Star Trek - Série 1 (1973) (série)

Mágové z Megas Tu (S01E08)

(epizoda)
  • USA The Magicks of Megas-Tu

Loki_Six

"Our Federation scientists were more correct than they realised. In order to function, the galactic creation point must extend through space, time, into another dimension where the logic of things is totally different." ()

majo25

Výprava do sveta, kde neplatia galaktické zákony, ale zákony mágie. Epizóda obsahuje viac fantázie než rozumu, aj keď záver osvetľujúci dávnu históriu a mytológiu (Lucifer) mal zaujímavý presah. ()

PKD

Squellá rehabilitace čarodějnic apod. Včetně Satanismu. To, co pak o mnoho desetiletí později bezostyšně vykradla ve smyslu konceptu, ta zde tak vychvalovaná SG-1 aj. Tohle mělo býti hrané. Petr Rychlý Lucienovi sice dává patřičnou dávku přátelské a sympatické naivity, ale živý herec, obsazený perfektně, by z toho mohl udělati svou životní roli. Jako John de Lancie s Q.;-) ,,Vy milý lidé. Vždycky jsem vás měl tak rád´´.;) ()

Lina

Do středu galaxie se vydala Enterprise ještě jednou v „Nejzazší hranici“ a taky to nebylo kdovíco. Vcelku zajímaný nápad s prolínáním dimenzí, ale jeho provedení, hm... ()