Komentáře uživatele Martrix k tomuto TV seriálu

Nápad moc dobrý, ale od Norů se dá čekat ledasco. Takže co? Bude to další ekologická agitka, nebo se bude kárat třeba za zacházení s přistěhovalci? Naštěstí to tak nevypadá. Ten jednoduchý nápad, že se začne společnost prolínat lidmi z různých historických epoch, má obrovský potenciál a jsem velmi zvědavý, jakým směrem se budou tvůrci ubírat. Zatím je to kriminálka, kterou se prolínají vztahy a současně se tvůrcům daří vykreslit svět se zpřítomnělými. A to už v první epizodě. Zatím velká spokojenost.(13.7.2020)

Nápad má velký potenciál a tvůrci z něj zatím zdařile těží. Je jasné, že by mohlo vzniknout mnoho řad, protože tento svět nabízí desítky zápletek. Konflikty, které způsobuje střet lidí z různých období připomínají, jak moc se život člověka za posledních tisíc let změnil. Nabízí se srovnání s Bright, ve kterém ale americká kravina naprosto selhává. Zpřítomnělí už ve druhé epizodě!! nabízí skvěle odprezentovaný svět a sympatické postavy, mezi kterými to jiskří. Navíc mě baví ten šotkovsky severský humor. Vysloveně z toho mám radost a jen doufám, že se to v dalších epizodách nějak nezvrtne.(13.7.2020)

Byl bych raději, kdyby tvůrci pokračovali v odlehčenějším tónu, protože fórky fungují náramně. Třetí epizoda ale rozehrává další ...temnější inky. Pořád se mi ta fúze minulosti a současnosti hodně líbí, ale tato epizoda byla slabší.(13.7.2020)

Trochu jsem doufal, že se stane malý zázrak a Zpřítomnělí zůstanou až do poslední epizody svěžím mixem detektivky a sci-fi s norským odérem. Jenže poslední epizoda to trochu rozhrábla. Jakoby se vše norské muselo točit kolem války, střetu mezi pohany a věřícími, nebo Ragnaroku. Líbí se mi ta nespoutanost a živelnost, ale opět vše směřuje k tomu pro mě už ohranému schématu...bude se nejspíš schylovat k severskému konci světa, resp. uvidíme jeho další verzi. Trochu zklamání.(13.7.2020)