Reklama

Reklama

Zpřítomnělí

(seriál)
Trailer 2
Drama / Sci-Fi
Norsko, (2019–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Režie:

Jens Lien

Hrají:

Nicolai Cleve Broch, Krista Kosonen, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Veslemøy Mørkrid, Eili Harboe, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Šestidílný seriál z blízké budoucnosti sleduje nový fenomén, který zasáhne celý svět. Silné blesky udeří na hladinu oceánu a začnou se objevovat lidé, kteří již dávno zemřeli. Pocházejí ze tří různých období: doby kamenné, vikingské éry a z konce 19. století. Nikdo nechápe, jak je to možné, a ani tito lidé z minulosti nemají tušení, co se děje. O pár let později se Alfhildr, která pochází z dob Vikingů, v rámci integračního programu spojí s vyhořelým policistou Larsem Haalandem. Zatímco vyšetřují vraždu ženy s tetováním pocházejícím z doby kamenné, Lars a Alfhildr odhalí nečekaná zjištění. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (92)

misterz 

všechny recenze uživatele

Očakával som veľa a väčšinou som to aj dostal. Námet je rozhodne zaujímavý a nápaditý - ľudia z histórie určitého obdobia, ktorí sa zrazu vynárajú a snažia sa začleniť do spoločnosti. Ide teda o celkom slušnú alegóriu na súčasný problém imigrácie. Jeden rozdiel by tu ale samozrejme bol - zprítomnelí poväčšine chceli pracovať, dokonca aj tí, čo vo svojej dobe niečo znamenali, no naproti tomu naši raketoví inžinieri sa moc do práce nehrnú, takže tak... V rámci hlavnej dejovej linky ma tu trocha rozptyľovala jedine linka o drogách, uberalo to na zaujímavosti ohľadom tej časovej slučky. Tiež som tu narazil na jeden logický nezmyslel v spojitosti s časovým paradoxom, no ale uvidíme čo z toho vylezie, možno sa to v druhej sérii vysvetlí. Na konci sa to celkom slušne rozbehlo, určite si nenechám ujsť ani druhú sériu. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Hlavní zápletka je super, i se mi moc líbilo, jak to hezky reaguje na migrační problematiku a dělá to hezké zrcadlo. Krista Kosonen je skvělá. První tři díly jsou bezva. Bohužel tvůrci již od čtvrtého dílu začali látku značně překombinovávat a během dílu šestého rozjíždějí něco, co by si žádalo alespoň dalších deset dílů. Jednak v rámci sci-fi zápletky, tak přidávají vlastně jakousi fantasy nábožnou rovinu. Jenže deset dalších dílů není a nejsem si jistý, jestli mě ta fantasy rovina jakkoliv zajímá. ()

Reklama

HAL 

všechny recenze uživatele

Tak ale toto je zlaté. Vikingové, neandrtálci a viktoriánští puritáni se propadnou časem do současnosti a snaží se integrovat do běžného života v moderním Norsku - přičemž ta integrace místy vypadá podobně jak blogující upíři ve filmu Co děláme v temnotách, ale zároveň je i správně seversky drsná a neotesaná. A svým způsobem jde chápat i jako komentář k migrační krizi. Ten obraz společnosti není propracovaný úplně do detailu, ale načrtnutý je neskutečně zábavně a dost funkčně na to, aby v něm fungoval detektivní sci-fi příběh, vyšetřování tajemné vraždy a její napojení na společenské špičky. S hlavní hrdinkou policistkou, co před nějakým tísícem let bývala nařachanou shield-maiden brodící se krví nepřátel, a teď má vést civilizované vyšetřování... zatímco se snaží pochopit že drn mechu prý není nejlepší možná forma vložky při menstruaci na světě, a co je to sakra za monstrum ten gluten kterého se lidé kolem ní bojí. A má to jen šest dílů, takže se ta první řada dá slupnout za chvíli. /// Druhá řada je stejně dobrá jako ta první - novum světa s časovými migranty už trochu vyprchalo, ale pořád je hodně zábavný, a příběh s honem na Jacka Rozparovače je zajímavější než detektivní linka první sezoně. A hlavně finální mindfuck epizoda hodně přitlačí na sci-fi prvcích a posune to celé až někam do sféry Dark. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Norové tu rozjeli takové, docela dost, neobvyklé téma. A vlastně ho ani nevysvětlují. Prostě Vás vhodí do reality, ve které se v ledových vodách fjordů kolem Osla (a vlastně po celém světě) zničehonic z minulosti objevují postavy jak z období Vikingů, tak z období průmyslové revoluce. Nikdo neví proč a nikdo po tom vlastně ani nijak nepátrá, protože nemá jak. Jenže tvůrci tu po lingvisticku oprášili staronorský dialekt, do toho se zamysleli nad tím, co tento náraz staré a nové kultury udělá s lidmi a to celé propojili příběhem dvou vyšetřovatelů, kde jeden je z tohoto světa a druhá je z nějakého, dejme tomu, desátého století. Ten kontrast v Oslu je prostě jedna velká pecka. Co naplat, že to, co se v seriálu děje, nemá logického vysvětlení. Ta práce s jazykem a psychologií postav je prostě super. Bavilo mě to a jsem zvědavý, jestli budou mít odvahu i na další sérii. Konec první série k tomu jasně vybízí. Navíc tento námět je tak všelijaký, že stát se v něm může opravdu kdovíco. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

1.SÉRIE „PROSTĚ SE VYNOŘILI Z VODY...“ /// I vědci vzdali hledání odpovědí, takže nečekejte, že to bude o „tomhle“. Je to krimi, který je jiný tím, že se pohybujeme mezi migranty v čase. Samotný ztvárnění toho „multi“ světa není nic extra. Takový laciný, neefektní. Soustředíme se na zločin a ta podivnost, že mezi námi žijí lidé napříč lidskou existencí je osvětlována jen tak jakoby mimochodem. A nic z toho nestrhne. Ke konci to přináší jistej moment překvapení, ale to jen proto, abychom chtěli druhou řadu. Mělo by to potenciál, ale … Obyčejná série s fajn nápadem, se kterým je blbě zacházeno. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hlásím se k Časistům. 2.) Furt mám v koupelně mech. 3.) Thx za titule „Marta Bartošková“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Galerie (87)

Zajímavosti (5)

  • Ve 2. minutě je vidět, jak kočár začne brzdit smykem zadní nápravy, přestože nikdo na kozlíku po celý záběr netočí klikou brzdy a na konci záběru je vidět, že kočárová brzda ani nemá brzdové špalky. (mikulin)
  • V čase 18:01 je na tiskové konferenci na stole mikrofon České televize. (stani)
  • Natáčení seriálu probíhalo v Oslu a v Litvě. (Trajektt)

Reklama

Reklama