Cui mian cai jue

• Hongkong 催眠·裁決 (více)

Ústřední postavou tohoto filmu je porotce, vydíraný při důležitém soudním jednání. Vyděrači unesli jeho dceru a chtějí porotce přinutit, aby ovlivnil soudní verdikt. (Film+)

Johnny.ARN

Nešiel som do tohto snímku úplne nadšený. Vyzerajú rovnako, volajú sa rovnako, niečo so súdom to bude, uvidíme teda. Ale kámo, odstrelilo mi dekel. Všetko má ten film. Skvelého hypnotizéra, ktorý si tam robí čo chce, myšlienku, prestrelky, bitky, čínske cgi a to všetko na pozadí súdneho procesu a dohadovania sa porotcov. Pochopiteľné, jednoducho-komplikované a veľmi príjemne stráviteľné. 4 z 5 ()

Lacike

Tak trochu variácia na Dvanásť rozhnevaných mužov. Akurát tentoraz sa snaží jeden porotca presvedčiť ostatných o vine obžalovanej a naviac preto, že mu uniesli dcéru. A keďže to scenáristom pripadalo málo, tak z porotcu urobili experta na hypnózu, vďaka ktorej ostatných postupne zmanipuluje. Čo je niečo, čo mi pripadá absolútne infantilné a aj tu je to podané nezmyselne. Ale ani to scenáristom nestačilo a tak museli pridať akčné finále s otrasnou CGI helikoptérou jak od Asylumu. Výsledkom je po každej stránke nefunkčný súdnický thriller, ktorý je akurát tak k smiechu. 2/10. ()