Reklama

Reklama

Zpřítomnělí

(seriál)
  • Norsko Fremvandrerne (více)
Trailer 2
Drama / Sci-Fi
Norsko, (2019–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Režie:

Jens Lien

Hrají:

Nicolai Cleve Broch, Krista Kosonen, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Veslemøy Mørkrid, Eili Harboe, Stig Henrik Hoff (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

V oceánu se nevysvětlitelně začnou objevovat lidé z minulosti. O pár let později se detektiv Lars Haaland spojí s Alfhildr Enginnsdottirovou, první policistkou vikingského původu, aby společně vyřešili případ vraždy v Oslu. (HBO Europe)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (96)

dan4815 

všechny recenze uživatele

Někdy se vyplatí nic od ničeho neočekávat. Byl jsem do tohoto seriálu vtažen naprostou náhodou, bez nějaké větší přípravy a sondáže do tajů myslí "hate" recenzentů. Což jsem rád, protože přece jenom na mě hodnocení má do jisté míry vliv, ačkoliv se jedná o zdejší recenze, které často nekorespondují s opravdovostí a spíše se slepě kopírují a vytvářejí mainstream názor na film či seriál. Seriál nemá žádný rozjezd, jede pořád ve svých kolejích v pomalejším tempu. Postupně se odkrývá několik linek - odkud se vzali, nejsou všichni se současnosti a nějakou anomálií se dostali do minulosti?, osobní linky a mnoho dalšího. Jedná se o originální seriál jeho námět nenudí. Lze vidět jisté narážky na současnou společnost. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Norská novinka od HBO, která opět ukazuje "regionální" tvůrce do lepšího světla. Přicházejí s krimi konceptem ve sci-fi kabátě, který je docela originální. Celé nás to přivádí do současné doby, ale úplně z jiného pohledu historie. Jenže hlavním problémem v podstatě, že ten koncept minulosti a sci-fi prvků toho řekne v celku dost málo a zasáhne do příběhu velmi málo. Což je škoda, protože tím to dělá ze seriálu jen další kýčovitou krimi podívanou. Proto je docela škoda, že druhá série by obecně byla zbytečná, jenže ona se tak nějak načala sama a aby se vůbec ukázalo, že seriál nepromarnil svůj potenciál, a že vlastně něco nového přinesl bude muset tu druhou sérii nabídnout. Což je ohromná škoda, protože normálně by nebylo druhé série potřeba, ale když oni si na ní udělají umělý cliffhanger a ona první nepřinesla nic přelomového, tak se tím seriál chytil do vlastní pasti. Druhá série tedy buď odhalí génia tvůrců a nebo to, že celý seriál byl úplně o ničem. 2. série: Seriál, který už před lety přišel nečekaně i se nyní stejně tiše vrací. A přitom severská originalita skýtá něco vysoce zajímavého, promyšleného a nového. I když mi občas vadí, to že nějaké linky z první série jsou nevyřešené a jede se spíše někam jinam, tak i to má říz a je to promyšlené. Zajímavé. Těším se na další série a více mě sere, že půlku z druhé zapomenu dříve než se toto začne natáčet. ()

Reklama

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí pěti dílů musím konstatovat, že nápad je to vskutku netřelý, nicméně jako celek dost nuda- Jistě pár zajímavých scén se našlo, zvláště dobré jsou ty kulturní rozdíly a z toho plynoucí zmatky. Jinak se jedná o všední kriminální počin, který se táhne jak hodina před obědem. Hlavní hrdina je vcelku sympatický jouda, jeho partnerka nesympatická kobyla. Představa, že do naší přelidněné doby se cpou další, mne osobně dost děsí. Uvidím co poslední díl a jak dopadne druhá záletka s červí dírou, či co to je. Zatím 55%. ()

Sayko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příjemná třešnička na dortu, která se zdá být ze začátku až oddechová, ale oddýchávat budete jen mezi návaly smíchu každou minutu. Neskutečně jsem se bavil! Už jen samotný koncept je velmi zajímavý a originální. Vždy jsme se ve filmech/seriálech poohlíželi pouze do určitého časového periodika, tady se ale podíváme od doby kamenné, přes vikingy až po současnost, což nabízí neskutečnou škálu způsobů, jak uchopit krimi příběh a okořenit ho vtipem, který si nebere servítky vůči nikomu a ničemu. Skvělá práce! ()

Garch 

všechny recenze uživatele

Nejprve to bylo: Co? Norové řeší vztahy s imigranty z minulosti v krimi seriálu, tak trochu styl "Prušinovský"? ... Postupem času rozvíjejí krimi linku, migraci, neonácky (povalení pomníku) i staronorskou historii celkem obstojně. Výborný překlad je stěžejní (!) "časystické žvásty"... nejsou to jasné "čtyři", ale nápad cením. ... Zajímavá Alfhildr Enginsdóffir trochu připomíná hrdinku dánského Mostu, říznutou sestrou Dextera. ()

Galerie (87)

Zajímavosti (5)

  • Finská herečka Krista Kosonen (Alfhildr Enginnsdottir) vůbec neumí norsky. Starou norštinu, kterou její postava mluví, se naučila jen kvůli roli. (Milan25)
  • Natáčení seriálu probíhalo v Oslu a v Litvě. (Trajektt)
  • V čase 18:01 je na tiskové konferenci na stole mikrofon České televize. (stani)

Reklama

Reklama