Nejsem moc fanda Grishamových adaptací, přijde mi, že ty díla jsou si vesměs všechny dost podobné. Vždy se točí okolo právníků či novinářů a různých konspirací. Firma není výjimkou a přesto jsem byl docela spokojen. Vynikající herci rozehrávají místy i strhující drama, kde nakonec o tu právničinu zas tak nejde. Vůbec nejvíc mě bavily zamyšlení hlavního hrdiny nad tím, jak se stává otrokem bohatství a blaha a je tak čím dál tím víc uvěznen ve zlaté kleci, což vygradovalo po definitivním zjištění, co je firma zač. Bohužel se ale dle mého nepříliš povedl konec, kdy se všechno děje tak nějak moc hladce a chybělo mi napětí, kterým film hýřil okolo půlky. V žánrovém snímku je to dost velká slabina, proto zůstanu u celkem jasných třech hvězd.(2.8.2009)

Příšerně pomalý a přehnaně dlouhý thriller o firmě, která se nenápadně zbavuje svých předchozích zaměstnanců. Pollack dokáže vytvořit tísnivou atmosféru, kdy hrdina nemůže nikomu věřit ale film se začne rozjíždět až v poslední třetině a ani poté se nedá říct, že by nějak gradoval. Ale mladičký Cruise překvapil a po celý film se mu daří nešlápnout vedle.(6.8.2009)

V dnešnej dobe by sa takýto snímok nedočkal podobného komerčného úspechu, ak by sa v ňom neobjavila aspoň jedna veľká explózia. Hviezdne herecké obsadenie už dnes nieje tou najlepšou zárukou víťazstva a podobne na tom nieje ani príbeh, ktorý je ,,iba,, dva aj pol hodinovou prehliadkou lokácií. Ťažká 90tková atmosféra, napätie a hlavne odraz doby, ktorá by si dnes opäť zaslúžila dostať sa do popredia.(6.12.2016)

Zhruba do 125. minuty je všechno v pořádku a znalec předlohy ocení, jak scenáristé redukují postavy, pozmění jeden důležitý charakter (G.Hackman), přidávají dramatické momenty a vůbec vytvářejí svižnou adaptaci rozsáhlého románu. Pak ale přijde „akční“ finále a závěrečná „konfrontace“, které se natolik odklánějí od knihy a leští Mitchovy pohnutky (hlavně všechno podle práva, byť z toho nebudu mít ani vindru), že jsem byl znechucen- a ačkoli je Firma pořád lepším filmem než třeba Případ Pelikán, na čtyři hvězdičky nepůjdu, protože kvalit Schumacherova Času zabíjet (o Coppolově Vyvolávači deště nemluvě) nedosahuje.(4.8.2009)

Provařená a dost staromódně (rozuměj pomalu) točená story a jednom bystrém právníkovi, kterého zahrál relativně solidní Tom Cruise na začátku své bohaté herecké kariéry. Firma toho po filmové stránce může nabídnout poměrně dost. Ucházející dějovou linii, která ač není co se tempa týče tak vyrovnaná, jak by bylo potřeba, nabízí relativně solidní rozpitvání právnického systému a celé řady s tím souvisejících kliček. Navíc způsobem věru přehledným i divákovi, který si směle může říkat v daném sektoru laik. Ke vší škodě je však celý tento obsáhlý a relativně dlouhý kolos dost neosobní a bez většího množství jakéhokoli kouzla, či osobní sympatie. Pollack umí zdatně točit, ale na jiskru tentokrátě v těch stozích papírů zapomněl.(3.12.2007)

• - Postava súkromného očka, ktorú stvárnil Gary Busey, má rovnaké meno ako hlavná postava z filmu Inferno s Jean-Claude Van Dammom: Eddie Lomax. (ed_wood)

• - Vo filme dostane Mitch od firmy Mercedes, hoci v románe mu dajú BMW. Po skončení filmovania ho ako dar získal Tom Cruise. (pravo)

• - Jedným z režisérových pôvodných plánov bolo, aby mal Mitch McDeere milostnú pletku so staršou kolegyňou, ktorú mala hrať Meryl Streep. (pravo)