Příšerně pomalý a přehnaně dlouhý thriller o firmě, která se nenápadně zbavuje svých předchozích zaměstnanců. Pollack dokáže vytvořit tísnivou atmosféru, kdy hrdina nemůže nikomu věřit ale film se začne rozjíždět až v poslední třetině a ani poté se nedá říct, že by nějak gradoval. Ale mladičký Cruise překvapil a po celý film se mu daří nešlápnout vedle.(6.8.2009)

Nie je firma ako firma. Firemné sprisahanecké filmy nemajú veľa konkurentov, takže z mnou videných možných súperov môžem 'The Firm' porovnať s filmom 'Boiler Room'. Pollackov snímok mal trošku ťažkotonážnejší úvod a kým ma film vtiahol do seba, trošku to trvalo. No po poriadnom zoznámení sa s faktami a s postavami dokáže poriadne zaujať. Zaujímavo kvalitné boli aj výkony, proti Cruisovi som nemal nejmenšie námietky a Hackman potvrdil doménu. Ale obsadenie Jeanne Tripplehorn bolo pre mňa fiaskom. A s hudbou sa tiež veľmi nepohrali. 80%.(23.12.2007)

Nejsem moc fanda Grishamových adaptací, přijde mi, že ty díla jsou si vesměs všechny dost podobné. Vždy se točí okolo právníků či novinářů a různých konspirací. Firma není výjimkou a přesto jsem byl docela spokojen. Vynikající herci rozehrávají místy i strhující drama, kde nakonec o tu právničinu zas tak nejde. Vůbec nejvíc mě bavily zamyšlení hlavního hrdiny nad tím, jak se stává otrokem bohatství a blaha a je tak čím dál tím víc uvěznen ve zlaté kleci, což vygradovalo po definitivním zjištění, co je firma zač. Bohužel se ale dle mého nepříliš povedl konec, kdy se všechno děje tak nějak moc hladce a chybělo mi napětí, kterým film hýřil okolo půlky. V žánrovém snímku je to dost velká slabina, proto zůstanu u celkem jasných třech hvězd.(2.8.2009)

I bez větších hereckých schopností se u dobrého rejži dá blýsknout. To dokazuje Tom Cruise v tomto filmu. Ač nepředvádí závratný výkon, scénář to bohatě vynahradí a vedlejší role jsou natolik pestré, že se člověk nenudí. Zápletka je dostatečně zapletená a tak může být zahájeno tažení za právo a čest. Nakonec je všecko jinak, ale to nebudu prozrazovat. Slušná klasika devadesátých let. 80%(24.9.2015)

• kaposlav

Pozrel som si z úvodu 40-50 minút, ale nebavilo ma to. Klasická najivná idylka, že po skončení školy má človek hneď prácu, barák, auto a papá v reštauráciach. Americký sen, ktorý osprostieva prisnených ľudí. Tento tip amerických filmov teda už moc nemusím. Radšej mám filmy z americkej reality, kde ľudia bývaju po kanáloch, v karavánoch, v stanových mestečkách, pod mostom, či v papierovej krabici a ako vyberajú odpadkové koše, kde šťastlivci hádžu svoj nadbytok.(21.5.2015)

• - Postava súkromného očka, ktorú stvárnil Gary Busey, má rovnaké meno ako hlavná postava z filmu Inferno s Jean-Claude Van Dammom: Eddie Lomax. (ed_wood)

• - Veta "They don't run me, and you don't run me (Nedobehnú ma a ty ma nedobehneš)", ktorú povedal Mitch, sa spomína tiež vo filme Thief z roku 1981, kde ju hovorí Frank (James Caan) za podobných okolností. (pravo)

• - Vo filme dostane Mitch od firmy Mercedes, hoci v románe mu dajú BMW. Po skončení filmovania ho ako dar získal Tom Cruise. (pravo)