Bez zlého úmyslu

(neoficiální název)

Absence of Malice

Drama / Romantický

USA, 1981, 116 min

Pěkný film od Pollacka se slušně hrajícími Newmanem a Fieldovou. Problém je, že z tématu muž nespravedlivě zapletený do zločinu všemocnou novinářskou velmocí se dalo podle mě vytěži mnohem více. Tohle balancuje mezi dramatem, thrilerem, romancí a komedií a nic moc se tu vlastně neděje. Ovšem záverečná scéna s Wilfordem Brimleym ve stylu staroanglických detektivek je výborná.(2.3.2009)

• Freemind

"Bez zlého úmyslu" je předzvěst desetiletého úpadku žánru. Nemastné, neslané, překomplikované, ale poměrně slušně natočené krimi s vynikajícím Newmanem a příšernou Sally Fieldovou - vím, že to asi zazní krutě, ale je mi záhadou, koho napadlo obsadit do hlavní role tak mdlou, nenadanou a naprosto asexuální ženskou. Zbytečný film bez tempa a pointy.(16.3.2013)

• Maq

Kdyby někdo natočil takovýhle film o tom, jak čeští poliši ořou s nevinnýma lidma, byla by to pecka! Amerika už to má dávno za sebou a téma bylo poněkud vyčpělé už když Pollack točil tento film. Takže je to spíš taková selanka, nikoli hloupá, leč bez napětí. --- Výsledek kazí i Sally Field - je to dobrá herečka, ale o postavě, kterou zde představuje, by nikdo soudný neřekl, že je "dobrá novinářka". Snad by mohla od plotny psát amatérské recenze na televizní seriály.(4.11.2012)

Myslím, že je to šlušné dílko, kde hrají Newman a Fieldová jak o život. Když běží závěrečné titulky, napadne vás, bohužel... Co s tím? Dá se společnost nějak změnit? Film na tuto otázku vůbec nedpovídá. "Vy jste pane Gallaghere pěkně mazanej ale já jsem taky vyčůranej" . V tom příběhu si vlastně všichni dělali a to dost svědomitě svoji práci, výsledkem bylo několik tragédií. Rozhodně na náladě to nepřidá.(5.4.2009)

Tento pán režisér robí kvalitnú prácu. Čo film, to zážitok. Romantika, mafia, vyšetrovanie, dráma, novinárčina... z každého kúsok a to v mojich očiach vytvorilo veľmi dobrý mix. Silný film čo sa týka réžie, hereckého stvárnenia (Newman úžasný, vlastne ako zvyčajne) a myšlienky filmu – čo je pravda, čo je lož, aké ťažké je robiť zložité rozhodnutia, akú moc majú médiá... „Dostali ste sa sami.“(6.1.2009)

• - Sally Fieldová později prohlásila: “Newman mě musel bít, ale jemu se do toho vůbec nechtělo. Bál se, aby mě nezranil, přičemž se o scénu se vůbec nestaral. Musela jsem se chovat jako příšera, až jsem ho k tomu konečně přiměla. Byla jsem celá modrá, ale neřekla jsem mu to, aby se necítil špatně." (Rocky62)

• - Film sa natáčal v Miami. (Svadbos)

• - Sydney Pollack musel s producenty upravit závěr filmu, protože se zkušebnímu publiku nelíbilo, že reportérka a Gallagher (Paul Newman) nedostali šanci se usmířit. (Rocky62)