Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Tohle bylo hodně milé překvapení z Norska. Pobavilo mě, že tvůrci ani nijak nerozebírali samotné cestování v čase, prostě se to dělo, tak pojďme raději pitvat následky. To byl fajn přístup, místo aby se seriál utápěl ve spoustě teorií, rozjelo se slušné policejní vyšetřování, které zahrnovalo i jednu staroseverskou policistku (to slovo na V už samozřejmě nepoužívám) a spoustu dobrého humoru. Převelice mě bavilo, jak tady byla bita jinak všudypřítomná politická korektnost, a naučil jsem se i jedno nové slovo: časista. Chválím. 4*+(4.2.2020)

Úvodní epizoda seriálu mě hodně překvapila. Zase jsem se jednou nepodíval do čeho jdu a určitě jsem udělal dobře. Zpočátku to vypadalo, že budu sledovat sci- fi nebo nějakou mysteriózní záležitost, po chvíli se z toho stala kriminálka, a abych nezakrněl, řízli to Norové ještě komedií. Moc dobře jsem se bavil.(3.2.2020)

Nikterak neskrývám, že mám obrovský problém s kvótami ve filmovém průmyslu (i leckde jinde), stejné potíže mám i s tzv. politickou korektností (úplně všude), takže mě převelice potěšil norský přístup. Abych řekl pravdu, kriminální zápletka mě tady až tak nebere, ale ten více či méně skrytý humor mě dostává. 4*+(3.2.2020)

Tak tohle bylo od tvůrců seriálu nečestné a nesportovní! Sotva jsem je vychválil za výborný humor, pěkně příběh vyostřili a vtipné záležitosti se rázem dostaly do pozadí. Pořád jsem se sice měl čemu zasmát, přesto děj citelně zvážněl a já si myslím, že je to docela škoda.(3.2.2020)

Uf, hodně se mi ulevilo, když se humor zase vrátil do děje. Po předchozí epizodě jsem měl obavy, že se tvůrci ve druhé polovině série odkloní od fungujícího postupu, ale už jsem zase klidný. Mně takhle příběh vyhovuje nejvíc, vyšetřování s určitým dramatem doplněné o výborný humor.(4.2.2020)

Ani předposlední epizoda mi nepřinesla zklamání. Vyšetřování se opět pohnulo kupředu, ale dramatické momenty nikterak neutlumily humor, takže jsem mohl být znovu spokojený. Myslím, že to bylo poprvé, kdyjsem viděl někoho vyletět ze zaměstnání za zabití, ke kterému došlo před téměř tisíci lety.(4.2.2020)

Pokud nebude natočena druhá řada, Norové by mě těžce naštvali. Nějak moc jsem si na Alfhildr zvykl, tahle policistka, která měla po celou dobu feminismus i politickou korektnost absolutně u mechu, mě fakt hodně bavila. Finální epizoda každopádně nemohla mít otevřenější závěr a já doufám, že toho tvůrci patřičně využijí. Mohl bych se alespoň těšit na setkání Toreho s Olafem.(4.2.2020)