poster

Zkrocení zlého muže

 • Finsko

  Reilu peli

  (Finsko)
 • Jak zkrotiti zlého muže

 • anglický

  Fair Play

Komedie

Československo / Finsko, 1986, 100 min

 • PavelZava
  ****

  Vtipné bylo, že oba uměli několik světových jazyků, ale stejně se nedorozumněli :-) Magda Vašáryová měla být špionka, ipřesto, že hokeji nerozumněla, viděl jsem dříve, ale dobrý. Udělal jsem si rekapitulaci režisérské práce Marie Poledňákové a má to u mě padesát na padesát nebo spíše 5 líbilo na 5 nelíbilo či neviděl. Reilu peli nevím co znamená v češtině, je u toho dnes česká vlaječka. (09.07.2013) Reilu peli je česky Fair play aháá *** Jak mohla vůbec poznat, že ten chlap na Václaváku má něco společnýho s hokejem ? Třeba měl s sebou hokejku. Shraboval s ní listí ? … Půl roku jsem jí vysvětloval, že to černý pruhovaný na ledě je rozhodčí. Pro ní je to dozorce. … Do Finska ? Jsou snad Helsinki v Jížní Bolívii ? …(12.2.2011)

 • A.L.E.S.
  ***

  Skvělý film, i když místy trochu pokulhává a není to zrovna moje silná parketa, s mým oblíbeným Karolem Strasburgerem. Ten hrál i Adamce v Kamarádovi do deště. Vášáryová uchvacující jako vždycky a Strasburger jako cynický a sukničkářský trenér. Vždycky se na něj koukám..., ale pokud máte k Polákům blízko, můžete se o víkendu po druhé hodině dívat na Familiadu (něco jako 5 proti 5).(28.2.2007)

 • moriero
  ****

  Hele lidi, Marie Poledňáková pro mě není žádná režisérka, alespoň s ohledem na její současnou tvorbu...ty její roztomiloučké dětičky, které dělají pitvoři pitvoři musejí každému lézt na nervy...ale i obyčejný chlap, co má rád hokej, má taky někdy náladu na nějakou tu romantiku. Magda byla naprostá star minulého století a kdyby ji (moje zamilovaná) Streep nevyšachovala ze Sophiiny volby, byla by i star mezinárodní, Strasburger je taky docela sympaťák, scénář je sice slaboučký jako čajíček, ale na mě to všechno nějak fungovalo. Taky krásné glosy pana Kopeckého: Láska by se měla pít plnými doušky, ale člověk by měl vždycky najít sílu nechat něco na dně sklenice...(8.1.2014)

 • dopitak
  ****

  Takový míšenec o čtyři roky starší legendy expedice Idiksep a překvapivě, pozitivně, kosmopolitně a otevřeně formulované výpovědi problematickém vztahu monogamisty a socialistické ženy. Film má hodně bídné hodnocení a dočkal se i kritických ohlasů. Jenomže na svou dobu je mu nutno přiznat jisté v čs kinematografii nečekané kvality. Tak předně, téměř celý je veden v anglickém dialogu. Nejsem schopen to tvrdit jistě, ale připadalo mi, že jak Magda, tak Karol nejsou nadabováni. Magda má takovou roztomilou školní angličtinu, Karol mluví takovou jednoduchou internacionální se snaživým emerickým přízvukem. Ani jedno mě neuráželo, ba naopak. Postavy hrané Júliusem Satinským a Václavem Postráneckým jsou alter egem svých postav z Idiksepu, film výborně oživují a rozveselují (narodíl od tří tet, ty tak vtipné nebyly). Ovšem prim hraje životní moudrost Miloše Kopeckého, jemuž ostatně patří i závěrečné slovo (bez tohoto dialogu by nebylo jasné, jak film dopadl. Následující jsou též jen moje nepodložené domněnky: Takto si scénář chytře vynutil divákův souhlas s tím, že Tereza odletí, ale ve filmu to neukáží, a tak přeci neemigrovala...). Magda se docela dost svléká, i když občas je částečně mimo zorné pole kamery (scény ve sprše, rozostření a odstup u nuda koupání), takže snímek nepůsobí sprostě, ale odpusťte mi to, docela vzrušivě (šest let po Postřižinách). Sportovní fanoušci zajásají, jsou tu kombinovány reálné záběry ze zápasů ČSSR, SUOMI a SSSR, scény s Postráneckým a Satinským na střídačce jsou moc zdařilé (trik anebo to dotáčeli do záběrů ze skutečných zápasů?). U mě dost dobrý.(22.11.2017)

 • dobytek
  **

  Na režisérku Marii Poledňákovou mam doslova alergii a všechny ty její fakanofilní komedie opravdu nesnášim a vyhejbám se jim jak rómskej spoluobčan práci. Ale tohle mi po přečtení textu distributora přišlo jako natolik bizarní dílo, že mě k tomu něco táhlo a já se na to podíval. Dobrá zpráva je, že film neni o roztomiloučkejch dětičkách, který dělaj nějaký hrozně "legrační" věci, až se z toho nejeden pedofil za péro popadá. Je to film o jedný krávě, která se zamiluje do hokejovýho trenéra. Mimochodem polskej herec s německym jménem hraje v českym filmu kanadskýho hokejovýho trenéra, kterej žije ve Finsku. To je globalizace. Ale v tomhle filmu je možný asi všechno. Ze štěňat basetů zase vyrostou bloodhoundi. Člověk ani nemusí bejt kynolog, aby tenhle epic fail odhalil. Jinak postava Vášáryový působí trochu jak z jinýho světa. Hraje tady jakousi emancipovanou a úspěšnou ženu, která se tak bláznivě zamiluje, že se z toho začne chovat jako nějaká pubertální slepička. Celkově to sice za moc nestojí, ale zřejmě je to nejlepší film, co Marie Poledňáková natočila.(28.4.2012)

 • - Na filme spolupracovalo aj fínske štúdio Lunaris. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace