poster

Zkrocení zlého muže

 • Finsko

  Reilu peli

  (Finsko)
 • Jak zkrotiti zlého muže

 • anglický

  Fair Play

Komedie

Československo / Finsko, 1986, 100 min

 • Janiska
  ****

  Nemůžu si pomoci , 4*, prostě nemožně romantická duše, prostě láska je láska, Straburger je pohledný chlap a Magda tak zoufale zamilovaná .Dámy ruce na srdce, nepoznaly jste se trošičku? Myslím, že základní zápletka neni až tak moc od života, láska přece zblbne spoustu lidí. Z dnešního pohledu je sice perspektiva možného cestování za socialistické hranice trošku úsměvná "Máš doufám pas?" Taky jsem dlouho nemohla uvěřit , že se Tereza-Magda mohla tak rychle naučit " engliš", ale pak jsem potkala příbuznou a viděla na vlastní oči, že to možné je , pokud je motivace a nadání pro jazyky, .....o)))). A taky mě napadá, škoda, že si paní režisérka tenkrát nevybrala pro roli kanadského trenéra pana Brzobohatého, taky pěkný mužský....nebyl by ho problém nadabovat ....(11.6.2013)

 • dopitak
  ****

  Takový míšenec o čtyři roky starší legendy expedice Idiksep a překvapivě, pozitivně, kosmopolitně a otevřeně formulované výpovědi problematickém vztahu monogamisty a socialistické ženy. Film má hodně bídné hodnocení a dočkal se i kritických ohlasů. Jenomže na svou dobu je mu nutno přiznat jisté v čs kinematografii nečekané kvality. Tak předně, téměř celý je veden v anglickém dialogu. Nejsem schopen to tvrdit jistě, ale připadalo mi, že jak Magda, tak Karol nejsou nadabováni. Magda má takovou roztomilou školní angličtinu, Karol mluví takovou jednoduchou internacionální se snaživým emerickým přízvukem. Ani jedno mě neuráželo, ba naopak. Postavy hrané Júliusem Satinským a Václavem Postráneckým jsou alter egem svých postav z Idiksepu, film výborně oživují a rozveselují (narodíl od tří tet, ty tak vtipné nebyly). Ovšem prim hraje životní moudrost Miloše Kopeckého, jemuž ostatně patří i závěrečné slovo (bez tohoto dialogu by nebylo jasné, jak film dopadl. Následující jsou též jen moje nepodložené domněnky: Takto si scénář chytře vynutil divákův souhlas s tím, že Tereza odletí, ale ve filmu to neukáží, a tak přeci neemigrovala...). Magda se docela dost svléká, i když občas je částečně mimo zorné pole kamery (scény ve sprše, rozostření a odstup u nuda koupání), takže snímek nepůsobí sprostě, ale odpusťte mi to, docela vzrušivě (šest let po Postřižinách). Sportovní fanoušci zajásají, jsou tu kombinovány reálné záběry ze zápasů ČSSR, SUOMI a SSSR, scény s Postráneckým a Satinským na střídačce jsou moc zdařilé (trik anebo to dotáčeli do záběrů ze skutečných zápasů?). U mě dost dobrý.(22.11.2017)

 • WANDRWALL
  *

  Šel jsem tehdy do kina Moskva a očekával, že mě herci pobaví. Bohužel, brzy po expozici moje víra v pobavení začala pohasínat, a jediné co se dalo poslouchat a stálo mi za zapamatování byla tréninková lekce kouče Tommyho Donberga svým hráčům, kteří ho ale vůbec neposlechli, nevzali si jeho rady k srdci a neřídily se podle nich. Tereza Buriánová lítá ve filmu jako žena nesmírně vytížená, a baví ji to tak, občas se odhalí, jak to uměla tehdy jen Magda vašáryová a ne nadarmo se jí říkalo striptérka desetiletí, ale ani to mě neudrželo v kině, neb film mě tak nudil, až mě vypudil z kina, a poslal hledat zábavu jinde.(5.6.2011)

 • dobytek
  **

  Na režisérku Marii Poledňákovou mam doslova alergii a všechny ty její fakanofilní komedie opravdu nesnášim a vyhejbám se jim jak rómskej spoluobčan práci. Ale tohle mi po přečtení textu distributora přišlo jako natolik bizarní dílo, že mě k tomu něco táhlo a já se na to podíval. Dobrá zpráva je, že film neni o roztomiloučkejch dětičkách, který dělaj nějaký hrozně "legrační" věci, až se z toho nejeden pedofil za péro popadá. Je to film o jedný krávě, která se zamiluje do hokejovýho trenéra. Mimochodem polskej herec s německym jménem hraje v českym filmu kanadskýho hokejovýho trenéra, kterej žije ve Finsku. To je globalizace. Ale v tomhle filmu je možný asi všechno. Ze štěňat basetů zase vyrostou bloodhoundi. Člověk ani nemusí bejt kynolog, aby tenhle epic fail odhalil. Jinak postava Vášáryový působí trochu jak z jinýho světa. Hraje tady jakousi emancipovanou a úspěšnou ženu, která se tak bláznivě zamiluje, že se z toho začne chovat jako nějaká pubertální slepička. Celkově to sice za moc nestojí, ale zřejmě je to nejlepší film, co Marie Poledňáková natočila.(28.4.2012)

 • PavelZava
  ****

  Vtipné bylo, že oba uměli několik světových jazyků, ale stejně se nedorozumněli :-) Magda Vašáryová měla být špionka, ipřesto, že hokeji nerozumněla, viděl jsem dříve, ale dobrý. Udělal jsem si rekapitulaci režisérské práce Marie Poledňákové a má to u mě padesát na padesát nebo spíše 5 líbilo na 5 nelíbilo či neviděl. Reilu peli nevím co znamená v češtině, je u toho dnes česká vlaječka. (09.07.2013) Reilu peli je česky Fair play aháá *** Jak mohla vůbec poznat, že ten chlap na Václaváku má něco společnýho s hokejem ? Třeba měl s sebou hokejku. Shraboval s ní listí ? … Půl roku jsem jí vysvětloval, že to černý pruhovaný na ledě je rozhodčí. Pro ní je to dozorce. … Do Finska ? Jsou snad Helsinki v Jížní Bolívii ? …(12.2.2011)

 • - Na filme spolupracovalo aj fínske štúdio Lunaris. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace