Pro balík prachů

Mark Williams

Shelly Johnson

Mark Isham
  • Houbiczska

Poslední kino návštěva před uzavřením nakonec není takové potěšení, jaké jsem čekal, ale mohlo to dopadnout i hůř. Přirovnání k Taken, Non Stop nebo Cizinec ve vlaku je určitě na místě, hold Neeson si jiné role než revenge akčňárny pomalu ani nevybírá. Tím se dostávám ke scénáři, který je zde ale až neskutečně hloupý a doslova jediné rozhodnutí jediné postavy ve filmu nebylo racionální - naopak se všichni chovali přesně naopak, než jak by se chovat měli. Dále se zde vyskytuje bohužel i množství logických chyb, filmařských chyb (změny aut...) apod, ale co mě nejvíc mrzí, že ani akce za moc nestojí. Nedočkáme se zde žádných dlouhých sekvencí, přestřelka je všehovšudy jedna, žádné nože nebo kontaktní souboje. Liam Neeson má už bohužel svůj vrchol za sebou a jeho akce v poslední době jsou jako zpomalený záběr, jsou strašně zasekané a nudné - na jeho 68!!! let je to i tak dost úctyhodný výkon, ale s tímhle už by měl pomalu končit. Z vedlejších rolí zmíním Kate Walsch (13 reasons why) a záporáka Jai Courtney (Rezistence), kteří si jako doplněk do hlavní trojky kradou filmové dění pro sebe, protože nikdo jiný se zde ani moc neobjeví, ale rolí se ujali obstojně. Je to prostě klasické akční béčko, které ale nefunguje nijak dobře po žádné stránce a ve výsledku jsem spíše mírně zklamaný a do pár dnů bych na něj možná raději zapomněl, ale jako poslední kino před lockdownem - proč ně.(9.10.2020)

Příjemné překvapení, ať už z důvodu slabého marketingu či koronaviru, tak "Honest Thief" jsem vůbec nikde předtím nezahlédl. Byť se jedná o snímek trošičku sluníčkový a svým způsobem jednoduchý, tak o zábavu není nouze. Napětí zde fungovalo celkem parádně a sem tam i humorné hlášky. Filmy Liama Neesona mě jen málokdy zklamou.(8.10.2020)

Průměrná Neesonovka, která trpí vysokou koncentrací klišé a absurdních náhod, sem tam i s nějakou tou ignorací logiky. Není to špatné, ale na akčňák je to moc bez akce a na thriller zase přílíš předvídatelné. Po režijní stránce to je těžká rutina a herecký ansámbl to taky zrovna nehrotí. Pro někoho to může být fajn žánrovka, ale nic víc.(11.10.2020)

• M.J

Dá se to, kamera je celkem pěkná , ale chování postav je často totálně vypatlané ( Hlavně teda Liam) , akční scény jsou v první polovině vyloženě marné a někdy se jen tak prohodí auto (Jay v první hodině řídí Dodge a ke konci filmu Chevrolet) , automobilová scéna se totiž točila v roce 2018 a poté své auto už asi majitel prodal ....Ke konci to má docela napětí , ale nic než levné, “blbé” béčko neočekávejte..(8.10.2020)

Uff tak jsem to ještě stihnul a dal si třetí a patrně poslední kino v tomhle pojebaným roce po Mizerech a Tenetu. Dostal jsem takovýho standartního Neesona kterej si jede pořád to svoje a i když už asi i on má svůj vrchol za sebou, tak rozhodně nezklame a do nadprůměru se určitě dostane. Co filmu trochu podráží nohy a brání vyššímu hodnocení je místy opravdu hodně blbej scénář, kdy někdy hlavnímu hrdinovi díky absurdnímu chování všech ostatních vyjdou úplně neskutečný věci. Akce je dost a Neeson i když už má svoje limity, tak to co od něj očekáváte si odehraje. Takže ve finále člověk letos bere v klidu i tohle a není důvod přehnaně píčovat.65%(10.10.2020)

• - Scény automobilové honičky byly natočeny v listopadu 2018. (fanda124)

• - Třetí akční film představující postavu Liama ​​Neesona jako obviněného ze zločinu, kterého se nedopustil, po filmech Non-Stop (2014) a Taken 3 (2014). (fanda124)