Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film představuje současnému publiku jednu ze základních kapitol novodobých amerických dějin. Alice Paulová (Hilary Swanková) a Lucy Burnsová (Frances O´Connorová) se rozhodnou vymezit vůči hnutí sufražetek, bojujícímu za volební právo žen, a posunout diskusi o volebním právu pro ženy do radikálnější polohy. Ve volebním roce 1920 se jim podaří proniknout do vyšších struktur a připravit celou řadu akcí, kvůli kterým se nakonec ocitnou ve vězení. Režisérka Katja von Garnierová film nenatočila jako pietní retro, ale oživila ho moderní hudbou, netypickou formou (obraz je často zrychlený apod.) a moderním pojetím charakterů hlavních postav. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Kiisaki 

všechny recenze uživatele

Chtěla bych v sobě mít alespoň zlomek síly a odhodlání, které měly tyto velké dámy, jež se zasloužily o politické zrovnoprávnění žen ve Spojených státech. Film mě opravdu strhl a přestože jsem věděla, že to pro 'nás' nakonec dobře dopadlo, nemohla jsem v sobě přemoci silné a úzkostné napětí. Někomu by se mohlo zdát, že byly určité scény příliš vypjaté, jenže ohromující pravdou je, že takto s těmi hrdinkami skutečně zacházeli. Nemůžu dát méně než pět hvězdiček. ()

venison 

všechny recenze uživatele

Před produkcí HBO už po několikáté smekám klobouk.. Dokáží vzít "naučné" téma - popsat historickou dobu nebo osobnost - a udělat z něj velmi zajímavé a chytlavé drama, které se opírá o velmi kvalitní herce (v tomto případě herečky).. Vynikající kousek, který zachycuje trnitou cestu k ženskému volebnímu právu v Americe.. Řeknu vám, ty holky měly pořádně pevnou vůli.. ()

Reklama

Narya89 

všechny recenze uživatele

Tento snímek, zabývající se tematikou ženského volebního práva, mě oslovil a emočně zasáhl mnohem více, než současná přehypovaná Suffragette. Hilary Swank je naprosto perfektní ve své roli Alice, která se snaží prosadit správnou věc a nehodlá se vzdá ani ve vězení či podlehnout tělesnému mučení. Osobně nedokážu pochopit, jak mohlo trvat tolik století, než byly ženy oficiálně uznané jako rovnoprávné bytosti, jejichž hlasy mají stejnou váhu jako mužské a měly by tedy mít právo se podílet na vytváření státu a společnosti, ve které žijí. To i ti černoši si tuto pravomoc vydobyli dříve, nicméně bílé ženy byly stále považovány za něco nižšího, postrádající rozum. Skutečně bylo nutné tak dlouho čekat, dokud ženy neprolily dostatek krve ošetřováním zraněněných vojáků a jinak se nezapojily do válečných aktivit, než byly uznány za dostatečně kompetentní? Přijde mi to smutné. Když už nic jiného, tak ženy svými akcemi ukázaly, že ačkoliv postrádají trochu svalové hmoty, je to bohatě vynahrazeno psychickou odolností, sílou ducha a odhodláním bojovat za své principy - i když je to těžké, nevděčné a stojí proti vám v tu chvíli třeba většina společnosti. Jak vidíme dnes, ve výsledku se to vyplatí. Někteří lidé se bohužel narodili moc brzy a na jejich v tu dobu nesmyslné převratné myšlenky a jejich realizaci si musejí nejprve počkat, než na stejnou úroveň dospěje i zbytek společnosti. Do té doby budou zesměšňováni, stíháni, umlčováni a jinak tyranizováni za to, že se snaží změnit status quo. Až se příště zase budeme vysmívat nějaké inovaci, zkusme se nejprve zamyslet nad tím, proč je tak špatná/nemyslitelná a zda to není jen o našem zabudovaném vnitřním konzervativismu, který nás nutí apriorně negativně nahlížet na změny obecně. ()

Muso 

všechny recenze uživatele

Bohužiaľ mne osobne moc nesedela tá réžia a prinajmenšom dosť ´osobitá´ práca s hudbou..nejaké soulovo rapové veci pridať k spomaleným záberom pochodu sufražetiek z roku 1912, no neviem neviem, či to je zrvona najvhodnejšia voľba. Celá prvá polovica filmu je robená akosi klipovo, jednotlivé scény zvláštne pospájané. Nehovorím, že to neni stráviteľné, ale odkedy opustí režisérka túto formu na posledných cca 40minút filmu, je to parádna jazda, ktorej nechýba potrebné napätie, tak nevyhnutné pre spracovanie takejto témy. Herecké obsadenie fajn. Hillary som to veril, celkovo film hodnotím tak na 70%. Napriek výhradám sa oplatí vidieť. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Je až neuvěřitelné, že tento film a Sufražetku (2015) dělí jen pár let. Oba jsou to filmy zpracovávající shodně důležité téma, ale každý je jak z jiného světa. A nejde jen o to, že Andělé s ocelovým hlasem sledují události vedoucí k volebnímu právu žen v USA a Sufražetka totéž v Anglii. Katje von Garnier nestačil silný příběh, skvělé skutečné postavy a slušné herecké obsazení, ona se bohužel pokusila příběh přiblížit mladým divákům a proto vše dobré, co se jí podařilo, prakticky znehodnotila moderní hudbou a sekvencemi jak z MTV. Mladým není nutné se snažit zalíbit takto na sílu. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama