Škodná (TV film)

Krimi

Československo, 1975, 61 min

Vlasta Janečková měla zůstat u pohádek, na které se specializovala. V televizním filmu Škodná si odskočila do tématu, který moc nezvládla. Partička chuligánů v čele s Janem Hrušínským, který si nechává říkat Šéf a kteří se vloupávají do chat a tam vše ničí působí navíc až moc výchovným dojmem a hodně naivními dialogy, přičemž se postavy chovají jako dementi. Je to škoda, protože závěrečná pointa je vcelku nečekaná a překvapivá. Líbilo se mi prostředí chaty a občasná, na kytaru vybrnkávající hudba Luboše Sluky. Takže dohromady tak půl na půl.(2.7.2019)

Dobře kryté vykrádačky chat partou teenagerů.. v pozadí je však vždy Někdo jiný.!(2.7.2019)

• Marthos

Úděsný. Tristní pohled na Václava Vosku, tohoto českého Mastroianniho, který měl za sebou již přehlídku vskutku nebývalých hereckých výkonů, jak se plichtí v té ošuntělé moralitě... Kde nic není, ani divák nebere.(13.8.2019)

Jak se budí princezny znamenalo, že se Honza Hrušínský dvoří Marii Horákové a to mi sedlo. Dříve byl natočen tento snímek, kde Honza Hrušínský představuje drsného šéfa partičky a Marie je dcerou esenbáka a to je divný. On i Nesvadba jako vykradač chatek vypadá divně. Jenom Navrátil a Satoranský mají své kladné role. Z filmu je cítit výchovný podtext mládeži. Kdo má delší vlasy a jeansku je rebel. Ale rozuzlení příběhu vykradačů chat bylo překvapivé. Krimi snímek je v dnešní době spíše úsměvný.(2.7.2019)

• slunicko2

Lupiči se cpou turistickým salámem a lahváčema. 1) Dobrý námět pokazil mizerný scénář, hrozné dialogy a celé provedení ve stylu špatných televizních inscenací._____ 2) 18letý syn mjr. Zemana Pavel Brabec (boxer Silas) je dnes prezidentem Asociace reklamních agentur. 20letý nevěrohodný tvrďák Jan Hrušínský (šéf party), 17letý milý Antonín Navrátil (oběť) a 18letý Michal Nesvadba ("měkký" lupič Rudla). Velcí herci typu Vosky či Vinkláře zde nemají, co by předvedli._____ 3) Spíš než policii potřebují tito socialističtí zmátoření grázlíci otcovskou ruku a pár facek.(22.8.2019)