Adam Duncan se narodil 11. prosince 1987 a zemřel při tragické nehodě v den svých osmých narozenin. Zoufalí rodiče se po smrti milovaného syna obrátí na doktora Richarda Wellse (Robert DeNiro), který se na špičkové úrovni zabývá genetickým výzkumem. Bez většího váhání přijmou jeho nabídku ke klonování jejich mrtvého dítěte. Adam se znovu narodil 23. září 1996. Brzy se však ukazuje, že je trochu jiný, než byl předtím. Zprvu drobné změny v jeho chování jsou stále patrnější. Rodiče se nejdřív snaží děsivou proměnu svého synka nevidět. Brzy však poznávají, že se někde stala chyba. Adamova povaha se začíná zlověstně měnit. Podaří se osudný omyl napravit? (Magic Box)

kaylin

Americký snímek „Godsend“ doplácí na to, že má hodně špatný scénář, který nejprve dokáže diváka zaujmout, je v tom něco mysteriózního, i když až moc vědecko-fantastického, jenže pak se to začne víc a víc rozplétat a vy přemýšlíte o tom, proč herci, kteří rozhodně nejsou špatní (Kinnear, De Niro) kývli na něco takového, co dává smysl opravdu jen povrchně. Špatné, špatné. ()

sedm.1

Velmi povedený začátek,nudící prostředek,trapný konec!Thriller bez špetky napětí nemůže být dobrý thriller.Jediný,kdo mě nezklamal,byl můj oblíbenec Greg Kinnear,Robert De Niro mi přišel dost nevýrazný a dětský představitel vyloženě odpudivý!Přišlo mi,že tvůrci chtěli vytvořit něco originálnějšího,ale vytvořili neoriginální nudu s nemastným,neslaným a hlavně hloupým dějem.A opakuji,naprosto bez napětí a atmosféry! ()

petero

Po technickej stránke veľmi nevýrazný film s dobrým nápadom, ale slabým scenárom. Vďaka hereckému obsadeniu je film dosť zaujímavý, bohužiaľ aj predvídateľný. De Niro v úlohe doktora je dobrý, škoda že nedostal viac priestoru. Mladé chlapča je po znovu narodení debilne ostrihané, vyzerá ako zaostalé a ešte sa tak aj sprava. No neviem či je OK točiť film o 8 ročnom vrahovi. ()

Dever

Soundtrack Brian Tyler: 1. Main Titles [3:35] ,2. Adam [1:16] ,3. Zachary [3:49] ,4. Birth [1:48] ,5. Regression [1:54] ,6. Face Down [1:36] ,7. Contemplation [2:54] ,8. Near Miss [2:19] ,9. Not to Me [1:46] ,10. Damp Woods [4:01] ,11. To Godsend [2:26] ,12. Did I Die? [1:06] ,13. New Home [2:23] ,14. Transfigurations [2:58] ,15. Second Opinion [1:36] ,16. Epiphany [0:56] ,17. Shack in the Woods [2:23] ,18. Photo Discovery [2:23] ,19. First Disturbance [2:12] ,20. Loathing [1:43] ,21. Funeral [1:36] ,22. Crash [2:18] ,23. Draw the Burning Building [3:59] ,24. Curtains [2:08] ,25. Illusion Confusion [2:06] ,26. Comatose [1:32] ,27. Darkroom [1:33] ,28. No Return [1:44] ,29. Completion [1:04] ,30. End Titles [4:20], ()

Morholt

Podivnost. Teda ne, že by to bylo bůhvíjak vymyšlené. Jedná se vlastně obyčejný klonovací thriller se vzpomínkami původního subjektu, ale je tu tolik scénáristických zmatků, že se stal film divným. Ale bohužel ne v dobrém slova smyslu. Neseděl mi ani Cameron Bright. Byl tady na mě až moc psycho, což by v jistých polohách sice nebylo na škodu, ale on si ten narušený výraz uchovával po celou dobu, takže to přepínání mezi divným a normální dítětem člověk nezaznamená. Zbytek herců zapadl do průměru, což platí i pro De Nira, ale na jeho obranu je třeba říct, že tu vlastně ani neměl co hrát. Tvůrci se nevyznamenali ani co se napětí či atmosféry týče, takže 30% je pro mě maximální hodnocení. ()

• Společnost Lions Gate v rámci propagace filmu vytvořila fiktivní internetové stránky "Godsend institute", na kterých se například tvrdilo, že dokážou oživit mrtvé. (Terva)
  • Tvůrci použili scénu z filmu Oživlá (1977), jenž byla zahrnuta do jedné z nočních můr malého chlapce. (Homerking)

McClane (bohužel) zpátky

McClane (bohužel) zpátky

03.08.2006

Noční můra všech zapřísáhlých fanoušků jednoho z nejlepších akčních filmů všech dob dostává v těchto dnech konkrétní obrysy. Čtvrtou bitvu o přežití odstartuje Bruce Willis na plátnech kin v dalším… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)