poster

Zkrocení zlého muže

 • Finsko

  Reilu peli

  (Finsko)
 • Jak zkrotiti zlého muže

 • anglický

  Fair Play

Komedie

Československo / Finsko, 1986, 100 min

 • moriero
  ****

  Hele lidi, Marie Poledňáková pro mě není žádná režisérka, alespoň s ohledem na její současnou tvorbu...ty její roztomiloučké dětičky, které dělají pitvoři pitvoři musejí každému lézt na nervy...ale i obyčejný chlap, co má rád hokej, má taky někdy náladu na nějakou tu romantiku. Magda byla naprostá star minulého století a kdyby ji (moje zamilovaná) Streep nevyšachovala ze Sophiiny volby, byla by i star mezinárodní, Strasburger je taky docela sympaťák, scénář je sice slaboučký jako čajíček, ale na mě to všechno nějak fungovalo. Taky krásné glosy pana Kopeckého: Láska by se měla pít plnými doušky, ale člověk by měl vždycky najít sílu nechat něco na dně sklenice...(8.1.2014)

 • anais
  odpad!

  Nepochopím, že po něčem tak kompaktním a (ano) geniálně jednoduchém jako S tebou mě baví svět mohla Poledňáková natočit takovou hrůzu. Titulkované scény s nehereckým Strasburgerem působí spíš jako nějaké první čtení než finální záběry, Satinský a Postránecký jako by vypadli z předchozího filmu a vůbec se sem nehodí, scénář je taková nuda a šeď až je to k nevíře...(28.6.2011)

 • dobytek
  **

  Na režisérku Marii Poledňákovou mam doslova alergii a všechny ty její fakanofilní komedie opravdu nesnášim a vyhejbám se jim jak rómskej spoluobčan práci. Ale tohle mi po přečtení textu distributora přišlo jako natolik bizarní dílo, že mě k tomu něco táhlo a já se na to podíval. Dobrá zpráva je, že film neni o roztomiloučkejch dětičkách, který dělaj nějaký hrozně "legrační" věci, až se z toho nejeden pedofil za péro popadá. Je to film o jedný krávě, která se zamiluje do hokejovýho trenéra. Mimochodem polskej herec s německym jménem hraje v českym filmu kanadskýho hokejovýho trenéra, kterej žije ve Finsku. To je globalizace. Ale v tomhle filmu je možný asi všechno. Ze štěňat basetů zase vyrostou bloodhoundi. Člověk ani nemusí bejt kynolog, aby tenhle epic fail odhalil. Jinak postava Vášáryový působí trochu jak z jinýho světa. Hraje tady jakousi emancipovanou a úspěšnou ženu, která se tak bláznivě zamiluje, že se z toho začne chovat jako nějaká pubertální slepička. Celkově to sice za moc nestojí, ale zřejmě je to nejlepší film, co Marie Poledňáková natočila.(28.4.2012)

 • PavelZava
  ****

  Vtipné bylo, že oba uměli několik světových jazyků, ale stejně se nedorozumněli :-) Magda Vašáryová měla být špionka, ipřesto, že hokeji nerozumněla, viděl jsem dříve, ale dobrý. Udělal jsem si rekapitulaci režisérské práce Marie Poledňákové a má to u mě padesát na padesát nebo spíše 5 líbilo na 5 nelíbilo či neviděl. Reilu peli nevím co znamená v češtině, je u toho dnes česká vlaječka. (09.07.2013) Reilu peli je česky Fair play aháá *** Jak mohla vůbec poznat, že ten chlap na Václaváku má něco společnýho s hokejem ? Třeba měl s sebou hokejku. Shraboval s ní listí ? … Půl roku jsem jí vysvětloval, že to černý pruhovaný na ledě je rozhodčí. Pro ní je to dozorce. … Do Finska ? Jsou snad Helsinki v Jížní Bolívii ? …(12.2.2011)

 • A.L.E.S.
  ***

  Skvělý film, i když místy trochu pokulhává a není to zrovna moje silná parketa, s mým oblíbeným Karolem Strasburgerem. Ten hrál i Adamce v Kamarádovi do deště. Vášáryová uchvacující jako vždycky a Strasburger jako cynický a sukničkářský trenér. Vždycky se na něj koukám..., ale pokud máte k Polákům blízko, můžete se o víkendu po druhé hodině dívat na Familiadu (něco jako 5 proti 5).(28.2.2007)

 • - Na filme spolupracovalo aj fínske štúdio Lunaris. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace