodina pohromadě oslavit Life day. Tam na něj čeká jeho malý syn, manželka a táta. Většina děje se odehrává u Chewbaccových doma, takže centrem „děje“ je Chewieho rodina. Během hodiny a půl co to trvá, se manželka spojí s Lukem (právě opravuje R2), s Leiou, a chvíli je tam dokonce i Darth Vader. V jedné chvíli přijdou do domku imperiální vojáci a prohledají ho. Nakonec se objeví Chewie a Han, a shodí jednoho vojáka, který tam zbyl, z balkónu. Han řekne jak je má rád a tak. Vrcholem celého TV pásma (spíš než filmu – jsou tam i písničky a krátká animovaná vložka) je scéna, ve které Leia zpívá písničku do Williamsovi hudby. A to nejdůležitější je, že to, o čem mluvím je skutečně odehráno Harrisonem Fordem, Carrie Fisher, Markem Hammilem, Anthony Danielsem a J.E.Jonesem (pouze hlas Nevím, co napsat na závěr. Je to úlet, je to zklamání, že se k něčemu takovému propůjčili (kolik se toho napsala jak Fordovi nešli do úst trapné dialogy původní série – jenže to byla ve srovnání s touhle tv taškařicí POEZIE!), ale taky je to povinnost každého fanouška.(13.8.2005)

• SLOTH

kvuli názvu star wars(24.5.2011)

Pokud jako fanoušci Star Wars dokážete přijmout možnost krátké muzikálně-komediálně-sváteční odnože své oblíbené série, budete se královsky bavit. Osobně jsem se dlouho tak nenasmál. Je ovšem otázka, zda byl takový i původní záměr při natáčení, avšak to už bych nechal subjektivnímu výkladu. Obzvláště scéna při které Han Solo "vycuká" imperiálního vojáka k sebrání blasteru, při kterém dotyčný voják přepadne přes zábradlí, je z komediálního hlediska přímo geniální a hraničí až s parodií sebe sama. Chewbaccova rodinka je také nepopsatelná!(27.12.2008)

• PanCitron

Nechápu jak je možné, že se tak skvělá hláška jako I Hate Fish, nikdy neobjevuje v nejlepších filmových hláškách všech dob.(6.1.2016)

Binder byl na mol, ale zvládnul to z nadhledem.(17.6.2009)

• Kryton

U svatého Yody co bylo tohle? Nemít asi 5 piv v sobě tak bych nevydržel ani minutu. Jestli jsou dnešní vánoční speciály uděsné a trapné, pak ty před 30 lety byly ještě horší. Lucas źdímal prachy jak to šlo, herci ždímali ze sebe křečovité cosi a ten kdo tohle celý napsal a zrežíroval ždímal asi lysohlávky. Psycho-alko hvězdný úlet.(27.12.2009)

Guilty pleasure mamutích rozměrů, vedle kterých společně blednou jak Klonové války, tak Skyrtá hrozba. :)(18.2.2006)

• Bajda

Taky miluju Hvězdný války a jsem taky rád za cokoliv co se z jejich světa natočí, ale to že "jsou to Hvězdný války" je asi jediný, za co můžu dát tomuhle hvězdičku. Šok a zklamání jsou asi dvě slova,který vystihujou moje dojmy z tohohle filmu.(6.4.2008)

Dôkaz, že HVIEZDNYM VOJNÁM televízia nesekne. Všetko je tu neskutočne lacno vyzerajúce, pričom vesmírne scény sú len vystrihnuté zábery z originálneho filmu, herci nehrajú, iba ,,sú tam,, a tie hudobné čísla tam pasujú asi ako mníška do bordelu. Určené iba, opakujem IBA pre fanúšikov ságy, ktorí jediní majú šancu to prežiť bez úhony. A určite by som to nepustil haterom tohto Hviezdnevojnového eposu, len by som ich utvrdil v tom, čo tvrdia už celé dekády ( ale iba oni ). Že STAR WARS sú trápna sračka.(8.1.2016)

• matrosh

jedná se estrádu takže se to moc hodnotit ani nedá, já jen, že jsem u toho usínal protože je to zábava pro děti v předškolním věku :)(17.8.2010)

• bartias

V opravdu bizarním svátečním speciálu se představuje Chewbaccova rodina. Není divu, že na hodinu a půl wookijských skřeků by Lucas nejraději zapomněl. The Star Wars Holiday Special je špatný i pokud se na něj díváte jako nejzarytější a nejvěrnější fanoušek. Harrison Ford a Mark Hamill se sice mihnou ve vedlejší roli (Ford coby neohrožený Solo s poněkud lhostejnějším výrazem, než je pro tohoto intergalaktického pašeráka obvyklé briskně odzbrojí zlovolného imperiálního vojáka), ale nestojí to za to. Zbytek je více méně nesourodou přehlídkou tehdejších televizních hvězd. Pokud si na ni přesto troufnete, odměnou budiž animované intermezzo představující Bobbu Fetta a zpívající princezna Leia. Ta může být i docela dobrým trestem.(2.12.2010)

• Starface

U skrytý hrozby co tohle mělojako znamenat ?(18.10.2009)

Naprosto jedinecna vec - pri sledovani je ovsem nutna vetsi nez mala hladina alkoholu v krvi :-))) (coz ostatne asi meli i ti, co to napsali/natocili ;-) )(22.5.2006)

• Honzíno

Ty vole, na to se nedá koukat. :)) Jednu za SW a brutální štěky hlavních postav.(18.11.2010)

• Kubaso

Ne že by byl problém o tomhle legendárním počinu něco napsat, ale jak vlastně začít? Co takhle: Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii... Blbost! Ve skutečnosti to přišlo na svět poměrně nedávno, a to nejen v téhle galaxii, ale bohužel přímo na téhle planetě - THE STAR WARS HOLIDAY SPECIAL! Těžko uvěřit, že jde o výsledek snažení myslících lidských bytostí (a pěti scénáristů). U scén se Žvejkalovou famílií, v nichž jedinou komunikaci mezi nimi, potažmo s divákem, obstarává smršť nesnesitelného vrčení a chrochtání, se ještě dá jakžtakž bavit nad debilitou toho všeho, která překonává snad i Teletubbies. To platí pro prvních circa pět minut, než člověku dojde, že se ho ta chlupatá sebranka bude snažit tím řvaním připravit o rozum i po zbytek filmu. Sklapnou pouze při příležitostech, kdy musí uvolnit místo pro nějakou estrádní kravinu, kterou pak sledují v televizi, případně na hologramu - cirkus, pořad o vaření, MTV, instruktážní video, pornokanál... prostě normálka. Copak právě vynalezli televizor, aby mi ho imrvére cpali pod nos? Jestli se o civění na bednu říká, že je ztrátou času, čím je pak sledování toho, jak na ni čumí jiní? Trocha potenciálu tu přitom byla. Jedna část, která má dokonce i nějakou tu atmosféru, se odehrává v proslavené filmové kantýně a motá se kolem jejích hostů a personálu. Nebylo by to snad příhodnější místo pro prezentaci všech těch kabaretních výstupů? I kdyby byly sebehorší, aspoň by to vnitřně dávalo smysl a odpovídalo to zvolenému formátu pořadu. A když už měli tvůrci přístup k vystřiženým scénám z Hvězdných válek, proč nezařadili třeba setkání Lukea a Biggse na Tatooine? Přinejmenším by tak nemuseli do svého projektu tahat chudáka Hamilla, jenž s tím nánosem makeupu vypadá jako živá matrace pro vojáky ve vzdálených imperiálních koloniích. Ale dost fantazírování. Z dalších segmentů, které nejsou vyloženě strašné, bych vyzdvihl trochu divně stylizovaný animák s Bobou Fettem a snad ještě docela fajn song od Jefferson Starship. Kdyby v jeho doprovodném klipu neabsentovala Grace Slicková a celé to nebylo utopeno v růžových efektech, dalo by se na něj i dívat. Naopak příšerné je zcestně zaranžované Williamsovo ústřední téma, do něhož se pokouší zpívat nebohá Carrie Fisherová, jež někdy tou dobou začala frčet na koksu. Výstupy Harveye Kormana pak představují takové komediální dno, že by se o něm ani Jar Jaru Binksovi nesnilo. Zkrátka, ani tak geniální kšetfsman a na stará kolena též manipulátor s historií a prznitel celuloidu, jakým je George Lucas, nedokázal Star Wars Holiday Special vymazat z kolektivního povědomí. Taková je to Síla. Nechť nás tedy provází navždy, aby nám připomínal, kam až to může vést, když je s výsledkem něčího umu a fantazie nakládáno jako s produktem.(13.1.2016)

