poster

NiNoKuni

 • Japonsko

  Ni no Kuni

 • Japonsko

  二ノ国

Animovaný / Fantasy

Japonsko, 2019, 106 min

Předloha:

Akihiro Hino (kniha)

Scénář:

Akihiro Hino
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hyb_rid
  ***

  S Wrath of the white witch má jen velice chabé pojítko a hlavně chybí nějaký charakter typu Drippy, který byste si na první dobrou oblíbili. Upřímně bych se raději podíval na filmovou verzi herního příběhu nebo na plnohodnotnou sérii, kde by byl prostor na pořádné vystavění postav a zápletky. Není to špatné ale zároveň ani neohromí, škoda.(22.1.2020)

 • Blackhand47
  ***

  S herním titulem Ni no Kuni jsem obeznámen akorát skrze strejdu, kterého jsem hru viděl hrát. O příběhu tedy něco málo vím a když jsem zjistil, že film nejede podle předlohy, nechápal jsem původně proč. Až jedno z odhalení na konci mi pak ale potvrdilo, že jde vlastně o jakýsi sequel a onen stařík je hlavní hrdina Oliver ze samotné hry. Animace jako taková je pěkná, ale to prostě k dobrému filmu nestačí. Všechno je strašně předvídatelné a zvraty jsou tak hloupé, až to bolelo. Nejhorší zvrat však samozřejmě přišel na samotném konci, kdy se hrdina tohoto filmu dozví sám o sobě pravdu a to člověk už opravdu kroutí hlavou. 55%(19.1.2020)

 • psychoJoa
  *****

  Jeden z nejlepších japonských animáků, co jsem náhodně objevila na Netflixu! Hlavní postavy kamarádů se hezky doplňují a fantasy svět je prostě boží! Ale tu největší radost jsem měla z toho, že se mi nepovedlo odhalit konec. Finální plot twist mě opravdu překvapil a z toho jsem nadšená. Záporáka jsem naopak tušila, ale nevadilo mi to, jen mi přišla jeho konečná podoba dost komická, než děsivá. Každopádně hodnotím tenhle snímek jako povedený!(12.2.2020)

 • Jeoffrey
  ***

  Po dokoukání tohoto filmu založeného na v Japonsku prý docela známe RPG hře jsem docela solidně rozpolcený. Na jednu stranu jsem viděl obstojné fantasy s poměrně slušným potenciálem a pár zajímavými myšlenkami. Na druhé straně jsem viděl něco místy tak přehnaného, hloupého a nepovedeného... Ze začátku jsem byl docela zaujatý, myšlenka o propojených světech a jak to všechno mezi sebou funguje mě rozhodně docela uchvátila. Pak mi ale začali servírovat různé překvapivé zvraty a já vše jen sledoval s vyvalenýma očima a mírně otrávený, jak dokázali některé momenty nelogicky a mizerně provést. Nechápal jsem v jednu chvíli chování jedné z hlavních postav, zjištění kde se ukrývá hlavní záporák a kdo to vlastně je mi přišlo naprosto pitomé a finální odhalení, jak to mezi oběma hrdiny vlastně je bylo obdobně pochybné, nebo spíš podané tak, že mě to vůbec neohromilo a vlastně ani nepotěšilo. A těch momentů kdy jsem měl pochybovačně zdvihnuté obočí bylo opravdu hodně, ale bez spoilerů je nelze popsat. Co tomu chybělo? Možná delší a propracovanější expozice, možná ubrat na snaze co nejvíc šokovat nečekanými odhaleními, nebo prostě všechno mnohem lépe promyslet a pak i na plátně předvést. Takhle to bylo sice zajímavé, ale až příliš divné, špatně fungující... I am your father's brother's nephew's cousin's former roommate. 4,5/10(16.1.2020)

 • Scalpelexis
  ***

  Pro mě Ni no Kuni bylo takové Running sushi zvratů. Jako pohádka to nemá špatný základ, ale podle mě je toho na talíř naservírováno trochu moc, a tak nám na provázku vznikne těch uzlíků na rozmotání až trochu moc, resp. po rozvázání jednoho vzniknou další dva. Zamrzí nevyváženost twistů, kde některé jsou průhlednější co sklo a některé jsou přehnané až nesmyslné a šlo by se bez nich lehce obejít. Všeobecně to kazí docela důstojně nastolené tempo děje a brání pozvednutí celku na vyšší úroven; imerze ze zážitku nebyla nikdy konstantní a to je škoda. Nemůžu řict, že je to špatný; jako dítě bych si tento drobný nekonečný příběh užil. Ale neubráním se pocitu, že to mohlo být o tolik lepší, kdyby to bylo jednoduše jednodušší.(11.2.2020)