The Star Wars Holiday Special (TV film)

Dobrodružný / Muzikál / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1978, 97 min

• bartias

V opravdu bizarním svátečním speciálu se představuje Chewbaccova rodina. Není divu, že na hodinu a půl wookijských skřeků by Lucas nejraději zapomněl. The Star Wars Holiday Special je špatný i pokud se na něj díváte jako nejzarytější a nejvěrnější fanoušek. Harrison Ford a Mark Hamill se sice mihnou ve vedlejší roli (Ford coby neohrožený Solo s poněkud lhostejnějším výrazem, než je pro tohoto intergalaktického pašeráka obvyklé briskně odzbrojí zlovolného imperiálního vojáka), ale nestojí to za to. Zbytek je více méně nesourodou přehlídkou tehdejších televizních hvězd. Pokud si na ni přesto troufnete, odměnou budiž animované intermezzo představující Bobbu Fetta a zpívající princezna Leia. Ta může být i docela dobrým trestem.(2.12.2010)

• Visáč

Jeden z vrcholov 70s nevkusu. Pri sledovaní takýchto ujetostí sa mi vždy zasteskne. Mám totiž podozrenie, že ak by som v tej dobe TV producentom pitchol ideu na farebný remake Občana Kanea s Travoltom v hlavnej roli a disko soundtrackom, nielenže by to schválili, ale ešte by ma vybavili lajnou koksu na cestu.(26.7.2016)

• anais

Tak toto pro mě bylo skutečným překvapením! Původní trilogie nemá tři díly, ale čtyři:-) !!! Jedná se o vánoční televizní (!) speciál, ve kterém se Chewbacca vrací s Hanem na svou rodnou planetu, aby mohla rodina pohromadě oslavit Life day. Tam na něj čeká jeho malý syn, manželka a táta. Většina děje se odehrává u Chewbaccových doma, takže centrem „děje“ je Chewieho rodina. Během hodiny a půl co to trvá, se manželka spojí s Lukem (právě opravuje R2), s Leiou, a chvíli je tam dokonce i Darth Vader. V jedné chvíli přijdou do domku imperiální vojáci a prohledají ho. Nakonec se objeví Chewie a Han, a shodí jednoho vojáka, který tam zbyl, z balkónu. Han řekne jak je má rád a tak. Vrcholem celého TV pásma (spíš než filmu – jsou tam i písničky a krátká animovaná vložka) je scéna, ve které Leia zpívá písničku do Williamsovi hudby. A to nejdůležitější je, že to, o čem mluvím je skutečně odehráno Harrisonem Fordem, Carrie Fisher, Markem Hammilem, Anthony Danielsem a J.E.Jonesem (pouze hlas Nevím, co napsat na závěr. Je to úlet, je to zklamání, že se k něčemu takovému propůjčili (kolik se toho napsala jak Fordovi nešli do úst trapné dialogy původní série – jenže to byla ve srovnání s touhle tv taškařicí POEZIE!), ale taky je to povinnost každého fanouška.(13.8.2005)

• JAn

Tahleta papundeklová obludnost neměla nikdy spatřit světlo světa a Lucas měl okamžitě po jejím vzniku spálit všechny dostupné kopie. Sledovat ji je čirý masochismus. Jediné, co na tomhle speciálu stojí opravdu za to, je pětiminutová animovaná vložka, která poprvé představila postavu Boba Fetta. Zbytek je jenom nesourodý a nudný slet zrůdně prvoplánových estrádních vystoupení. Že byli Ewokové otravní? Pak jsou wookiové hotové peklo. Doufám, že Abramsova Hvězda smrti rozstřílí celý Kashyyyk na prach!(7.10.2013)

• D.Moore

Já vím, že je to hlavně pro děti, ale vždyť přece snad ani děti na tom nikdy nemohly být tak zle, aby se jim líbilo zrovna tohle. Každopádně pověsti nelhaly - bizarnější dílo aby jeden pohledal a jestli někdo nemůže vystát Jar Jara Binkse, v tomto případě mu bude stačit pět, deset nebo nedejbože patnáct minut na to, aby prvního Gungana, kterého potká, pozval na pivo a za všechno se mu upřímně omluvil. Protože třeba pohled na paní Chewbaccovou v zástěře, která vaří podle televizního pořadu čtyřruké mimozemšťanky... Ne, ne, ne a ne. Je to vážně Síla.(17.11.2015)

• Bea Arthur

• - Sám režisér George Lucas povedal o tomto filme: "If I had the time and a sledgehammer, I would track down every copy of that show and smash it.", čo by sa dalo preložit ako: "Keby som mal čas a kladivo našiel by som každú kópiu filmu a zničil ju." (martincba)

• - Film sice vzbudil u fanoušků ságy odpor, přesto byl však stahován z internetu v hojné míře. (Terva)

• - Ve chvíli, kdy se moderátor pořadu Noční Show Conana O’Briena (od r. 1993) Harrisona Forda na film zeptal, herec zavrtěl hlavou a pronesl, že na film už zapoměl. (Terva)