Knižní předlohu jsem nečetla, což bych konečně měla napravit. Ale ze všech verzí Anny Kareniny, které jsem viděla, se mi tato líbila nejvíc. Velký podíl má na tom jistě i výběr herců. Anny osudová láska, její uvěřitelné zoufalství a následná tragedie vytváří dojemné a nadčasové drama. V příběhu samotném mě ale vždy asi zaujala více linie s Kitty a Levinem, nemůžete jinak než jim držet všechny palce co máte. Plus krásné kostýmy i výprava, takže co si přát víc.(19.8.2015)

Je těžké natočit Tolstoje a nemít z toho desetihodinovou ságu, ale tady se to povedlo. A jakkoliv je to film (nikoliv seriál) anglický, tehdejší Rusko je zde vykreslené s neuvěřitelnou věrností. Když Tolstoj večer po celodenním psaní zavřel oči, pravděpodobně viděl své postavy, prostředí a kulisy, v nichž se pohybovaly, právě nějak tak. Samozřejmě se do tří a půl hodiny nevejdou všechny úvahy a myšlenky, které vložil do knihy, ale nemyslím, že něco podstatného bylo vynecháno. Celé dílo působí velmi kompaktně, silně a jeho emoce se záhy stanou emocemi diváka.(30.12.2009)

Dost často bývá pravidlem, že kniha je lepší než film. Ale ne v tomto případě! Anna Karenina a ostatní postavy jsou vykresleny tak realisticky, že se okamžitě vcítíte do jejich kůže a prožíváte s nimi jejich vítězství i prohry. Anna Karenina jako milenka, manželka a matka si moje srdce získala už v knižní podobě…ale tento dvojdílný film ve mně probudil ještě něco navíc – silné ztotožnění s Annou a tíživý pocit na konci.(26.12.2009)