Kapitán Red (Walter Matthau) vlastní pirátsku loď, na ktorej mu je jeho najväčšou oporou šikovný asistent Frog (Cris Campion), temperamentný mladý francúzsky námorník. Jedného dňa je kapitán Red zajatý a vzatý na palubu španielskej galeony. Netrvá dlho a vďaka svojej šikovnosti a vynaliezavosti podnieti na palube lodi vzburu a preberie tak na lodi velenie.  Popritom sa mu ešte podarí uniesť neter guvernéra, no ako vieme, šťastie a sláva sú vrtkavé. Podarí sa mu udržať toto vysoké "pirátske tempo"? (misterz)

GodComplex

Polanskiho jednoznacne nejhorsi film, tecka. Roman Polanski je asi nejlepsim pripadem klasickeho rceni, ze i mistr se obcas utne. Vedle jeho genilanich del se totiz opravdu sem tam objevi tak totalni hovadiny, ze se tomu nestacim divit. Pirates je uplne nejlepsi priklad. U sledovani tehle slataniny jsem vazne trpel a dodivat to do konce byl podle me obdivuhodny vykon. Bylo to absolutne o nicem a kdyz tak premyslim, jestli na tom bylo alespon neco pozitivniho, tak me nic nenapada. 1/10 ()

dopitak

Tak tohle se hodně nepovedlo. Jakoby se RP nemohl rozmyslet, jestli to bude fraška, komedie, drama a tak míchal a míchal. A přesně jak píše kolega Cival, vznikla nevtipná slátanina. Matthau nepoznatelnej (takže škoda ho tu plácat), žádná postava se divákovi nepřiblíží, a to střídání úspěchu a průšvihů, to napadlo koho? Dvouhodinová stopáž, auuuu. ()

Lima

První třetina, kdy se z troskotance Walter Matthau stává opět kapitánem, je skvělá. Potom nástává úpadek, který trvá až do závěrečných titulků. Pomalu se vkrádá nuda, není tu nic, co by diváka pobavilo, překvapilo, nebo nějak emočně zasáhlo. Není tu možnost sžít se s hlavními hrdiny. Zkrátka, tenhle film se nepovedl a Dino de Laurentis si coby producent opět mohl připsat další propadák. ()

corpsy

Roman Polanski natočil síce opulentnú, ale nudnú a nevtipnú báchorku. Naozaj ide o neukočírovaný, problematický projekt, ktorý sa vymkol kontrole a doplatil nato. Nebyť vysokého rozpočtu ( ktorý na snímku vidno ) a skvelého výkonu Waltera Matthaua, klesol by tento jeden z najväčších prepadákov 80. rokov totálne na dno. ()

Oskar

Tenhle film byl divácky silně neúspěšný, ale není tak docela k zahození. Walter Matthau byl herec s obrovským charismatem a ani v téhle roli mě nezklamal, přestože není dvakrát komediální a navíc docela záporná. Zato hlavní klaďas si mé sympatie nezískal. Jinak ale docela dobrý dobrodružný film, krásný po obrazové stránce. 50 % ()

• Pirátská loď z filmuje zakotvena v přístavu v italském Janově a lze ji navštívit. (alanP)
  • Při natáčení filmu na Seychelech postihlo francouzského herce Jacquese Mauryho, který ztvárnil španělského důstojníka, krvácení do mozku. Aby dodržel plán natáčení, musel se celý štáb těsně poté přesunout do Tuniska. Těžce nemocný Maury zůstal na ostrovech. Lidé ze štábu za něj alespoň uspořádali v katolickém kostele v tuniském městě Súsa vícejazyčnou zádušní mši. Maury krátce na to zemřel. (Komiks)
  • Galeona Neptun, na které se odehrává podstatná část filmu, je nejdražší rekvizitou, která se do roku 2012 na filmovém plátně objevila. Celkový účet dosáhl rovných 7 milionů Britských liber šterlinků, do čehož je započítána i veškerá práce a náklady spojené s přepravou na místo natáčení. (ČSFD)