poster

The Star Wars Holiday Special (TV film)

Dobrodružný / Muzikál / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1978, 97 min

 • D.Moore
  odpad!

  Já vím, že je to hlavně pro děti, ale vždyť přece snad ani děti na tom nikdy nemohly být tak zle, aby se jim líbilo zrovna tohle. Každopádně pověsti nelhaly - bizarnější dílo aby jeden pohledal a jestli někdo nemůže vystát Jar Jara Binkse, v tomto případě mu bude stačit pět, deset nebo nedejbože patnáct minut na to, aby prvního Gungana, kterého potká, pozval na pivo a za všechno se mu upřímně omluvil. Protože třeba pohled na paní Chewbaccovou v zástěře, která vaří podle televizního pořadu čtyřruké mimozemšťanky... Ne, ne, ne a ne. Je to vážně Síla.(17.11.2015)

 • D.Paulus
  ***

  Jednu věc je třeba přijmout, ještě než se na film půjdete podívat: Ano, JE to bezesporu příšerné a laciné a sedmdesátými lety skrz naskrz prosáklé dílko, které se v televizi vysílalo pouze jednou. :-) Nicméně za tu dobu, která od jeho vzniku uběhla, se z něj stal jakýsi "maskot" a "miláček publika" pro všechny neradikální fanoušky STAR WARS. Tento televizní film představil spoustu prvků, které nyní tvoří právoplatnou součást Star Wars universa (nájemný lovec Boba Fett, wookieeská planeta Kashyyyk, Chewbaccova rodina, wookieeský Den života, šéfkuchařka Gormaanda, noční barmanka Ackmena). Navíc jsou některé scény opravdu vtipné nebo jinak povedené (holonetový pořad o vaření v podání vynikajícího Harveyho Kormana, scény s obchodníkem Saunem Dannem v podání Arta Carneyho, nebo výborná píseň od skutečné kapely Jefferson Starship) . Naproti tomu je televizní film v některých scénách hodně naivní až trapný. Některé z těchto scén už stačily "zlidovět" (např. zpěv princezny Leiy, mystická oslava Dne života) a staly se legendami v negativním slova smyslu a některé už asi "nezlidoví" nikdy.(28.1.2008)

 • JAn
  odpad!

  Tahleta papundeklová obludnost neměla nikdy spatřit světlo světa a Lucas měl okamžitě po jejím vzniku spálit všechny dostupné kopie. Sledovat ji je čirý masochismus. Jediné, co na tomhle speciálu stojí opravdu za to, je pětiminutová animovaná vložka, která poprvé představila postavu Boba Fetta. Zbytek je jenom nesourodý a nudný slet zrůdně prvoplánových estrádních vystoupení. Že byli Ewokové otravní? Pak jsou wookiové hotové peklo. Doufám, že Abramsova Hvězda smrti rozstřílí celý Kashyyyk na prach!(7.10.2013)

 • Elisandra
  *

  No, tak co k "tomuhle" dodat... Já opravdu nevím... Podle mne je tohle ideální film pro sebevrahy. Zkuste si to pustit před tím než dokončíte, co máte plánu. Opravdu. Protože pokud ani po tomhle neuznáte, že Váš život ještě není tak strašný, tak pak jste asi jedním z těch, co se na tomhle VYVHRELI filmové tvorby podíleli. Upřímně, já bych chtěl okusit tu látku, jíž všichni co s tím mají co společného museli nedobrovolně přijmout, aby dokázali zplodit něco tak DEHONESTUJÍCÍHO. Já sám jsem se první hodinu sám sebe ptal proč to k***a sleduji a zbylou půlhodinu jsem se už jen modlil a plakal: "AŤ UŽ TO PROPÁNAJÁNA SKONČÍ!!!" A proto tu hvězdičku nedávám ani za odvahu něco takového pustit do televize a vůbec do světa, ale pro všechny co trpěli se mnou a dokázali tu věc dodívat až do konce. P.S.: A jestli tohle měl být kapitalistický výsměch socialistickým silvestrovským večerům, pak jsem rád, že jsem se nenarodil ve Velké Americe.(22.12.2017)

 • bartias
  **

  V opravdu bizarním svátečním speciálu se představuje Chewbaccova rodina. Není divu, že na hodinu a půl wookijských skřeků by Lucas nejraději zapomněl. The Star Wars Holiday Special je špatný i pokud se na něj díváte jako nejzarytější a nejvěrnější fanoušek. Harrison Ford a Mark Hamill se sice mihnou ve vedlejší roli (Ford coby neohrožený Solo s poněkud lhostejnějším výrazem, než je pro tohoto intergalaktického pašeráka obvyklé briskně odzbrojí zlovolného imperiálního vojáka), ale nestojí to za to. Zbytek je více méně nesourodou přehlídkou tehdejších televizních hvězd. Pokud si na ni přesto troufnete, odměnou budiž animované intermezzo představující Bobbu Fetta a zpívající princezna Leia. Ta může být i docela dobrým trestem.(2.12.2010)

 • Bea Arthur

 • - Ve chvíli, kdy se moderátor pořadu Noční Show Conana O’Briena (od r. 1993) Harrisona Forda na film zeptal, herec zavrtěl hlavou a pronesl, že na film už zapoměl. (Terva)

 • - Film sice vzbudil u fanoušků ságy odpor, přesto byl však stahován z internetu v hojné míře. (Terva)

 • - Z rozhovorů a dotazů bylo zjištěno, že divákům se nejvíce líbila animovaná část s Boba Fettem. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace