Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu. Komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete. (T.H.A. - Total Helpart)

Kunderion

Za mě nejlepší Jarchoňův počin! A není to jen za to, že mě tehdy přijal na FAMU; tady v tomhle spektáklu jsem ho poprvé pochopil! (Esence devadesátek, kombinace Jarchoně, Kaurismakiho, Lynche, sklepáků a Pavla Gobla...) Díky, Petře! ()

chip.era

Bourák jednoznačně není dobrým filmem. Má zcela nelogický scénář a spoustu věcí ve filmu se děje jakoby omylem a mimochodem. Nicméně z naprosté bídy ho táhnou dobré herecké výkony hlavních protagonistů a pěkné kostýmy a hudba. Nevím jestli mají místní znalci nějaký skrytý zájem hnát film záměrně do pekel, ale krom několika wtf. momentů jsem se v kině filmem celkem příjemně bavil. A vo tý hloupý letní zábavě ten film vlastně je, no ne :-) ()

witch.rch

Čekala jsem dlouhé dny, jestli zpětně neshledám víc pozitiv na Bourákovi, abych mu hodnocením nepřitížila 😉. Poprvé jsem odcházela "dobrovolně" do kina s vědomím, že film má po několika dnech hodnocení 21 % 🙈. Nejďříve tedy ta pozitiva: hudba. A pak, když v komparsu zahlédnete někoho, koho znáte. Takže když se v záběru objevil oblíbený rumburský barista, v sále "obdivně" zašumělo jeho jméno. Film se točil totiž tady u "nás"ve Výběžku. Skvělé herecké obsazení v čele s věhlasným režisérem. A teď, co se mi nelíbilo. Všechno ostatní. Proč nezůstala aspoň ta linka s kapelou "vyprávějící/komentující" celý příběh? To je mi snad největší záhadou. Určitě by to byly slušné mantinely, jak udržet ten děj v nějakém uchopitelnějším celku. V jaké době se to vlastně odehrává? Vybavení domu Bouráka? Zavřené herny? Ty mobily?! Další záhady už pominu. A jediná hláška, u které jsem se zasmála, je pro zbytek republiky naprosto neuchopitelná/nepodstatná replika, protože neznají místopis Výběžku. Takže. Fakt ne. Chtěla jsem dát tři, ale je to za dvě. ()

KasaK

Co všichni máte, tvl? To tady většina nechápe tu absurdní nadsázku snímku, se super, až tarantinovským twistem, se špetkou Marhoula a prosolené divadlem Sklep? Trojan s Macháčkem naprosto úžasní, ale kdo se mi líbil nejvíc byla Veronika Marková. Ano, začátek je takový uhlodaný, uloudaný, kdy nechápete, "co to jako je nebo co z toho bude", ale pak se to celkem slušně rozjede. :) Za mě ★★★½. Ale protože tu nejdou stáry půlit, dám tomu 4 ★, páč to většina nepochopila. ()

fafejt001

JEDNU * za Veroniku . Jinak dost ubohé , tedy , jěště tanečky byly fajn . Jinak slátanina , která měla , asi, býti " krejzííí " černou komedií . Vůbec mne to neoslovilo . Zřejmě nejhorší komedie tohoto roku . ()

Trilobajt odpad!

A hlavní cenu v kategorii "nejhorší český film roku 2020" získává BOURÁK!! A v další kategorii, kterou je "nejhorší český film roku 2020 s největší propagací" získává.... opět BOURÁK. A v poslední kategorii "nepochopíš to" získává hlavní cenu opět světe div se snímek BOURÁK..... A určitě to nebudou ceny poslední. ()

ČR

Nevím jestli jsme měli po listopadu smartphony jak plácačky (z roku 2019) a robotické vysavače. Jediné pozitivum vidím v hudbě, jinak to je mizérie. 20% ()

