poster

Démon zatracení

 • USA

  The Wretched

 • Slovensko

  Démon zatratenia

Horor

USA, 2019, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Praxis
  ***

  Velmi, ale velmi příjemný mindfuck ke konci filmu velmi obzvláštní dosud rutinní hororové béčko. Potěší řada praktických efektů, které evokují staré osmdesátkové horory jako Lesní duch apod. Herci vcelku obstojní, hlavní hrdina je celkem sympaťák a děj rychle odsýpá a nuda rozhodně nepřijde. Na druhou stranu, nějaký extra velký dopad to na vás mít nebude a krom výše zmíněného překvapení ke konci, nic objevného nedorazí. 65%(29.5.2020)

 • Anderton
  ***

  Slušne natočená tuctová hororová historka. Máme tu opäť nejakú tú starú mytológiu spojenú s istým druhom nadprirodzena a ak sa chceme dozvedieť viac, tak si stačí zadať len nejaké heslo do googlu a všetko je jasné, ako urobil aj hlavný hrdina. Našťastie sa ale film nespolieha na lacné ľakačky spojené s nepríjemným hlasným zvukom, práve naopak, atmosféra je skôr plíživá a dominuje hra s mizanscénou, tieňmi a diegetickým zvukom. Takže je škoda, že sa pred nami neodohráva niečo originálnejšie, takto si spočiatku spomeniete možno na Znamenia, v priebehu deja na Disturbiu a od polovice na Inváziu lupičov tiel. Poteší aj fakt, že máme pred sebou iba neznáme tváre.(20.5.2020)

 • Houbiczska
  ***

  Taková teenager stalking Disturbia říznutá hororem o posednutí sousední rodiny zlou entitou, kterou si přivezli z lesa domů, aniž by o ní věděli. Ze začátku trochu zdlouhavé, naopak ve druhé části film předkládá zajímavý origin bytosti a její schopnosti a začíná budovat nějakou atmosféru. Hlavním tahounem jsou tady ostatními zmiňovaní sympatičtí a neokoukaní herci, kteří nepřehrávají a dobře se na ně dívá a akorát vyměřená stopáž, která nestíhá nudit. Ke konci to naštěstí trochu přiostřuje ať už vizuálně (pravá podoba příšery byla dost děsivá), tak akcí i tempem, ale naneštěstí jsou zde místy obrovské scénaristicky nelogické chyby, které filmu ubírají na vážnosti a ostříleného hororového diváka to ve výsledku nemá čím překvapit. Na béčko ale pořád slušná a neurážející práce, silnější tříhvězda.(7.5.2020)

 • Vančura
  **

  Stupidní teenagerská sračka, s dementním dějem a hnusnými herci. Nic tam nedává smysl a všichni se tam chovají jako kreténi. Nulová strašidelnost a samá ohraná klišé. Tohle se z hlavy vykouří hodně rychle. Navíc mi přišlo, že to vykrádá Noc hrůzy a nejspíš i hromadu dalších filmů.(4.5.2020)

 • misterz
  ***

  Hororová stránka nebola zlá, no myslím si, že sa z nej dalo vyťažiť viac. Škoda tej atmosféry, tá tu žiaľ nebola na takej úrovni, akú by si tento film zaslúžil. Námet o čarodejnici je v tomto smere dobrá voľba, o to viac to zamrzí. Tiež tomu chýbalo mysteriózno a nejaký ten hlad po nezodpovedaných otázkach, postupné odkrývanie kariet a pod.... Alebo keď nie, tak aspoň nejaké to artové vyznenie a lepšia práca s kamerou a so svetlom. Takto to v každom smere zostalo na polceste. Ale nepozeralo sa na to zle a nenudilo. Lepší priemer. 65/100(15.5.2020)

 • - Na začátku filmu hraje „Desire“ od Joypopp a po ní následuje „Wicked Gonna Come“ od Blues Saraceno & Nineoneone. Na benzínce hraje „Honey Won't You Listen“ od Roye Wayne. (Duoscop)

 • - Ve filmu se neobjeví jeho název. (Duoscop)