• Paity

Pro naprosté super fanoušky série Star Wars určitě ano, pro nás ostatní normální nadšence či obyčejné sledovače televize asi zbytečné.(8.2.2013)

• matolas

Sartre o tom napísal román. Volal sa Hnus.(6.1.2016)

• Vaklaf

Tak tohle bylo jedno z největších WHAAAT?! za hodně dlouhou dobu. Ano, je to opravdu špatný. Zvlášť fanatickým fanouškům SW z toho musí krvácet oči a měknout mozek. Ale díky tý špatnosti je to i docela zábavný. Místama. Ale upřímně, asi jsem viděl i horší filmy. Hlavní je udržet si nadhled. ;-)(21.12.2017)

• Všelicos

I feel disturbance in force. Ani se nedivím, že se k tomu Ford nehlási... :D :D(23.12.2017)

• M.u.t.t.t.y

Nikdy jsem si nedokázal představit, že bych s takovým zhnuseným WTF výrazem po několika málo minutách vypínal něco s nálepkou Star Wars, tím spíš, vyskytuje-li se v tom starouš Ford. Brrrr..(5.9.2012)

• axiom

Viděl jsem to dvakrát, vždy na nějaké akci, takže ne celé. Konec jsem neviděl ani jednou. No nevím, je to asi opravdu jen úlet nebo sranda k vánocům. Dnes jsou vánoční speciály v každém seriálu, tenkrát to byly asi novinka. Pro fanoušky je to střípek do mozaiky, pro ostatní možná zajímavost nebo taky ne.(9.1.2007)

• Vilg

Temná strana Síly.(31.10.2013)

• Frantisek.Fu

29%(21.4.2018)

Lepší než od Abramse.(21.12.2015)

Jednu věc je třeba přijmout, ještě než se na film půjdete podívat: Ano, JE to bezesporu příšerné a laciné a sedmdesátými lety skrz naskrz prosáklé dílko, které se v televizi vysílalo pouze jednou. :-) Nicméně za tu dobu, která od jeho vzniku uběhla, se z něj stal jakýsi "maskot" a "miláček publika" pro všechny neradikální fanoušky STAR WARS. Tento televizní film představil spoustu prvků, které nyní tvoří právoplatnou součást Star Wars universa (nájemný lovec Boba Fett, wookieeská planeta Kashyyyk, Chewbaccova rodina, wookieeský Den života, šéfkuchařka Gormaanda, noční barmanka Ackmena). Navíc jsou některé scény opravdu vtipné nebo jinak povedené (holonetový pořad o vaření v podání vynikajícího Harveyho Kormana, scény s obchodníkem Saunem Dannem v podání Arta Carneyho, nebo výborná píseň od skutečné kapely Jefferson Starship) . Naproti tomu je televizní film v některých scénách hodně naivní až trapný. Některé z těchto scén už stačily "zlidovět" (např. zpěv princezny Leiy, mystická oslava Dne života) a staly se legendami v negativním slova smyslu a některé už asi "nezlidoví" nikdy.(28.1.2008)

• PajinkaKox

Tak tohle se opravdu nepovedlo...(11.8.2014)

• FellowT

Ako by som začal... Jedného krásneho dňa sme sa s kamarátmi rozhodli že si pozrieme tento krásny dobrodružný/ /sviatočný /rodinný /sci-fi /erotický /muzikál plných emocií, radosti či obav s ohlučujúcimi a opakujúcimi zvukmi tvorov menom Wookie, ktorý vám rozhodne spríjemnia skoro dvojhodinový hudobný zážitok. Ak sa pýtate.... Budú tam aj titulky ? Nemajte obavy nebudú. Užijete si plný dvojhodinový zvukový potencial emocionalnych výlevov Wookie. Potom prichádza na rad muzikál. Kde si poviete... "Konečné niečo iné..." CHYBA ! Zistite že nie len Wookiovia vám možu s prijemniť tento skvost. Hudobné skupiny vám prídu ako na drogách a máte chuť si zobrať aj vy... aby muzikál skôr ubehol. Nehovoriac o medzihviezdnej pornografií pre starých wookieov. Tento muzikál odporúčam pozrieť len ak máte pud sebezáchovy v úplnom poriadku. (Trash)(1.1.2016)

• Spacestone

U tohoto filmu si i největší fanoušek Hvězdných válek párkrát zívne, proto nechápu jak mohl Lucas dopustit, aby nějaký divák Hvězdných válek tohle viděl, takže dvě hvězdy za název Star Wars a za animovaného Boba Fetta.(24.6.2017)

Je to něco tak příšerného, že se mi to jistým zvráceným způsobem líbilo. Těch pět hvězdiček berte s velikými úvozovkami.(1.9.2005)

• Czexx

Tohle si pouštějte pouze v případě, že je to jeden z posledních vašich nehodnocených filmů na ČSFD, nebo jste náhodou odborníci na "wookieštinu". Že je toto povinnost pro fanouška SW? Ne, není a uřpímně nechápu těch 35 %. Odpad - bez debat. Ke komentáři M.a.t.t.a: S alkoholem a ve skupině je to skutečně chvíli sledovatelné a dá se i zasmát, ale otrava alkoholem za to vážně nestojí, takže až vás to začne štvát, prostě to vypněte.(30.8.2011)

• Aechato6

Tak tohle byla asi největší ztráta času v mém životě(28.5.2017)

• hippiesak

Jedna hvězda za záverečnou píseň pro Carrie Fisher... jinak souhlasím s Lucasem, že toto nemělo nikdy vzniknout.(20.6.2018)

• Adolf47

Je to Star Wars...nebýt toho, hodnotím to jako odpad!(11.10.2009)

• Maksim

O něco malo horši než sedmy a osmy dil serie(20.12.2017)

• Elisandra

No, tak co k "tomuhle" dodat... Já opravdu nevím... Podle mne je tohle ideální film pro sebevrahy. Zkuste si to pustit před tím než dokončíte, co máte plánu. Opravdu. Protože pokud ani po tomhle neuznáte, že Váš život ještě není tak strašný, tak pak jste asi jedním z těch, co se na tomhle VYVHRELI filmové tvorby podíleli. Upřímně, já bych chtěl okusit tu látku, jíž všichni co s tím mají co společného museli nedobrovolně přijmout, aby dokázali zplodit něco tak DEHONESTUJÍCÍHO. Já sám jsem se první hodinu sám sebe ptal proč to k***a sleduji a zbylou půlhodinu jsem se už jen modlil a plakal: "AŤ UŽ TO PROPÁNAJÁNA SKONČÍ!!!" A proto tu hvězdičku nedávám ani za odvahu něco takového pustit do televize a vůbec do světa, ale pro všechny co trpěli se mnou a dokázali tu věc dodívat až do konce. P.S.: A jestli tohle měl být kapitalistický výsměch socialistickým silvestrovským večerům, pak jsem rád, že jsem se nenarodil ve Velké Americe.(22.12.2017)