Mitch McDeere, mladý právník, vstupuje do firmy kde ho má čekat slibná kariéra. Jenže brzy jsou jeho dva společníci zavražděni. Případ začne vyšetřovat FBI a Mitchův dosavadní hladký život se rázem změní. Může si vybrat:  buď bude pracovat pro FBI, nebo zůstane ve firmě. Ať si však zvolí kteroukoli z těchto možností, jeho život už nikdy nebude takový, jaký býval – a on to ví. A také ví, že jediným řešením bude vymyslet si třetí možnost, vlastní plán… (TV Prima)

misterz

Typický Pollack. Vynikajúci herci, špičkovo odvedená režisérska práca, pútavý rozprávačský štýl... No ten námet a scenár určite nie je moja krvná skupina. Vlastne ide o taký prototyp niečoho, čomu sa venuje veľa iných, mne nič nehovoriacich filmov z prostredia práva alebo politiky (v tomto je majster Clúnyj), dokonca i béčkového razenia. No Pollack z tohto pre mňa šedivého a málo zaujímavého námetu dokázal vykresať diamant. Lepší priemer. 65/100 ()

Javert

I přes dvou a půl hodinovou stopáž se tvůrcům podařilo udržet tempo skvěle obsazeného filmu (nejvíc mne potěšil Gene Hackman a Hal Holbrook), který navíc finišuje vskutku napínavě a originálně. Pollack si však mohl odpustit pár lehce sentimentálních "rodinných" záběrů před titulky. Jinak nemám výhrady. ()

Snorlax

Proč já jen tomu Cruisovi nikdy nevěřím? Že by jeho vychvalované herectví nebylo zase až tak dobré? Když je v hlavní roli špatný herec, nemůže být dobrý film ani podle skvělého Grishamova námětu. Škoda. ()

Jordan

veľmi dobre vystavaný, napísaný a zrežírovaný thriller, jedna z veľkých klasik žánru, a to hlavne preto, že pollack vie, ako na to. ()

Anderton

Moja snáď najväčšia trilerová klasika 90 rokov spoločne s Utečencom. A asi aj najlepšia Grishamovka, ktoré v tom desaťročí tiež leteli a kvalitatívne boli vysoko nad priemerom. Príbeh je vysoko nepravdepodobný, ale o to pútavejší a napínavejšie scény sa hladajú inde iba velmi ťažko. Cruise neprehráva, ale je samozrejme v tieni Hackmana. Toto som už videl asi 5 krát a do 10 to určite ešte potiahnem. Za zmienku stojí netradičná hudba. ()

Kothy

Zajímavý snímek s mladým Cruisem. Ten jako nadějný mladý právník nastoupí do firmy, která je hodně zvláštní. Je kolem ní mnoho záhad a vše jde jak po másle. Po čase zjistí, že je to jen zastíračka pro mafiánskou organizaci a on neví, jak ven. Cestu mu sice ukáže FBI, ale ani u nich to není zadarmo. Snaží se tedy kličkovat jak jen to jde, aby z toho i se svou rodinou vyšel ve zdraví. Ze začátku je trochu pomalejší tempo, ale konec stojí za to. Najdeme tu i více známých herců. "Firma to zařídí." ()

nascendi

Keď je film adaptáciou úspešného bestselleru, je obsadený kvalitnými hercami a na režisérsku stoličku si nesadne nikto menší, ako Sydney Pollack, potom nemožno od výsledku očakávať nič iné, ako divácky úspech a zhovievavý postoj kritiky. Neohrozila ho celá plejáda obdobných filmov z právnického prostredia, ani mierne prepísknutá dĺžka a výnimočne ani nezriedkavá alergia na Toma Cruisa. Je to dobre zapamätateľný, pri premiére celkom napínavý a inteligentne urobený film, na ktorom sa nedajú nájsť výrazné chyby. Veď ani ich netreba hľadať. ()

zahadna

Túto kategóriu filmov, teda thriller veľmi nemusím, ale tento film sa mi naozaj zapáčil a bol viac ako dobrý... aj herecké obsadenie podobne... ()

klerik

Skvelá adaptácia knihy. Tiesnivá atmosféra, prekvapivá Cruise a dokonalá hudba. Keby tak väčšina so sfilmovaných kníh mala takúto oporu v postavách... a režisérovi. ()

dopitak

Mladičký Tom, Kajmany a pořádná zápletka a akce ve filmové klasice, jež jsem dlouhou dobu odkládal. Osobně se mi vždy a všude líbí Hal Halbrook, ihned totiž vím, že v tom bude svinstvo :) Katakombes Milou Kinematografos. ()

