Star Trek (TV seriál)

The Animated Adventures of Gene Roddenberry's Star Trek

Star Trek: TAS

(neoficiální název)

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1973–1974, 8 h 26 min (Minutáž: 23 min)

Původní seriál skončil rozhodnutím nepřejících a budoucnost nepředjímajících producentů. Fenomén Star Treku teprve vznikal a v tomto mezidobí se zrodil pokus o navázání na původní sérii, ale v animované podobě. Je to sice milý počin a svědčí o tom, že už na začátku sedmdesátých let byli trekkies mocnou silou, ale kvalitám původního seriálu, i přes spolupráci herců ze ST:TOS, se nemohl rovnat. Pozdější další seriály a filmová řada odsoudily toto animované pokračování ST:TOS k nezdaru, i když jistě ne k zapomnění. Oficiálně, na přání samotného Roddenberryho, ovšem Star Trek: Animated Adventures nepatří do oficiálního kánónu Star treku.(14.12.2005)

Sice poněkud slabší, než hraný seriál, ale stále skvělé. Díly mohly být delší, sotva se zde vytvořil nějaký problém, už byl vyřešen. Animace asi taky mohla být trošku lepší, ale i tak skýtala mnohem více možností než hraný film...i když už se člověk tak moc nepobavil sledováním ufounů a příšer. No a největší chyba? Že to už skončilo. 9/10(28.7.2010)

Ani ryba ani rak. Epizody jsou kratší, takže ne vždy dosáhnou uspokojivé propracovanosti. Animace je poměrně jednoduchá a jako celek neurazí i když některé sekvence (hromadný běh) působí jako ze seriálu Scooby Doo. Trochu mi vadí přehnané užívání žesťů v momentech kdy se má dít nějaké drama, nemuseli to používat 10x v každé epizodě. Potěší hlasy původního ansámblu a návaznost na některé díly z TOS. Horší tři hvězdy, seriál který celkem neurazí, ale nenabízí nic extra co by nutilo se k němu následně vracet.(27.5.2016)

V animovaném Star Treku je toho povoleno mnohem víc, možná i proto, že je prý pro děti (jako pohádka pro děti se také v českém dabingu a ve velmi brzkém víkendovém čase vysílal v polovině devadesátých let na stanici Nova), takže je v něm mnohem větší porcento nehumanoidů, dokonce i přímo v posádce Enterprise, než v běžném TOS. TAS je už celkem stará, takže nemůžeme čekat zázraky v animaci, ale příběhy jsou řekla bych velmi dobré, často odkazují právě na věci, které v originální sérii nebyly zmíněny.(5.10.2008)

Animovaná verze má několik výhod ale stejně nevýhod. Díly jsou kratší což je hodně osvěžující, přecijen se děj zbytečně neprotahuje. Tím, že postavy namluvili originální herci, atmosféra se neztratila, zatím skvělé. Problém začíná ve fantasii tvůrců, která díky animaci neměla tolik omezení a mohla se více rozvinout, což je někdy i na škodu. Takže seriál je pak pro mne trochu moc "přehnaný" a to je asi i důvod proč byl vyloučen z kánonu světa Star Treku.(7.5.2010)

• - George Takei a Nichelle Nichols původně nebyli k seriálu přizváni, s tím ale nesouhlasil Leonard Nimoy, který se tím pádem na seriálu také podílet nechtěl a protože úspěch původního seriálu stál do značné míry na postavě Spocka, muselo nakonec studio ustoupit. (JORDY)

• - Hlas vulkánskeho chlapca Sepeka, ktorý sa posmieval mladému Spockovi patrí synovi režiséra Hala Sutherlanda - Keithovi Sutherlandovi. (koba)

• - Kvůli omezenému rozpočtu dabovali i některé vedlejší role James Doohan (inženýr Scott) a Majel Barrett (sestra Christine Chapelová). (JORDY)