Vlad narážeč

Vlad Dracula

Horor / Thriller

USA, 2003, 99 min

• PRobin

Opět to bylo dlouhé a nudné. Nechci slyšet, že Vlad (vlastně to ani nebyl Vlad, ale jeho syn Vlad) byl jen chudáček, jehož postihla kletba. Já chtěl Vlada Draculu. Vlada, který se pochechtává nad sklenkou krve, zatímco sleduje torza svých nepřátel kvílících při napichování na kůly. Chtěl jsem Vlada s tikajícím okem, který dloube oči a slintá. Já chtěl pořádného hororového úchyláka. A místo toho jsem dostal obyčejného "rumuna", který bůhví proč cestuje z minulosti do přítomnosti, mění podobu a cucá krev (teda cucne si jen dvakrát). A cestuje za pannou, kterou chtěl v minulosti zprznit (proč cestuje ona je pravá záhada). Vlad hraje svojí úlohu celkem obstojně, protože ve scénáři měl asi napsáno něco jako "Drž hubu a kouli očima" (takže prohodí jen pár slov, jaká úleva!). Zase originální skupinka studentů, s hlavním hrdinou jménem Jeff. Hrdinka nám ukáže prsa a něco zadrmolí rumunsky. Jinak poznáme plno rumunských tradic, z nichž mě nejvíce zaujala svatba s mrtvolačkou (ale ještě nesmí hnít, jinak z ní zůstane po svatební noci všude plno svinstva :-D ) a ochutnáme pravou samohonku. Rumuny hraje skupina afročechů a američanů. A pokud vydržíte do konce tak uvidíte, že všechno dobře dopadne. Za vladova držhuby :)(4.7.2013)

• Paldini

Netvrdil bych, že film nemá žádný děj. Jen je v něm obrovská koncentrace naprosto nesmyslných scén a nesmyslného chování hlavních postav. Např. honička Billyho Zanea s příslušníky sekty drakonitů nebo snad byl Billy Zane členem sekty? A proč ho pak honili? Asi aby byla ve filmu i automobilová honička, která stojí za prd. Nebo proč šli hlavní hrdinové dva dny pěšky lesem, když na místo určení přijel Billy Zane v klidu autem. No je to do slova a do písmene hrůza (však je to horor, který hrůzný býti má).(10.1.2005)

• SOLOM.

Drákula se musel obracet v hrobě, když byla premiéra tohoto..... Ani se nedá slovy moc popsat čím že je vlastně toto upíří veledílo. Amíci měli zase pár dolarů na rozhazování a tak si řekli, že si udělají prdel z evropské historické postavy. Jediný bod dám za pěknou herečku, protože zbytek filmu není hoden naprosto ničeho. Doteď je mi líto těch peněz, které jsem za to dal ve výprodeji ( asi 40kč), sem mohl mít dvě piva:(((26.4.2010)

• Phobia

Horror/thriller? Tohle??? Buahahahaáá, LOL, ROFL, :-DDDDD... zkrátka záchvat smíchu. Nespavost je fakt sviňa, díky které se mi "poštěstilo" shlédnout valnou část tohoto... ehm... filmu. Zoufale jsem si přála usnout a televize je obvykle v tomhle ohledu spolehlivější než kdejaká pilulka, ale tentokrát ne, ani v sebeobraně se mozek neodpojil. V angličtině existuje pro snímky typu "Vlad narážeč" výraz bullshit, čeština je v tomhle směru mnohem bohatší a já se rovnou uchýlím k regionálnímu označení: chujovina. Kníže Vlad někde pláče v hrobě nad tím, jak jej zase Hloupywood znásilnil, co to soudruzi z USA spáchali s Rumunskem za ubohou gigasračku. Nebudu popisovat děj, nepochopila jsem ho... a svou interpretací bych mu ještě mohla dodat i nějaký smysl, čímž bych vás mystifikovala. Nicméně jsem viděla i několik horších, méně vtipných filmů, ponechám tedy tomuhle pitomoučkému výplodu hvězdičku a 10%.(31.8.2009)

• lennyd

Příběh o skupince studentů, která přijede do Rumunska studoval legendárního vojevůdce Vlada (Drákulu?). Jedna z hrdinek má cenný medailon, který zdá se vyvolává staré démony na povrch.. Škoda, že film radši nepojmenovali Vlad Přirážeč a nenatočili s hlavními hrdiny nějaké to péčko. Celé je to dost ubohé, zmatené, triky jsou na úrovní 15, 20 let starých filmů. Chvílema jsem docela fandil Vladovi, aby je konečně všechny pozabíjel, a všichni jsme mohli jít spát...(28.4.2004)

• - Film se natáčel v Bukurešti v Rumunsku. (rafix)

• - Michael D. Sellers vyhrál na filmovém festivalu Fort Myers Beach cenu v kategorii nejoblíbenější režisér. (Terva)