Mitch McDeere, mladý právník, vstupuje do firmy kde ho má čekat slibná kariéra. Jenže brzy jsou jeho dva společníci zavražděni. Případ začne vyšetřovat FBI a Mitchův dosavadní hladký život se rázem změní. Může si vybrat:  buď bude pracovat pro FBI, nebo zůstane ve firmě. Ať si však zvolí kteroukoli z těchto možností, jeho život už nikdy nebude takový, jaký býval – a on to ví. A také ví, že jediným řešením bude vymyslet si třetí možnost, vlastní plán… (TV Prima)

PlayEasy

Jaksi jsme tenhle film zapomněli okomentovat, ale nakonec jsme si přeci jen vzpomněli, protože tento film si náš komentář rozhodně zaslouží!!! Jedná se o perfektně vyšperkovaný a napínavý americký Thriller, pod kouzelnou taktovkou mistra Pollacka a se skvělým Tomíkem v hl. roli. Nicméně ani zbytek osazenstva se rozhodně nemá za co stydět, prostě tohle je výtečně odvedená práce! Na páteční večer jsme dostali chuť na nějakou detektivku, ale byť tohle není tak úplně detektivka, jedná se o dokonale sepsané (ačkoliv jsme předlohu nečetli) a na diváka plně funkční dílko. 80% ()

PlysovyMacko

Mladý právnik dostane prácu v lukratívnej firme. Postupne zistí, že firma ide v nelegálnych kšeftoch. Keď ho kontaktuje FBI, ocitne sa medzi mlynskými kameňmi. Film je prehnane dlhý a na konci sa zamotá, tak že rozuzlenie som nepochopila. Páčila sa mi scéna keď hlavného hrdinu naháňali zloduchovia po meste. ()

megajalec

Som ovplyvnení knihou, v tomto prípade bohužiaľ. Kniha bola perfektná, film "len" dobrý. Celý čas som čakal, kedy sa to poriadne rozbehne, tempo stále rovnaké. Lepší priemer ()

cromagnon

Musíme si uvědomit, že scénář je poměrně věrným přepisem (včetně detailu, jakým je postřikovač trávníku, kropící nohavice kolegy rezignovaně popíjejícího pivo v zahradním křesílku) v té době veleúspěšného bestselleru J. Grishama. Snaha nezklamat čtenáře ani diváky knihou netknuté, vyšla docela dobře. Oproti knize dosti přepálené finále ale asi nepotěšilo nikoho. Že je film dlouhý? A co jako? To je jedině dobře, protože se na to dobře dívá a Pollack předvádí režii staré školy. Takhle poctivě se už dnes filmy netočí, bohužel. Nebýt toho konce, dal bych 5. ()

Insspektor

Troška rozpaky. Predloha, kniha Johna Grishama je pre mňa absolútnou srdcovkou a prečítal som ju už asi 15xkrát, preto nemôžem odpustiť výrazné zmeny filmu oproti knihe; Tripplehorn a hlavne Cruise sa mi tu absolútne nehodia, keby to tu vyskúšal taký CH. Sheen v štýle Wall Street, to by bolo niečo! ()

Eywa11

4/5.... želala by som si viac filmov, ktoré majú hlavu a pätu a skvelé dialógy ako tento počin.... väčšinou rada do komentárov píšem hlášky, ktoré ma na filme najviac zaujali, no tu ich bolo toľko, že si neviem vybrať... ()

holka218

Celý příběh filmu je super a je zajímavý. Tom Cruise opět nezklamal a v roli se mi opravdu líbil, i když na něj byla trochu málo akční. Naopak mi moc nesedla Jeanne Tripplehorn, která mi jako herečka přišla velice nepřesvědčivá a celý film zahrála s jedním jediným výrazem ve tváři. Postava, kterou ztvárnila Holly Hunter je zase velice příjemná a přesvědčivá. Jediný problém, který s tímhle filmem mám je jeho délka. Já osobně bych ho o půl až tři čtvrtě hodiny zkrátila. Přijde mi, že postavy nad vším docela dlouho přemýšlí a pár scén by se klidně mohlo vynechat. Žádný jiný problém s filmem Firma nemám, takže nakonec z toho je docela slušný film. ()

fimler

Rozhodně jsem nečekal, že mě ten film chytne až takovým způsobem. Má to prostě naprosto všechno, co čekáte od thrilleru. Musím říct, že thriller začíná být jedním z mých top 3 žánrů, které budu rád vyhledávat. Tom Cruise tady byl super, jedna z jeho nej rolí. P.S. Nejlepší postava byla sekretářka od detektiva:)) ()

zdenzo

POSLEDNÍ OSMDESÁTKOVÝ THRILLER (1993) Hudba, melír padoucha, naivní chování postav, old school kamera a přeci super námět a napínavé scény. A také prozrazení jaký motiv vykradl (chtě?) Ďáblův advokát. Nechápu jak mi mohl tento film, dnes již klasický uniknout. 3.7* ()

Mamutol

Zub času zahlodal i v tomto celkem zajímavém filmu. Je to poněkud roztahané, žádné výrazné zvraty ani překvapení se nekonají, ani žádná pořádná akce ani napětí. Pořád se něco kopíruje, telefonuje a závěrečná honička ve městě je těžko uvěřitelná (tolik náhod pohromadě se jen tak nevidí). ()