Dawe2

Herecky bomba, kamera výborná, ale ten scénář ... Přitom základní nápad by ještě šel, postavvy jsou výborně propracované, je to místy sranda, ale pojmout to maličko jinak, velká škoda nevyužitého potenciálu. Spoustu věcí by si šlo odpoustit a pomohlo by to, vyprávění formou koncertu, Elvise, trapného bosse Binga a na něj navazující (ne)děj a v neposlední řadě i ubrat slušný kus stopáže. A mohlo to bý klidně na 80%. Takhle ušmudlaných 40% a to především za herce, jejich výkony, postavy, nápad. Je to bída a škoda. Klobouk dolů před Trojanem a Markovou, to jsou hvězdy tohohle filmu, to fakt fungovalo. Ale herec těžko úplně zachrání scénář, zbytečnosti v něm a (ne)děj. Nenáročně v TV ale třeba stojí za to si ti pustit, především díky Trojanovi, Markové a celkem pěknému vizuálu, celkem hezky se na to kouká, i když místy nudně a trapně :-). ()

esmoke

Na oficiálních stránkách uvádí: Scénář Bouráka napsal Petr Jarchovský a z námětu na sociální drama vznikla ulítlá černá komedie o dospělé dceři, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů dřív, než půjde celá rodina ke dnu. No tak to se tam opravdu nestalo. Dcera přesvědčuje matku, aby se na otce vykašlala... Hudba dobra, texty už tolik ne. Jak asi vypadal původní scénář? ()

EddieIron

Myslím, že Trojan Bros. si řekli něco ve smyslu "Natočíme nějakou šílenou pitomost, určitě se najde někdo, kdo to bude vychvalovat." A asi jim to vyšlo. Já dáván jednu hvězdu za muziku a asi dva dobré vtípky. ()

Pan.Antonin odpad!

ČSFD mi tento rok opět dává možnost přispět k rozhodnutí o Ceně filmových fanoušků na Českém lvu, nicméně zjistil jsem, že jsem žádný český film z tohoto roku neviděl. Vzhledem k tomu, že mám čas do 10. ledna, tak můžu několik filmů zkusit a vybrat si z nich favorita. Tím však rozhodně nebude ani (hrozná "artová" pocta jak starým filmům, tak M.R. Štefánikovi) Cesta do Nemožna, ani zoufale nevtipná Crazy komedie Bourák, protože zvěsti nelhali a skutečně je tento film velmi špatný, ba přímo hrůzostrašný. A to se pod scénářem nepodepsal nikdo jiný než jeden z čelních představitelů FAMU a tvůrce výborných Pelíšků Jarchovský. Tohle nesmí v zahraničí nikdo vidět, protože to, co si o naší kinematografii pomyslí, nebude vůbec dobré. ()

Saxos

Česká televize, která má stále na nařízení státu dost sponzorů, kteří jim pravidelně měsíčně pošlou nějaký peníz, získala ještě několik rozhazovačných firem a obšťastnila nás komedií. Jasně, že to bylo trapný stejně, jako ty nalepený kérky. A sláva. Dokonce od začátku až do konce. To fakt nebyla Pomáda! Nepochopil jsem, že je někdo schopný napsat scénář k skvělým Pelíškům a po 20 letech tohle. Ale jo, všechno po 20 letech stálo za …. Zajímala by mě cílová skupina diváků. Zapory: dialog s tlustým Elvisem to zabil úplně. Závěr: nedoporučuji, já vydržel, protože jsem nevěřil. ()

Germanicvs

Bourák je ukázkovým příkladem stavu současného českého filmu, kde forma vítězí na prázdným/vyprázdněným obsahem. Možná, že je tato retro hudební komedie nadějí, že se díky ní zostuzená tuzemská produkce odlepí od pomyslného dna a vydá se cestou ke hladině. ()

rigby

Podivný příběh, jehož nadsázka mi tedy moc nesedla. Ani role Ivana Trojana, který se zjevně inspiroval Šakalími léty. V tom byla vidět jakási podobnost a možná i návaznost. Jen ten optimistický závěr se mi líbil. Ale podruhé už to vidět nemusím. ()

Ironhead

Tak tenhle počin jsem nějak nepobral. Je tu plno dobrých herců, kteří ale nemají co hrát, protože tenhle film nějak nemá děj. A to mám jinak filmy od Ondřeje Trojana docela dost rád. Stále tedy považuju za nejlepší film jeho režijní prvotinu "Pějme píseň dohola". ()

Maraboy odpad!

Je v tom cejtit dech divadla Sklep, ale nějak tomu schází dech a celkově je to nezáživná ptákovina. Rádoby Pomáda po česku. ()

kolly13 odpad!

Další česká tragédie postavená na Trojanovi, který nehraje, ale je zcela věrnou kopií filmového odpadu. Pěkné oči šik Bokové to nezachrání a já si říkám, kdo tohle platí? Kdyby to bylo alespoň navoňené uměním, ale nuly od nuly pošla. ()