Jediné, co mi na tomto filmu vadilo, byla příšerná hudba pana Davea Grusina. Klavír zbožňuju, ovšem v trochu jiné formě, stejně mě tento hudební nástroj otrávil i v Eyes Wide Shut. S jinou by to mělo celé určitě lepší grády. Ostatnímu však nemůžu vůbec nic vytknout. Určitě se na "Firmu" zase brzy podívám a s velkou chutí si přečtu i knihu.(23.2.2013)

• SeanLSD

Grishamov príbeh z dôb, keď ešte písal vynikajúce, nápadité, svižné a inteligentné thrillery namiesto sračiek, je prevedený do filmovej podoby s tak nehorázne nezáživnou, vlečúcou sa nudou a nezáujmom, že mi to pri obsadení a kompletnom tvorivom tíme plnom zvučných mien nijako nejde do hlavy. PRÍPAD PELIKÁN je proti tomu filmom storočia.(29.6.2009)

Typický Pollack. Vynikajúci herci, špičkovo odvedená režisérska práca, pútavý rozprávačský štýl... No ten námet a scenár určite nie je moja krvná skupina. Vlastne ide o taký prototyp niečoho, čomu sa venuje veľa iných, mne nič nehovoriacich filmov z prostredia práva alebo politiky (v tomto je majster Clúnyj), dokonca i béčkového razenia. No Pollack z tohto pre mňa šedivého a málo zaujímavého námetu dokázal vykresať diamant. Lepší priemer. 65/100(28.3.2018)

• Real Tom Hardy

"I'M A FEDERAL AGENT, YOU KNOW WHAT THAT MEANS YOU LOW-LIFE MOTHER FUCKER? YOU GOT NO RIGHTS, YOUR LIFE IS MINE!" -------- Filmov o právnikoch nie je nikdy dosť, navyše tých lepších už vôbec. Počas prvej polhodiny som mal chuť povedať, že to bude jeden z najlepších, avšak ako minúty ubiehali, mal som skôr pocit, že ešte aj Pakulov Pelican Brief bol lepší. Na Filadelfiu a Diablovho Advokáta sa Firma nechytá ani omylom. Film sa samozrejme nemohol zaobísť bez klasicky patetickej manželky, ktorá dostáva silnejší hysák pri nevere, ako pri zistení informácie, že ona a jej muž sú v ohrození života. Aké typické! Nikdy ma toto zmýšľanie neprestáva udivovať.(27.6.2017)

Vyjma stopáže nemám vůbec nic, co by se dalo vytknout, protože Grisham opět nezklamal a režie a herci zvládli svoje úlohy taktéž skvěle. Příběh to byl bezvadně načrtnutý, mnohovrstevný a zajímavý, takže mě nakonec vážně mrzí těch dvě a půl hodiny času, protože bez nějakých třiceti přebytečných minut by to byla špička. 75%(28.7.2017)