Aniki

Kdo by se byl nadál, že tomuhle výbornému snímku bude už zanedlouho rovných 30 let? Nedávno jsem jej zhlédnul asi tak popáté a stále baví jako při premiéře. Cruise v plné "topgunovské" síle, neuvěřitelně sexy Holly Hunter, k tomu jeden z těch precizních Hackmanových záporáků a v neposlední řadě, za vydatné pomoci Tobina Bella, zvláštní druh strachu nahánějící Brimley. Jedná se prostě o skvělou žánrovku a i hodnocení filmu tomu musí odpovídat...zaslouženě vysoké čtyři hvězdy plus. ()

JenYu

Do dvou třetin mě to velmi bavilo. Počáteční nevyřčené tajemství dodávalo filmu velmi hutnou atmosféru. Od setkání s FBI ve Washingtonu snímek nabral příjemný spád. Konec mi ale přišel až zbytečně zamotaný (proč jel tou kabinkou do ostrovního muzea?). I přesto velmi dobrý napínák z dob minulých. Plus skvělá chemie mezi Cruisovou manželkou a Cruisovým kolegou. ()

baclajean

Film je vskutku premakaný, no kniha ešte asi desaťkrát premakanejšia, naozaj odporúčam prečítať si, keďže strašne veľa toho bolo vynechaného a úplne pomeneného. Ale aspoň sme videli Eda Harrisa bez vlasov a budúceho Jigsawa s vlasmi :) ()

AndrewNewman

Tomuto filmu znižuje kvalitu Pollackova nesúrodá a málo svižná réžia. Verím, že to Grisham napísal skutočne dobre a Cruise sa do úlohy mladého a chtíveho právnika hodí, ale filmu chýba väčšia ladnosť a v napínavých scénach zase väčšia dravosť. Takisto nám scenám veľa toho nevysvetlí, ale celkovo sa na to pozerá dobre, len to mohlo byť lepšie ()

hrumsrt

Čím míň víte a čekáte, tím lépe.. Sydney Pollack neumí natočit normální film, pokaždé zkusí něco svého, pokaždé přidá nějaký prvek, často třeba právě zvrat nebo změnu tónu, jakou by divák nejprve nemusel čekat. Nemusíte se u něj bát, že víte, co dostanete a nejedou jako tvůrce ukázal, že se nebojí žádné látky.. I když generační Takoví jsme byli zůstává nadále nepřekonáno, tak tohle je daleko pozitivnější a zapamatovatelnější zážitek.. Tom Cruise na svém hereckém vrcholu a ještě těsně před tím, než z něj bude ta skoro největší hvězda vůbec a jeho sláva všem exploduje do tváře, hraje zase dalšího zapáleného mladíka, který se svojí dravostí jde prát s tím skutečným světem, kdy si snaží styl udržet co nejdéle, než ho společnost okolo semele. A to je tady zatraceně rychle.. Jako nejlepší měl dveře otevřené všude a pod vírem chamtivosti a sebevědomí vešel do těch nejpřepychovějších, jen aby se co nejdříve mohl zbavit své studentské půjčky a okamžitě začít žít život velkého advokátního zvířete.. Všechno jde v jeho první firmě jako po másle a jeho cíle a postavení jsou na dosah, akorát že to jde až moc rychle, a tak není pro diváka těžké nakouknout za tajemný závěs a vidět, že tahle firma nebude úplně pokaždé postupovat podle práva, jak ironické.. Postupně se utahující smyčka, kde všichni okolo hlavního hrdiny už toho mají dost. A až na to Tom Cruise přijde už není cesty zpět, už se to bez FBI neobejde.. Prakticky dokud se více neponoříme do příběhu a jen nasáváme ten utopický život je to vynikající a společně s Cruisem si to fantasticky užívám, navíc díky hlasité podpoře všudypřítomného tajemna a rostoucích budoucích potíží je očekávání velké.. A i když pak film rozjede svoji hru, někdy skoro připomínající to nejlepší z Nepřítele státu, jakoby jsem celou dobu čekal na něco trošku více.. Takhle je to dost dobré, střídá byrokracii a akci, jak bych to na začátku vůbec nedoufal, jen to nestačí a samotné vyústění je po tak dlouhé době jen tak uspokojivé.. Někdy v polovině to navíc přejde na čas do celkem ubíjejícího tempa, ze kterého se chvíli hledá cesta ven. Nevím jestli to nemohlo být o půlhodiny kratší, když přece jen samotné fungování tajuplné firmy zůstává i tak docela neprozkoumané.. P.S. Gary Busey hrdě udržel pozici nejhoršího ksichtu vůbec. 70% ()

FincherD.

Další povedená adaptace J.Grishama, kterých se v 90.letech vyrojilo jako hub po dešti. Firma určitě patří k těm hodně povedeným, i když vlastně žádná z adaptací spisovatele/advokáta Grishama není vyloženě špatná, naopak. Škoda, že tomu tak není třeba u pánů Crichtona nebo Kinga. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino