poster

Konec velkých prázdnin (TV seriál)

 • Slovensko

  Koniec veľkých prázdnin

Drama

Česko / Rakousko / Slovensko / Slovinsko, 1996, 6 h 58 min (Minutáž: 60–90 min)

Režie:

Miloslav Luther

Předloha:

Pavel Kohout (kniha)

Hrají:

Martin Dejdar, Vilma Cibulková, Pavel Zedníček, Sabina Laurinová, Braňo Mišík, Ingrid Timková, Jozef Vajda, Marta Sládečková, Jaromír Dulava, Táňa Fischerová, Vladimír Javorský, Jana Březinová, Jitka Frantová, Monika Haasová, Václav Vydra nejml., Miloslav Maršálek, Jana Kolesárová, Igor Bareš, Josef Karlík, Pavel Zatloukal, Jana Radoušová, Karel Semerád, Peter Šimun, Peter Bebjak, Juraj Mokrý, Helena Trýbová, Erik Pardus, Lubomíra Sonková, Robert Roth, Jindřich Světnica, Ilja Racek, Radoslav Brzobohatý, Monika Kobrová, Martin Dohnal, Zuzana Slavíková, Josef Jurásek, Jan Zvoník, Jaroslav Kepka, Jozef Kroner, Martin Havelka, Milan Bahúl, Zdeněk Černín, Pavol Višňovský, Karel Bartoň, Gabriela Štefanová, František Gervai, Milan Černák, Jaroslav Kuneš, Branislav Polák, Marián Slovák, Stanislav Tříska, Hana Gregorová, Ladislav Cigánek, Norina Bobrovská, Juraj Šimko, Miroslav Hruška, Gejza Benkő, Mária Jedlovská, Jaroslava Kolesárová, Ján Pomšár, Dan Kopřiva, Marek Hradílek, Franc Markovčič, Dušan Jovanovič, Anton Popovič, Vlado Novak, Richard Mešťan, Anna Višňovská, Zlatko Šugman, J. Kudličková, Lucie Hostačná
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (74)

 • pOne
  ****

  Fakt je, že určité pasáže byly podle mě slabší. Celkově však seriál měl co říct a taky to řekl. Líbila se mi i hudba. Dávám slabší čtyři hvězdičky.(6.9.2005)

 • Zagros
  ***

  Dobrý seriál se zajímavým dějem a slušným obsazením. Nejvíce se mi líbila ta směs různých příběhů o emigraci z lehce jiného pohledu. Každý byl trochu jiný, ale každý byl velmi napínavý. Někomu jsem držel palce, někoho litoval a někoho jsem neměl rád. Zkrátka ve mně Konec velkých prázdnin probudil emoce a už je za to si zaslouží pochvalu. Děl s podobnou tématikou (emigrace během komunismu) navíc zase tolik není, což je škoda. Docela bych nějaký nový počin uvítal.(20.3.2019)

 • badajajuak
  **

  Všichni mluví česky a dělají jakože je to němčina a že si nerozumí. No co todle kurva je?!(20.7.2009)

 • Legi36
  *

  Jediný díl,který se mi líbil byl ,hned ten první.Kdo mě bavil z hercu?Jedině Zedníček.Newskutečně mě štvali epizody s Dejdrem,úplně to skazilo celý seriál.(27.5.2012)

 • dejavu26
  *****

  Jeden z nejlepších seriálů, které ČT po revoluci natočila. Silné příběhy a skvělé herectví všech protagonistů mne zcela vtáhlo do děje, který umocňuje skvělá Pavlíčkova hudba.(10.6.2012)

 • Strogov
  *****

  Výborný seriál o tom co vlastně skutečně obnáší (obnášel) pojem emigrace. Skvělé herecké výkony snad všech představitelů, při prvním shlédnutí jsem se coby teenager platonicky zamiloval do krásné Moniky Haasové. Když srovnám vedle sebe tento seriál se skutečnými herci a např. Pojišťovnu štěstí, tak je mi trošku smutno, že seriál jako KVP se už nikdy nenatočí, protože většina diváků bude dávat přednost právě seriálům jako je výše zmíněná Pojišťovna.(15.8.2005)

 • Lkprak
  *****

  Jedno z mála děl, u kterého mám pocit, že jeho televizní podoba je mnohem lepší, než knižní předloha. Snad za to mohlo razantní vyškrtání erotických scén (kterých je v knize až neskutečné množství), dramatická Pavlíčkova hudba nebo takový celkový pochmurný obraz, jakoby druhoplánově naznačující, jak riskantní bylo tenkrát překročit hranice a dát se všanc "svobodnému světu", že to bylo dobrodružství s nejistým koncem, které také mohlo skončit tragicky (a taky že mockrát skončilo), přičemž hranice mezi úspěchem a tragédií byla často velmi tenká ( v tomto případě vlak, který do tunelu vjel o trochu dříve, než by bylo záhodno). Celkově hodnotím seriál velmi vysoko, jasných 100%. Seriál působí velmi smutně, na člověka doslova sálá tragédie těch lidí, kteří z různých důvodů museli opustit svou rodnou zem s vědomím, že tím ztrácí své dosavadní sociální postavení a že se do té země už možná nikdy nevrátí. A ještě smutněji je při pomyšlení, že takových po celou dobu "vlády lidu" byly tisíce.(31.5.2011)

 • dr_drep
  ****

  Tak nějak to mohlo být. Kohout to mohl znát celkem dobře, jistě se ve vídeňské kavárně doslechl o hodně pohnutých osudech. Paradox je ten, že zadrátovanou republiku pomáhal modrokošiláč Kohout budovat, ale to sem ne úplně patří. Toto mě bavilo sledovat, ty příběhy jsou skrze vykreslené lidské povahy velmi uvěřitelné.(6.12.2013)

 • DAJAAAA
  odpad!

  Ten název sedí.Za komanču byly prázdniny,teď už žádné normální člověk nemá,jedině děcka a zmrdi.(9.7.2018)

 • oskiii
  ****

  Zajímavý seriál. Dobrý byl útěk toho pohraničníka, když jeho kolega sral.(10.7.2018)

 • Syrojed
  *****

  Filmařský to asi není zázrak, ale mělo by to být povinné k maturitě a vytvoření si světonázoru. Když nám tu bylo tak dobře proč nás nechtěli za ty dráty pustit.(16.7.2018)

 • Madla123
  ****

  Tenhle seriál je pro mě srdeční záležitost. Miluju ty jednotlivé hudební motivy, nejvíce prožívám dějovou linku mezi nádhernou Monikou Haasovou a Branislavem Mišíkem (byly doby, kdy jsem si jejich scény přehrávala pořád dokola). Neměla jsem ráda, když se řešila dvojice Martin Dejdar a Vilma Cibulková... ten jejich tragický příběh mě ničil. Pavla Zedníčka mi bylo taky nakonec líto. Sabina opět hrála roli malé sviňky, která ji jde výborně a je v ní skvělá. Pár Táni Fischerové a Jaromíra Dulavy mi přišel zprvu velmi naivní a nereálný, ale nakonec to byli asi oni, kteří ze všech zúčastněných vyšli nejlíp. Ještě mě bavil, na svůj věk už dosti vyčůraný, Magdin bratr :D A asi budu jediná, ale zbožňuju to oblečení a účesy ženských protagonistek. ... Objektivita na bodu mrazu, ale tohle já prostě můžu.(16.7.2018)

 • Cesty timem
  ****

  Pamatuji se, že když jsem seriál viděl prvně, úplně mne chytl napínavý první díl. Nyní jsem si ale o to více užil další díly a vynikající herecké výkony. Moc se mi líbil Ilja Racek. Skvělý Dejdar a neméně Cibulková, která tu byla opravdu nádherná ukrutně sexy dáma, Zedníček atd. Jediné co mne dost překvapilo, vadilo nebo jak to říci, byl návrat "slováka" jak ho v pejorativním smyslu slova ve vzteku pojmenovala Sabinová. Kdyby se vojín takto vrátil a nebyl na hranicích rovnou odstřelen by si útěk a nakonec i návrat, přestože se tedy vrátil, asi hodně užil. No ale byl mladý, naivní a zamilovaný tak možné by to bylo. Že by dopadl špatně to ale určitě.(20.8.2018)

 • Aniki
  *****

  Seriál jsem sledoval jako šestadvacetiletý junák hned při jeho premiéře na obrazovkách v roce 96. A uchvátil mne. Vyjímečný Dejdar, Dulava, Zedníček a nebo Kepka. Výborně budovaná atmosféra a velmi spletitý vývoj hlavních postav. No a jako třešnička na dortu skvělá hudba Michala Pavlíčka.(28.8.2019)

1 2 3 4 následující >>