Chrustyn

Příšerně pomalý a přehnaně dlouhý thriller o firmě, která se nenápadně zbavuje svých předchozích zaměstnanců. Pollack dokáže vytvořit tísnivou atmosféru, kdy hrdina nemůže nikomu věřit ale film se začne rozjíždět až v poslední třetině a ani poté se nedá říct, že by nějak gradoval. Ale mladičký Cruise překvapil a po celý film se mu daří nešlápnout vedle. ()

Arsenal83

Sydney Pollack stvoril i lepšie diela. Vo Firme sa mi páči narážka na karierizmus istých elít a aká krehká je istota zabezpečenia. Človek vo veľkej korporácii sa stáva len nástrojom a znamená len toľko, koľko sa dá z neho ešte vyťažiť. Taktiež chválim šikovný scenár. Na rozuzlenie zápletky sa tu však čaká príliš dlho, tá stopáž bola nadmerná. Ide o dobrú právnickú drámu, ale nestala sa pre mňa nezabudnuteľnou. ()

classic

Film má kvalitne obsadenie... + zápletku, skúsenú - zručnú réžiu, scenár pod záštitou - Boba Towna, ktorý napísal jeden z najlepších scenárov všetkých čias - Chinatown, ...mladého a energického - Toma Cruisa, či veterána z Francúzskej spojky - Gena Hackmana, ale i NAPRIEK TOMU, mi film vadil najviac - v prepálenej dĺžke + po čase som začínal mať z filmu guláš, mišung, že som sa nevedel dočkať konca - záverečných tituliek, pričom vidieť to RAZ, neuškodí nijako zdraviu, tak skrátiť to o 30. minút + zmeniť a upraviť scenár, by prospelo, lebo má niekoľko KAZOV. ()

Dr.film

Román Firma spisovatele Johna Grishama podle kterého je film natočen jede od začátku do konce neuvěřitelně "nakažlivým" a strhujícím tempem. O filmu se to bohužel říct nedá. Pollack tu nádhernou atmosféru knihy nedokázal zachytit. Předělal nebo nahradil spousty klíčových a skvělých scén. Nejsem fandou otrockého přepisu ale tady se to zdá spíše ke škodě, celkový výsledek tak působí zbytečně průměrným dojmem. ()

honajz

Slušný thriller s postupným rozvíjením "záhady", která vlastně není nijak tajuplná, jako jsou spíše nebezpečné praktiky advokátní firmy. Sem tam mi to lavíruje logicky, ale herecky i režijně a kameramansky slušně zvládnuté, přes dlouhou stopáž to docela drží v napětí. Možná víc mohla mbýt rozvedená postava Genea Hackmana a Ed Harris taky nemusel být takový drsoň. ()

ScarPoul

Pre mňa jeden z najlepších filmov na danú tému. Pamätám si, že som ho počas môjho dospievania videl niekoľko krát a vždy ma bavil. Teraz som sa k nemu po dlhom čase vrátil a funguje stále rovnako. Rovnako funkčné ako knižka. Mám pocit, že 90 roky ukazovali množstvo Cruisovho potenciálu. Ten si pomaličky razil cestu do prvej ligy a skúšal si maličké filmy u veľkých režisérov, ktoré mu dláždili cestu k tomu, v čom je dnes najlepší. Ten film má aj dnes funkčné napätie, skvelú atmosféru a uveriteľné dejové zvraty. A je srdcovkou. Kvôli tomuto som bol svojho času zamilovaný do žien typu Jeanne Tripplehorn. ()

Lacike

Knihu som necital, takze neviem nakolko ju film domrvil, ale samotny film je neskutocne natahovany a strasne nudny. Najviac mi je luto skvelych hercov, ktori tu nemaju co hrat. Cela ta myslienka so vsemocnou firmou mi pripadala dost hlupa. Cruise bol teda fakt velka megahviezda, ze z tohto urobil taky megahit. 4/10. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino