poster

Bez zlého úmyslu

 • Česko

  Bez zášti

  (neoficiální název)
 • USA

  Absence of Malice

Drama / Romantický

USA, 1981, 116 min

 • Han22
  ***

  Pěkný film od Pollacka se slušně hrajícími Newmanem a Fieldovou. Problém je, že z tématu muž nespravedlivě zapletený do zločinu všemocnou novinářskou velmocí se dalo podle mě vytěži mnohem více. Tohle balancuje mezi dramatem, thrilerem, romancí a komedií a nic moc se tu vlastně neděje. Ovšem záverečná scéna s Wilfordem Brimleym ve stylu staroanglických detektivek je výborná.(2.3.2009)

 • Freemind
  **

  "Bez zlého úmyslu" je předzvěst desetiletého úpadku žánru. Nemastné, neslané, překomplikované, ale poměrně slušně natočené krimi s vynikajícím Newmanem a příšernou Sally Fieldovou - vím, že to asi zazní krutě, ale je mi záhadou, koho napadlo obsadit do hlavní role tak mdlou, nenadanou a naprosto asexuální ženskou. Zbytečný film bez tempa a pointy.(16.3.2013)

 • Maq
  **

  Kdyby někdo natočil takovýhle film o tom, jak čeští poliši ořou s nevinnýma lidma, byla by to pecka! Amerika už to má dávno za sebou a téma bylo poněkud vyčpělé už když Pollack točil tento film. Takže je to spíš taková selanka, nikoli hloupá, leč bez napětí. --- Výsledek kazí i Sally Field - je to dobrá herečka, ale o postavě, kterou zde představuje, by nikdo soudný neřekl, že je "dobrá novinářka". Snad by mohla od plotny psát amatérské recenze na televizní seriály.(4.11.2012)

 • farmnf
  ****

  Myslím, že je to šlušné dílko, kde hrají Newman a Fieldová jak o život. Když běží závěrečné titulky, napadne vás, bohužel... Co s tím? Dá se společnost nějak změnit? Film na tuto otázku vůbec nedpovídá. "Vy jste pane Gallaghere pěkně mazanej ale já jsem taky vyčůranej" . V tom příběhu si vlastně všichni dělali a to dost svědomitě svoji práci, výsledkem bylo několik tragédií. Rozhodně na náladě to nepřidá.(5.4.2009)

 • rastlinka
  *****

  Tento pán režisér robí kvalitnú prácu. Čo film, to zážitok. Romantika, mafia, vyšetrovanie, dráma, novinárčina... z každého kúsok a to v mojich očiach vytvorilo veľmi dobrý mix. Silný film čo sa týka réžie, hereckého stvárnenia (Newman úžasný, vlastne ako zvyčajne) a myšlienky filmu – čo je pravda, čo je lož, aké ťažké je robiť zložité rozhodnutia, akú moc majú médiá... „Dostali ste sa sami.“(6.1.2009)

 • - Sally Fieldová později prohlásila: “Newman mě musel bít, ale jemu se do toho vůbec nechtělo. Bál se, aby mě nezranil, přičemž se o scénu se vůbec nestaral. Musela jsem se chovat jako příšera, až jsem ho k tomu konečně přiměla. Byla jsem celá modrá, ale neřekla jsem mu to, aby se necítil špatně." (Rocky62)

 • - Film sa natáčal v Miami. (Svadbos)

 • - Sydney Pollack musel s producenty upravit závěr filmu, protože se zkušebnímu publiku nelíbilo, že reportérka a Gallagher (Paul Newman) nedostali šanci se usmířit. (Rocky62)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace