Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

kingik

Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o 6 malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou na kontrolu, dojde v rodinách na čas k vážným sporům. U téhle komedie jsem se vždy bavil tak napůl. Herci byli skvělí, a to jak ti velcí, tak i ti malí, ale nějak mě to nikdy pořádně nechytlo a určitě znám lepší české komedie než je tahle. Mé hodnocení: 60% ()

Omnibus

Tento film může sloužit jako důkaz existence nadpřirozených bytostí! Samozřejmě, to se to točí, s takovou plejádou vynikajících herců a s vděčným námětem. Ale stejně si myslím, že tento nestárnoucí, úžasně zábavný a pohodový snímek je jasným důkazem existence filmové můzy. A přesto, že můzy jsou od přírody stvoření plachá, tak zde nešlo jen o nějaké to cudné políbení tvůrců filmu, ale o pořádný (český) francouzák! ()

Tsuki

Jeden z mála českých filmů, na který by mi nevadilo se podívat znovu a dokonce bych se u toho i docela pobavila. Člověk by nečekal, jaká může být zábava s horou dětí, co mají tatínkové na starosti. ~(3,8)~ ()

Anderton

Toto je myslím klasika, ktorú v určitých smeroch ohlodal zub času. Možno je to tým, že som ju až teraz videl po prvý krát, zato mám ale výhodu väčšieho nadhľadu nad vecou. Poledňáková skvele pracujem s dynamikou filmu, keď sa stále niečo deje a môže zato okrem scenára skvelá práca s deťmi. Lenže, ako sa tu určite veľakrát píše, ak je niečo prehlásené za komédiu storočia, tak jeden úprimný smiech nahlas je trochu málo. Z tohoto sa moja vianočná kalsika nikdy nestane, ale nebol som ani zďaleka tak sklamaný, ako som sa v najhorších obavách bál. Má to srdce a dušu, čo sa o dnešných českých kalkuloch (nevynímajúc Poledňákovú) prehlásiť ani zďaleka nedá. Ale vlastne si to možno o rok pozriem ešte raz a zvýšim hodnotenie. ()

Frajer42

Klasická československá komedie dřívějších let. Nenadchne a ani neurazí. Film jsem viděl vícekrát, než bych vůbec chtěl. Pochopitelně jsem si u sledování neucvrkával blahem, ale ani jsem nijak závratně netrpěl. Už ten nápad je příjemní. Tatínkové si jedou do hor zachlastat. Bohužel se musí postarat o pár dítek, takže hledají nejlepší program, jak se pozornosti dětí co nejlépe zbavit. Samozřejmě to skončí katastrofou. Všude vládne strašně pohodová atmosféra a všichni se mají rádi. 3* ()

stilgar1

Po dvou parádní filmech s malým Tomášem režisérka Poledňáková poklesla velmi hluboko (pod průměr). Určila tím směr své budoucí filmařské kariéry, který se k českému filmu posledních dvaceti let velmi hodí, který však mně přivádí svou ubohostí téměř k šílenství. ()

boshke

Nesmrtelná klasika. Spousta zábavy, skvělé obsazení, řada zlidovělých hlášek. Vždy jsem S tebou mě baví svět měl za laskavý, rodinný film, a proto mi v něm nikdy neseděly Pepovy noční výlety či "zrada" Alberta v závěru filmu; budu to vždy považovat za cosi nadbytečného a nevhodného pro film určený hlavně dětem. I tak... 90% ()

Kothy

Klasická česká zimní komedie plná zámýc herců. Ale žádná komedie století to určitě není... "Tati, Matýsek se posral." :D ()

Fingon

Mám dát dvě, nebo čtyři hvězdičky? Už jsem to viděl tolikrát, že mi leze krkem, nenávidím ho, ale přesto se na něj pokaždé podívám, uíííí! (Tento film byl v našem osm let fungujícím kině objednán čtrnáctkrát a hrálo se několik představení za den). ()

nascendi

Tak som po očku odsledoval "najlepšiu komédiu storočia" a opäť som si potvrdil, že väčšinový vkus má svoje zákonitosti. Pani Poledňáková ich poznala a namiešala podľa nich niečo, čo nemohlo nemať úspech. Sympatické postavy, epizódy blízke prežitým, množstvo vtipných situácií a hlášok, ktoré majú šancu zľudovieť, chytľavá melódia ústrednej piesne - čo viac si priať? A ani konkurencia nebola v tých rokoch bohvieaká. Lenže viaceré reprízy a roky, ktoré od premiéry uplynuli odhalili namiesto talentu a nápadu iba remeslo a kalkuláciu. Ale aj tak dobre, že bol nakrútený. Potešil mnohých a niektorých aj opakovane. ()

Zodd

Pokud si odečteme bambilion repríz a podíváme se skromnějším pohledem, tahle bžunda zas takový terno není. Spousta děcek - stigmatický trend rodinných komedií let příštích (a nejen tady). Navíc to není vyloženě dětský film a na horách se odehrává jen asi max. 60% stopáže. Jsou tam i plytké linie rodičů, které ve výsledku opravdu nejsou zajímavé. Vždyť ten závěr příliš nevyplývá z předešlé stopáže, je tam hlavně pro lulz. Byli si snad všichni kvit? Ale co, jsou tu výrazy jako “Matýsek se posral” nebo “dostaneš na prdel”, to je nejdůležitější /s. A pak je tu theme se Zlatou Emčou a jiný více zlidovělý song od Heleny Vondráčkové, který úspěšně promuje film už pár dekád. A jo, film se stal jediným dlouhým pořadem, do kterého Nova nevkládala reklamy, aspoň během éry třetího loga. Během let s ulitou, to už nevím. ()

CaptainNor

Pohádka o třech ubožácích, žijících pod třemi obrovskými pantofly a o třech milujících manželkách tahajících za drátky. A abych netrhal partu - o posraném Matýskovi. Mistrovsky natočený manuál pro některé ženy, což je největší tragedie posledního tisíciletí. ()

nash.

Pro mě lehce nadprůměrná komedie s několika světlými momenty, několika výbornými hláškami a skvělým Juliem Satinským. Přes veškerou snahu naladit se na správnou vlnu však nesdílím nadšení národa a myslím, že mě svět bude bavit spíše s jinýmy filmy. ()

WANDRWALL

Feministický film, lidový, kde muži si bez žen neporadí. Nesmál jsem se mu a trapný mi připadal dříve podobně jako nyní. Proto můj údiv, že byl považován za komedii snad století, či co. ()

Rocky62

Komedie století? Za sebe říkám, ani náhodou. V mých očích se jedná o nadhodnocenou trapnou srágoru, která SKUTEČNÝM komediím jako Pelíšky, Kulový blesk či Vesničko má středisková nesahá ani po paty natož po kotníky. 10% ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková